Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Przekazanie licencji Fl Studio 2010/09/01 08:54 #9357

  • Nihiri
  • Nihiri Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, mam następujące pytanie: czy możliwe jest przekazanie licencji na
zakupiony wcześniej program, w przypadku gdy chciałbym go odsprzedać?
Musiałbym informować Image-Line i prosić o zmianę danych użytkownika
czy coś takiego? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Przekazanie licencji Fl Studio 2010/09/01 10:15 #9358

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Warunki użytkowania aplikacji Terms of Use zawierają klauzurę we don't allow license transfers - zatem nie jest możliwy transfer licencji. Powody są następujące:

Nie jest możliwe udowodnienie klientowi, który odsprzedaje program wraz ze swoją licencją, że ten przestał z niego korzystać.
Image Line posiada ponad 400 000 klientów, to oznacza że takie postępowanie mogłoby być bardzo powszechne i tysiące licencji byłoby licencjami otwartymi
Cena za program Fl Studio jest bardzo niska
Producent udostępnia w pełni funkcjonalne demo, które daje przyszłemu użytkownikowi możliwość dogłębnego przetestowania aplikacji przed podjęciem decyzji o zakupie
Image Line zezwoliło w przeciągu ostatnich 12 lat na wyjątkowe transfery (w szczególności, gdy popełniony został jakiś błąd). Obecnie Image Line nie dopuszcza ze swojej strony błędów (brak błędów= brak możliwości transferu)
Image Line zaobserwowała również, że użytkownicy, którzy zaprzestali użytkowania na jakiś czas aplikacji Fl Studio po roku czy dwóch latach powtórnie skorzystali z aktualizacji w ramach usługi Lifetime Free Update (zatem powtórnie stawali się aktywnymi użytkownikami Fl Studio).


Dodatkowo odpowiedź na powyższe pytanie znaleźć można w dziale FL FAQ
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Przekazanie licencji Fl Studio 2010/09/01 11:02 #9359

  • Nihiri
  • Nihiri Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
Bardzo dziękuję za odpowiedź i przepraszam, że nie wystarczająco przejrzałem FAQ.
Tak myślałem, że przekazanie licencji nie jest możliwe, bo byłoby to bardzo pracochłonne, ale jednak nie niemożliwe. Trzeba by było w jakiś sposób stworzyć dokument, który jasno określałby kto komu przekazuje licencję. Oczywista sprawa - aby sprawdzić wiarygodność takiego dokumentu Image-Line musiałoby posiadać placówkę w każdym kraju.

"Nie jest możliwe udowodnienie klientowi, który odsprzedaje program wraz ze swoją licencją, że ten przestał z niego korzystać."

Tak, ale byłoby to nielegalne. Wyjściem mógłby być tutaj kod aktywacyjny, który dostałby pierwszy użytkownik, a po poinformowaniu Image-Line o zmianie właściciela licencji, ów kod ulegał by zmianie i był dostępny tylko nowemu posiadaczowi. Oczywiście image-Line musiałaby otrzymać jakiś wiarygodny dokument, który mówiłby o sprzedaży przez jednego użytkownika programu drugiemu użytkownikowi, co jest raczej niewykonalne.

Raz jeszcze dziękuję za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Przekazanie licencji Fl Studio 2010/09/01 14:21 #9361

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Vsti.pl poleca się na przyszłość
Pozdrawiam
Admin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Przekazanie licencji Fl Studio 2013/03/16 11:55 #19855

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
A ja mam pytanko przykładowo:Mój brat zakupuje Fl Studio wersję pudełkową i otrzymuje fakturę na swoje dane,nie rejestrując programu.Czy mogę w póżniejszym czasie odkupić od niego i bez problemu zarejestrować go na siebie?
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Przekazanie licencji Fl Studio 2013/03/16 12:36 #19856

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Jeżeli nie rejestrował się na stronie Image Line i nie pobrał tam regkode do FL Studio, to spokojnie możesz go rejestrować na siebie.

Jest jednak inna kwestia.

Otóż według najnowszych wytycznych Unii Europejskiej, oraz wyroku Trybunału Sprawiedliwości, warunki użytkowania aplikacji Terms of Use zawierające klauzurę we don't allow license transfers - którymi się tłumaczy Image Line nie mają już podstaw prawnych (chociaż prawnikiem nie jestem, ale tak by to wynikało z poniższego). Więcej w tej kwestii TU
Jasne, że firma widzi tu dla siebie spore utrudnienia i kłopot, ale sprawa jest do uregulowania, o ile znajdzie się chociaż trochę dobrych chęci.
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com
Za tę wiadomość podziękował(a): bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaziorkaski.

Odp: Przekazanie licencji Fl Studio 2013/03/16 15:44 #19859

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Dokładnie, dlatego teraz transfery są możliwe tylko trzeba pisać do supportu, mało kto ma automatyczny system do tego. Zapytasz, dasz znać na jakie konto (adres mail i dane) chcesz przekazać licencję i oni to powinni sami zrobić. Potem tylko dogadasz się z ceną i przekazujecie licencję. Z supportem zazwyczaj wszystko da się załatwić, nawet niestandardowe rzeczy. Nie jest to skomplikowane ale jednak przyda się znajomość języka angielskiego na podstawowym poziomie.
Za tę wiadomość podziękował(a): bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena