Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:wprowadzenie dzwiekow przez mikrofon 2010/12/07 18:44 #10394

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
Masz talent pedagogiczny chyba jakis he he.Przedszkolanka z Ciebie by byla ze hej ;)
Historyjka za mocna ;)
Co do Twojego problemu,To potrzebujesz chyba fletu z opcja midi ;) reagujaca na roznorakie zadecia.Z tego co mi wiadomo nie ma takiej aplikacji,ktora przerobi audio np.soloweczke na midi.(i mam nadzieje ze nie ukaze sie).Ewntualnie programik rozpoznajacy tonacje.Nie chce Cie wprowadzic w blad.Z zaciekawieniem sledze posta.
Musialem sie odezwac bo po prostu"urzekla mnie Twoja historia" ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:wprowadzenie dzwiekow przez mikrofon 2010/12/07 18:56 #10395

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Wiesz, generalnie albo się umie grac albo się nie umie, jak się nie umie to trzeba się nauczyć czytać nuty, a nie szukać softu który by zrobił wszystko za nas. Wiele to wysiłku nie wymaga skoro panienka dobrze gra na flecie i trzaska improwizacje to opanowanie nut wiele czasu by jej nie zajęło, w końcu to stały element muzyki, po co szukać alternatywnych, skomplikowanych rozwiązań zahaczających o granice technologii cyfrowej skoro można po prostu się nauczyć ;).

Jedynym rozwiązaniem było by tak jak sugeruje Ahremov zakup fletu lub innego dmuchaka który jest sterownikiem midi. Trochę to kosztuje, ale i tak tańsze niż masa tego softu i dobrego mikrofonu. Otrzymasz wtedy nuty z tego co grasz, jeżeli potrafisz tylko grać na flecie a na klawiszach już nie to taki sprzęt jest właśnie dla Ciebie.

Wydaje mi się, że Twój problem w tej sytuacji polega bardziej na tym, że chciałeś "coś" zrobić, od razu założyłeś kompletnie abstrakcyjne rozwiązanie i dalej się tego trzymasz mimo, że to jest nie ekonomiczne. Gdybyś po prostu napisał co chcesz zrobić szybko otrzymałbyś gotowe rozwiązanie tego problemu bez kombinowania z jakimiś mikrofonami, analizatorami dźwięku ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:wprowadzenie dzwiekow przez mikrofon 2010/12/07 19:12 #10396

  • Krzycyt
  • Krzycyt Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Kiszenie kapuchy to je moje hobby!
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 1
A ja i tak polecam KeroVee i przepisywanie do pianoroll, bo nawet jesli improwizujesz, to wystarczy zgrac to do pliku i plik ow podpiac do kanalu w ktorym w/w wtyczka jest wlaczona. Diodki pokaza jaka nutka aktualnie wybrzmiewa, a Tobie wystarczy ja tylko zaznaczyc w pianoroll. Byle zgadzalo sie polozenie nut z nagraniem.
Przepraszam za brak polskich znakow, ale moj telefon ich nie obsluguje :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:wprowadzenie dzwiekow przez mikrofon 2010/12/07 19:21 #10397

  • Szelma
  • Szelma Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ahremov:
Cieszę się, że bajeczka smakowała :D

KeroVee:
Dzięki za pomoc - z braku laku, to zawsze jest już coś.:)

N.E.X.:
Oj, zabolało.....ała.....hehehe :P. Widzę, że koniecznie chcesz analizować moją biedną osobę, moje motywacje, umiejętności itd. No cóż, niechaj i tak będzie skoro tak lubisz. Chciałem zasięgnąć języka na forum wśród osób które siedzą w temacie głęboko i dostać konkretną informację czyli:

a) tak jest taki soft - zwie się .......
b)nie, nie ma takiego softu
c)nie wiem czy jest czy nie ma, nie myślę - całą noc piłem

A co do mnie to muzykuję rekreacyjnie już od wielu wielu lat i chociaż do dupy ze mnie muzyk, to napewno nie można mi odmówić cierpliwości. A ten soft jest nie dla mnie - ale zmilczę , wybacz ale nie jesteśmy przy konfesjonale.
A co do umienia/nieumienia to znam wielu co grać umieją, tyle że cudze bo wlasne podoba sie tylko samym autorom. A znam też takich co grać nie umieją, a za to jak coś własnego zaśpiewają to klękajcie narody. Bog nie zawsze talent muzyczny daje w całości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Szelma.

O:wprowadzenie dzwiekow przez mikrofon 2010/12/07 19:45 #10398

  • Krzycyt
  • Krzycyt Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Kiszenie kapuchy to je moje hobby!
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 1
W kazdym razie, dla kazdego cos milego :D
Przepraszam za brak polskich znakow, ale moj telefon ich nie obsluguje :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:wprowadzenie dzwiekow przez mikrofon 2010/12/07 20:02 #10399

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie rozumiem obrazy, bo powiedziałem tylko aby zasięgnąć trochę wiedzy bez rzucania się w oprogramowanie, a widzę tu bronienie się rękoma z całej siły :). Nic tu nie mogło zaboleć, po prostu weź wpisz w google i poczytaj trochę a problem będzie z głowy. Nie chcę nikomu nic udowadniać po prostu o wiele prościej jest wziąć jakąkolwiek książkę lub poszukać w necie i w kilka godzin nauczyć się jaka nuta odpowiada danemu klawiszowi/dźwiękowi i po prostu to przepisać jeżeli potrzebujesz na papierze ;).

Tu nie chodzi o umiejętność grania a trochę teorii którą można wchłonąć w bardzo krótkim czasie, uciekanie się do takich ekstremalnych rozwiązań jak nagrywanie materiału, wykrywanie nut jakimś analizatorem i potem przepisywanie tego nuta po nucie jest dosyć abstrakcyjne no i żmudne na całej linii.

Odpowiedź brzmi nie - nie ma takiego oprogramowania które by wykrywało live i zapisywało brzmienie bezpośrednio do zapisu nutowego, tą funkcję spełniają kontrolery midi.

Dalej nie napisałeś co chcesz zrobić żebyśmy znaleźli jakieś lepsze rozwiązanie. Jasne, że nie musisz więcej opisywać jeżeli to tajemnica, ja nie muszę także odpowiadać, mogłem od razu napisać jedno zdanie jak wyżej, że nie ma i już i zapomnieć o sprawie, no ale chciałem pomóc. Przykro, że w ten sposób to odbierasz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:wprowadzenie dzwiekow przez mikrofon 2010/12/07 21:34 #10401

  • Krzycyt
  • Krzycyt Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Kiszenie kapuchy to je moje hobby!
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 1
N.E.X. napisał:

Uciekanie się do takich ekstremalnych rozwiązań jak nagrywanie materiału, wykrywanie nut jakimś analizatorem i potem przepisywanie tego nuta po nucie jest dosyć abstrakcyjne no i żmudne na całej linii.

Fakt faktem, mozolne. Ale dziala :D
Przepraszam za brak polskich znakow, ale moj telefon ich nie obsluguje :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:wprowadzenie dzwiekow przez mikrofon 2010/12/07 21:51 #10402

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
I ja przyłączę się do dyskusji i zaproponuję już w najbliższy weekend artykuł obrazujący jak krok po kroku rozwiązać trapiący autora posta problem wykorzystując do tego celu możliwości wbudowanego we Fl Studio edytora audio: Edisona.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena