Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kanał Midi 2011/03/28 22:42 #11747

  • małolat
  • małolat Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam .Mam takie zapytanie .Niektóre instrumenty VST mają taki przełącznik kanałów midi : 1-16 a nie mają "all" ,czy znacie jakiś magiczny przyrząd który by robił za "all"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kanał Midi 2011/03/28 23:09 #11749

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tak - wrzuć wszystko na kanał 1 i będzie grać ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kanał Midi 2011/03/28 23:27 #11751

  • małolat
  • małolat Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 2
Dzięki ale to chyba nie to :( Potrzebne mi takie ustrojstwo szczególnie jak przesłuchuje groovy perkusyjne (już widzę kamienie lecące w moją stronę "perki mu się nie chce ułożyć tylko korzysta z midi " ) i niektóre są napisane na kanale 1 ale nie wszystkie : ( Można to zmienić wkładając każdy plik na track i tam go otworzyć i zmienić kanał .Ale ja bym chciał przy przesłuchiwaniu a wtedy najlepiej gdyby miał instrument "all"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kanał Midi 2011/03/28 23:34 #11753

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No okej, rozumiem, że czasami potrzebne są najbardziej skomplikowane rozwiązania z różnych powodów :). No ale zacznijmy od początku, wyjaśnij trochę zagadnienie, bo nie bardzo rozumiem o co może chodzić. Korzystasz z FL Studio? Czy o jaki program chodzi? Które dokładnie instrumenty czy wtyczki nie posiadają opcji All?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kanał Midi 2011/03/29 00:15 #11757

  • małolat
  • małolat Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 2
Trochę się bałem ukamienowania bo nie korzystam z FL Studio .A wtyczki które nie posiadają "all" to min: "rgc: audio sfz ,phenome 1.6 ,shorcircuit ,SampleTank , więcej grzechów nie pamiętam Jak włożę na track dany plik i zmienię mu na kanał jaki jest ustawiony w instrumencie to gra OK ale mi potrzebny ten "All" do przesłuchiwania .Żeby zobrazować problem podam link do plików które mi nie chcą grać mididrumfiles.com/ Teraz sprawdziłem są w 10 kanale to jak maję grać :) Jak nie ma czegoś takiego (bo ja nie znalazłem i dlatego was pytam )to trudno :( Mam instrument który ma "All" : )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kanał Midi 2011/03/29 00:26 #11758

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jeżeli chodzi o perkusję to kanał 10 zawsze jest na nią przeznaczony. Może być rozbity na kilka ścieżek, ale zazwyczaj regułą jest, że idą wszystkie na 10, bo tam właśnie jest perka.

Z jakiego programu więc korzystasz ;)?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kanał Midi 2011/03/29 09:51 #11761

  • małolat
  • małolat Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 2
Korzystam z Reapera . Z Frutkiem ma tyle wspólnego że są to DAWy niedoceniane .Moja zabawa z muzyką polega na "rysowaniu kresek " w key edytorze i z tego wychodzą moje wypociny (komponuje to Vangelis ) bo jestem trochę niepełnosprawny (SCA ) i choroba zabrała mi sprawność fizyczną a chucie do miłowania muzyki pozostawiła .Stąd moje zapytanie . Korzystam z plików midi bo wydaje mi się dają dużą możliwość ingerencji i tak prawie 3/4 zmieniam :) .Trochę , minąłem się pewnie z intencjami pewnie je pisali z myślą że służą do grania a nie do czytania

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena