Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Native Instrument Komplete 6 2011/01/19 19:33 #10815

  • HERMUZ
  • HERMUZ Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Mam pytanie odnosnie udostepnionych kopii w sieci
Native Instrument Komplete 6 , czy sa one legalne? Czy ktos z tego korzysta?
Pytam bowiem mam pewne podejrzenia odnoscie tego programu, osobiscie uwazam, ze jest to niedozwolone. Co o tym myslicie? Jezeli okazaloby sie, ze wszystko jest w porzadku bylaby to ogromna droga na skroty dla producentow muzycznych.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Native Instrument Komplete 6 2011/01/19 20:28 #10816

  • HeavyBeats
  • HeavyBeats Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 0
Musze cie rozczarować, link prowadź do pirackiej wersji programu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Native Instrument Komplete 6 2011/01/19 20:33 #10817

  • HERMUZ
  • HERMUZ Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 0
No to kicha, trzeba wyjechać do Niemiec na truskawki i zarobić:) Wiesz spodziewałem się tego aczkolwiek nie byłem pewny. Podejrzewam, że ludzie którzy to udostępniają prędzej czy później zostaną złapani. Internet staje się w końcu miejscem gdzie z roku na rok prawo zaczyna coraz mocniej obowiązywać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Native Instrument Komplete 6 2011/01/19 20:50 #10819

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Prosta logika - jeżeli coś jest płatne i to nie jest za darmo. O ile w muzyce czy filmach istnieje prawo o dozwolonym użytku własnym czyli możesz słuchać muzyki i nie musisz zatykać uszu kiedy słyszysz coś czego nie kupiłeś (to była by paranoja) o tyle programy komputerowe mają jasno sprecyzowane prawo we własnej licencji między innymi. Kupując program dostajesz nie tyle program co licencje na jego użytkowanie, komercyjne lub nie, ale w ogóle prawo posiadania i użytkowania programu. Jeżeli go nie kupiłeś to takiego prawa nie masz. Proste :).

Taka mała myś offtopowal: piracki soft po prostu nie popłaca, bo mając masę takiego trefnego towaru nie docenia się go i mało czasu poświęca na wyciśnięcie maksymalnie wszystkiego z tego co się ma. Druga rzecz, że kiedyś przychodzi czas, że można się wybić dalej i właśnie blokuje ten soft, bo gostek ma 34 pirackie softy i wtyczki, nie ma kasy na zalegalizowanie ich, a bez nich g**** zrobi, bo się nie nauczył (wszystko zrobiły pluginy za 10tyś na presetach) i pan X dalej robi do szuflady :).

No a wracając do tematu jednym zdaniem - nie można tego używać.

EDIT: Jakie tam znowu truskawki do Niemiec - istnieje darmowa wersja Komplete 7 FREE, którą możesz pobrać ze strony producenta. Zyskujesz niecałe 200 darmowych brzmień :). Te syntetyczne można wykręcić na wielu darmowych syntezatorach i używając odpowiednich efektów. Istnieje wiele darmowych multisampli instrumentów akustycznych - parę dni temu w innym temacie podsunąłem koledze próbki gitary akustycznej i wykręcił brzmienie lepsze niż z płatnym Real Guitar! Wystarczy chcieć, a dobrą muzykę można kręcić przy zerowych lub bardzo niskich kosztach ;].

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

O:Native Instrument Komplete 6 2011/01/25 16:47 #10920

  • HERMUZ
  • HERMUZ Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 0
Rozumiem, jednak ktoś musi mieć w tym jakiś cel, że udostępnia to w sieci, choć przez to jedzie na krawędzi prawa. A co do Native, to korzystałem z darmowej wersji ale czegoś mi jednak brakuje chyba jednak kupię pełną wersję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Native Instrument Komplete 6 2011/01/25 17:39 #10921

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Syndrom Robin Hooda - udostępniają bo chcą być cool, mieć respekt i nie wiadomo co jeszcze. Czasami zarabiają kasę na reklamach/punkty na chomikach. Przez to robi się wyścig szczurów kto więcej spiraci i kto więcej udostępni. Żal się robi kiedy widzę kilka terabajtów pirackiego softu muzycznego. Czy oni w ogóle to wykorzystali kiedyś?! Chyba nie... Uważają, że wszystko im się należy. Nie dziwie się potem, że ludzie nie wiedzą co jest już legalne a co nie kiedy wszystko leży pod nosem za darmo - ale niestety to tak nie działa, są pewne granice "dowolnego" użytku ;). Co najważniejsze iść za źródłem - jeżeli firma X zrobiła jakiś tam produkt to pewność legalnego wykorzystania danych sampli/wtyczek/programu masz tylko kupując to u nich i otrzymując oryginalną licencję. Wtedy nikt Ci nie udowodni, że jedziesz na lewo i możesz spokojnie pracować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Native Instrument Komplete 6 2011/01/25 18:25 #10923

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Strona chomiku.pl to źródło na którym 90% materiałów udostępniana jest nielegalnie
Ostatnio nawet serwis ten przeniesiony został na Cypr. W ten sposób prawdopodobnie chce uciec przed oskarżeniami ze strony wydawców. Ta strona naraża wydawców/producentów na ogromne straty moralne i finansowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Native Instrument Komplete 6 2011/01/25 20:15 #10924

  • 1nf3ct3d
  • 1nf3ct3d Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 97
  • Otrzymane podziękowania: 0
witam nie popieram piractwa , ale gdyby nie piracka kopiafl studio sciagnieta z torrentow , czy wielu was zdecydowalo by sie na zakup legalnej kopi fl studio , nie sadze , osobiscie uwazam , ze piractwo promuje produkty , a to czy ktos ich uzywaich , i jest z nich zadowolony w tym stopniu ze nie ma zmiaru kupic orginalnej kopi, jest prawdziwym piratem , wyobrazscie sobie ze slyszycie swoj kawalek w jakims radiu , jestescie szczesliwi i bardzo zadowolenii ze ktos to puscil to w eter , dopiero po chwili pojawia sie pytanie , halooo ja tego nie wydalem tylko udostepnilem na youtube, tak samo z programami wiele programow mimo moziwosci techniki nie jest zabezpieczonych przed kopiwowaniem nalezycie , a producent wie ze najlepszym zrodlem reklamy i promocji dotarcia do potencjanych klientow jest wlasnie zostawienie luki crackerom , wten spob odbywa sie bezplatne promowanie produktow w internecie. moral z tego taki kto ma kupic i stac go na to kupi , kto uzywa pirackiej kopi , jest potencjanym klientem , gdyby nie bylo piractwa , nie bylo by potencjanych klientow co doprowadzilo by jak mysle do wygurowanych znacznie cen owych programow , mysle ze ceny np wtyczek sylenth1 nexus itp byly by niewiel nizsze od sprzetowcyh syntezatorow .Mysle ze wesrsja trial nie zawze daje pelnie mozliwosci ooraz wystarczajaco dlugi czas na zapoznanie sie z mozliwosciami programu , i sciagniecie pirackiej daje ci mozliwosci doglebnego zapoznania sie z programem .

wniosek


jesli piracisz fl studio oraz inne teg typu programy , jestes potencjanym klientem

rada dla zalozyciela tematu


sciagaj testuj , nawet pol roku , ale jak bedziesz zadowolony , odinstaluj kup legalna kopie , i wyslij meila do native instrument ze dzieki nielgalnej kopi zakochales sie w tym prgramie i postanowiles kupic legalna kopie , i to dzieki wlasnie torrentom itp jest dla ciebie zaszytem zaplacic im 499 euro za doskonaly produkt


pozdrwiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena