Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Fruity Slicer - problem 2008/06/12 14:34 #533

  • vein
  • vein Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam!

Otóż mam pewien problem. Jeśli ładujemy jakiś sampel na kanał i na tym kanale użyjemy klawiatury, to na każdy klawisz będzie przypisana odpowiednio nuta danego sampla (tempo sampelka będzie odpowiednio powiększone lub zmniejszone) i przy delikatnym stuknięciu w klawisz (i nie mam tu na myśli klawiatur MIDI, tylko zwykła klawiaturę windowsową) Frutek odegra nam całego sampla (no chyba że będzie miał 3 godziny ;). Natomiast jeśli dany sampel potniemy we Fruity Slicerze, i użyjemy do grania klawiatury (w tym wypadku ofc każdy klawisz to inna część sampla głównego), to długość ogrywanej części sampla będzie równa długości przytrzymanego klawisza.. I tu pojawia się pytanie, jak zmienić to, by po zaledwie stuknięciu w klawisz, Frutek odegrał całą część sampla (tzn chodzi tutaj o element wycięty)

jeśli ktokolwiek zrozumiał o co mi chodzi (bo niestety nie potrafię sie posługiwać slangiem Frutkowym) i mi pomoże.. chwała mu :D

PS.

Chodzi mi dokładnie o efekt AKAI MPC ;) .. gdzie przy uderzeniu w klawisz, maszyna odgrywa cala wycięta część sampla ;) a nie tak jak w przypadku fruity slicera długość odtwarzania = długość przytrzymania klawisza

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Fruity Slicer - problem 2008/06/12 15:49 #534

  • ruby_ttm
  • ruby_ttm Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Ja mam rap i bez wątpliwości to mój cały świat!
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
rozumiem o co Ci chodzi, jednak nie potrafie tego zrobić, ale zastanawiam się, po co chcesz uzyskać taki efekt? nie mozesz poprostu przytrzymać dlużej klawisza?;) a tak pozatym to nie lepiej układac sobie melodie odrazu na slixerze zamiast bawić się w granie na klawiaturze windosowskiej?:P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Fruity Slicer - problem 2008/06/12 16:34 #539

  • vein
  • vein Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Otóż potrzebuje danego efektu, do powtarzania pewnego wycinka sampla (grania raz po razie nim), a jeśli by uruchomić ponownie odtwarzanie danego kawałka sampla w moim przypadku muszę zwolnić klawisz i wcisnąć o kolejny raz - powstaje przerwa w płynności dźwięku.. wiem że po nagraniu można użyć quantizera.. ale granie czego sie chce, a granie na ślepo i odtwarzanie tego później czy sie dobrze zagrało to dla mnie drobna różnica..

POMOCY ;) PLZ

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Fruity Slicer - problem 2008/06/12 16:35 #540

  • vein
  • vein Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
z reszta zagranie tego co mi w głowie siedzi z trzymaniem klawisza na całej długości jego odtwarzania może być mało wykonalne ;D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Fruity Slicer - problem 2008/06/12 16:41 #542

  • CKMC
  • CKMC Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie wiem czy to coś da, bo siedzę u kumpla i nie mam dostępu do FL'a ale spróbuj zaznaczy w slicerze opcję "play to end" (pod okienkiem wyświetlającym całą pętle). Chyba powinno pomóc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Fruity Slicer - problem 2008/06/12 16:44 #543

  • vein
  • vein Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
"play to end" działa w ten sposób, że gdy mamy przyciśnięty klawisz, wycinek sampla jest odtwarzany od miejsca w którym sie zaczyna do końca głównego sampla (a nie samego siebie). przynajmniej u mnie tak jest..

tez na początku pokładałem nadzieje w "play to end" :(

EDYCJA:
jeśli ktoś znalazłby rozwiązanie mojego problemu w jakiejś innej wtyczce niż slicer (np w FL 8 SliceX), także byłbym wdzięczny

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Fruity Slicer - problem 2009/03/24 21:52 #3754

  • rainbow666
  • rainbow666 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ponawiam!

Bardzo proszę o pomoc męczę się już z tym kilka dni i nie moge tego rozkminić.
Mam korg padkontrol i jest do dla mnie bardzo ważna opcja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Fruity Slicer - problem 2009/03/24 22:03 #3755

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
jesli chcesz posiekac sampla na kawałki to zaden problem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena