Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

O:Jak się nauczyć robić dzwięki w vst takie jak se sam wymysle 2010/11/24 13:42 #10287

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
sound.eti.pg.gda.pl/student/eim/synteza/index.html

Tutaj masz podstawy.Nie jest to prosta sprawa i trzeba pojac mnostwo terminow,schematow itd.Moze Cie to na poczatku przerazic ale warto.Ostrzegam ze to temat dla naprawde zdeterminowanych.Najlepiej zakupic jakas ksiazke np. z wydawnictwa HELION
Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jak się nauczyć robić dzwięki w vst takie jak se sam wymysle 2010/11/24 14:22 #10290

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Helion wydał jakąś książkę o syntezie dźwięku?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jak się nauczyć robić dzwięki w vst takie jak se sam wymysle 2010/11/24 14:44 #10292

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
miedzy innymi.Nie mam teraz czasu ale kupilem Digital Audio i jest tam sporo o tym.Przejrzyj oferte.Warto zakupic.
link do pozycji

helion.pl/ksiazki/real_world_digital_aud...eter_kirn,rwdaep.htm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ahremov.

O:Jak się nauczyć robić dzwięki w vst takie jak se sam wymysle 2010/11/25 12:31 #10303

  • quasimoto
  • quasimoto Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wielkie dzięki za rady, rzeczywiście jestem w tym narazie zielony i widzę że sprawa jest bardzo skomplikowana, przynajmniej na początku dlatego szacunek dla tych co to już ogarneli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jak się nauczyć robić dzwięki w vst takie jak se sam wymysle 2010/11/25 13:37 #10305

  • quasimoto
  • quasimoto Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ale czy rzeczywiście jest tak że można se stworzyć dzwięk jaki se wymyśle mając to doświadczenie?? Mam gotowy bit i nawet jakbym go komuś póścił to i tak nie umniał bym powiedzieć słowami jaki dzwięk mi zaświtał w głowie więc jest też mało prawdopodobne że druga osoba słyszałaby ten sam brakujący dzwięk co ja nawet po próbie wyrażenia tego słowami.))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jak się nauczyć robić dzwięki w vst takie jak se sam wymysle 2010/11/25 15:08 #10306

  • Krzycyt
  • Krzycyt Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Kiszenie kapuchy to je moje hobby!
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 1
Jeśli masz doświadczenie, wiesz co z czym połączyć, dobrze znasz syntezator, którego chcesz użyć do utworzenia dźwięku, to no problema. Przykład: Steve Angello. Jak sam mówi, nie korzysta z gotowych presetow, tylko każdy dźwięk wypracowuje własnoręcznie. I trzęsie parkietem :)
Przepraszam za brak polskich znakow, ale moj telefon ich nie obsluguje :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jak się nauczyć robić dzwięki w vst takie jak se sam wymysle 2010/11/25 15:49 #10307

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Wiesz, wszystko zależy od tego co sobie wymyślisz. Nie mam pojęcia czy stworzysz KAŻDY dźwięk jaki będziesz miał na myśli, ale gwarantuję Ci, że możesz wykręcić wszystko to co teraz słyszysz w muzyce i 1000000 razy więcej różnych dziwnych i nie dziwnych brzmień. Generalnie często jest tak, że wychodzi lepiej niż to co byś sam chciał i podczas zabawy okazuje się, że jak zmienisz jeszcze to i tamto to brzmi bardziej atrakcyjnie.

Wszystko opiera się na tym żeby znać obsługę syntezatorów których chcesz używać i poznać jego brzmienia. Druga sprawa to wiedza co chcesz uzyskać i jak uzyskać dane brzmienie.

Dla przykładu:

Smyczki, duża ilość (Strings) - zaczynają powoli wybrzmiewać więc ustawiasz obwiednie z wysokim atakiem w syntezatorze, mają dosyć liczne i pełne brzmienie więc ustawiasz kilka oscylatorów, każda osoba w sekcji gra lekko odstrojona bo nie możliwe jest aby każdy zagrał idealnie więc trzeba odstroić oscylatory od siebie, i tak dalej, bo to tylko początek.

Dźwięki pozytywki - mocno uderza i powoli wybrzmiewa, więc zerowy atak i wysoki release na obwiedni, oscylator jako sinus lub square, dobrze pobawić się syntezą FM, która daje metaliczne brzmienie. No i znowu itd.

Dobrze rozdrabniać każdy dźwięk na czynniki pierwsze i próbować odtwarzać brzmienia, tak możesz się nauczyć ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena