Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:wprowadzenie dzwiekow przez mikrofon 2010/12/07 22:18 #10404

  • Krzycyt
  • Krzycyt Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Kiszenie kapuchy to je moje hobby!
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 1
Tojezzzdobreee rozwiazanie, panie Pietia :D
Przepraszam za brak polskich znakow, ale moj telefon ich nie obsluguje :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:wprowadzenie dzwiekow przez mikrofon 2010/12/08 11:57 #10405

  • Szelma
  • Szelma Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
N.E.X.:
Ja się nie bronię - bo i po co :) Poprostu trochę zboczyłeś z tematu i niepotrzebnie wpadłeś w nieco profesorsko-karcący ton - a przynajmniej ja tak to odczułem, choć intencje napewno dobre. Zresztą luzik - jeden da Ci jabłko a drugi gruszkę, jeden da owoc obrany ze skórki a drugi nie.
"potrafi to Melodyne albo nowa wtyczka New Tone firmy imageline" - dzięki, sprawdzę to, chociaż nie do końca o to chodziło. Rozumiem, że obie pozycje pozwalają na edycje materiału już nagranego, a nie zapis "na żywo". No ale lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. :D


Admin:
Byłoby świetnie - jeśli chociaż w części jest to rozwiązanie problemu, to będę ogromnie wdzięczny. Być może pomoże to jeszcze komuś oprócz mnie, a być może, nawet zainspiruje do czegoś nowego/innego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Szelma.

O:Wprowadzenie dzwięków przez mikrofon 2010/12/08 12:46 #10406

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No zobaczymy co to za sposób :D. Wiem, że w Edisonie można przełączyć na widok a la z Parametric EQ2 po czym wyciąć dane tony razem z harmonicznymi, może to coś z tym (Edison potrafi odczytać nuty poprzez Hz?)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wprowadzenie dzwięków przez mikrofon 2010/12/08 13:07 #10407

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
N.E.X. napisał:

No zobaczymy co to za sposób :D. Wiem, że w Edisonie można przełączyć na widok a la z Parametric EQ2 po czym wyciąć dane tony razem z harmonicznymi, może to coś z tym (Edison potrafi odczytać nuty poprzez Hz?)

Odpowiedź już w ten weekend - trochę wymaga ode mnie pracy taki tekst, jeżeli ma być ze screenami:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wprowadzenie dzwięków przez mikrofon 2010/12/08 13:36 #10408

  • Szelma
  • Szelma Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Zapewnie chodzi o to :)

www.fruity-loops-tutorials.com/post/Hum-...-with-FL-Studio.aspx
Tyle, że nadal jest to wyciąganie linii melodycznej do pianorolla z nagranego już sampla, czyli metoda pośrednia, a nie bezpośrednia. Ciekawe - bo przecież przejście od jednej fazy do drugiej jest już przysłowiowym pryszczem na ....., a z tego co widzę żadna wtyczka tego bezpośrednio nie udostępnia. Kompy są na dzień dzisiejszy na tyle już mocne, aby obydwie czynności - czyli nagrywanie i przetworzenie audio odbywało się "w locie". Nadal szukam rozwiązania ale bez rezultatu - w takiej formie jednak, w jakiej bym sobie tego życzył, na dzień dzisiejszy jest to chyba rzeczywiście niemożliwe. Nadal frapuje mnie jednak ten "MAKEMUSIC FINALE 2011". Na większości stron w opisie tego programu, jest też coś takiego:
"* wprowadzenie dźwięków przez mikrofon - wystarczy zagrać na instrumencie (a podobno można też zaśpiewać), a komputer sam zinterpretuje dźwięki i przetworzy je na zapis nutowy".
Tylko to "podobno" brzmi nieciekawie :(.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Szelma.

O:Wprowadzenie dzwięków przez mikrofon 2010/12/08 14:08 #10410

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Problem finale pewnie polega na tym, że wrzuca wszystko do zapisu nutowego bez kwantyzacji itd. i w efekcie otrzymujemy jakieś drobne nuty i pełno pauz nadrobnione, że głowa boli :). Próbowałem tak nagrywać przez midi, efekt niezbyt zadowalający i mało czytelny. No ale nie wiem jak z tym nagrywaniem przez audio bo nie mam takiej opcji :D.

Kojarzy ktoś SingStara? Taka gra karaoke która wykrywa śpiewane nuty :). Na kompie jest open sourcowy odpowiednik UltraStar. W opcjach jest nawet czujnik do testowania mikrofonu - pokazuje aktualnie śpiewaną czy graną nutę, jest dosyć dokłądny bo sprawdzałem na pianinie. Także faktycznie, napisanie takiego algorytmu bardzo trudne nie jest, w praktyce to pewnie tylko przetworzenie konkretnych Hz na odpowiednie nazwy dźwięków :). Wtyczki VST niestety nie znam żadnej która spełniała by taką funkcję. Wydaje mi się, że musiałby to być osobny program albo dosyć mocno zintegrowany z DAWem aby wrzucał nagrywany materiał do midi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wprowadzenie dzwięków przez mikrofon 2010/12/08 15:06 #10411

  • Krzycyt
  • Krzycyt Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Kiszenie kapuchy to je moje hobby!
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 1
Tak sie dyskusja rozkrecila, ze sprawdze czy Guitar Pro pozwala na cos takiego :D zwlaszcza, ze udostepnia zapisy nutowe i przetwarza je na MIDI i vice versa. Moze zadziala.
Przepraszam za brak polskich znakow, ale moj telefon ich nie obsluguje :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wprowadzenie dzwięków przez mikrofon 2010/12/08 15:51 #10412

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Szelma napisał:

Zapewnie chodzi o to :)

www.fruity-loops-tutorials.com/post/Hum-...-with-FL-Studio.aspx
Tyle, że nadal jest to wyciąganie linii melodycznej do pianorolla z nagranego już sampla, czyli metoda pośrednia, a nie bezpośrednia.


Masz rację właśnie powyższą metodę zaprezentuję w weekendowym artykule - na pewno nie będzie to odkrycie Ameryki, ale zawsze tym którzy nie są zaznajomieni z angielskim będzie zdecydowanie łatwiej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.
Zasilane przez Forum Kunena