Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

metronom w FL8 2009/02/19 14:31 #3293

  • hash5g
  • hash5g Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 1
Hello :)
mam parę pytan dotyczących metronomu w FL8 bo tyle co wiem na jego temat to jak zmienić barwę a włąciwie trzy : "hit-hat" , "tick" oraz "beep" ; więc:

- czy da sie jakoś podłożyć inne brzmienie ?

- Jak znaleźć np. brzmienie "beep" pod postacią np,sampla gdzies tam w folderach programu ?

- czy istnieje mozliwość by ustawić tak metronom by nabijał 4 takty a nie 1 zanim FL zacznie nagrywać?

- jak zmienić metrum żeby wybijał np.2/2 a nie 4/4 ?

z góry dziękiuję za pomoc :)

PzDr!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:metronom w FL8 2009/02/19 15:52 #3294

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
hash5g napisał:
Hello :)

- czy da sie jakoś podłożyć inne brzmienie ?


ponieważ nie ma możliwości podłożenia sampli wykorzystywanych przez Fl studio - nie ma takiej możliwości

- Jak znaleźć np. brzmienie "beep" pod postacią np,sampla gdzies tam w folderach programu ?


mnie się osobiście nie udało znaleźć tych sampli

- czy istnieje mozliwość by ustawić tak metronom by nabijał 4 takty a nie 1 zanim FL zacznie nagrywać?


Użyj skrótu CTRL + P - dodatkowo klikając prawym przyciskiem myszy na ikonkę wskazaną na poniższym screenie masz możliwość wyboru aby Fl studio odliczał 4 bądź 8 taktów.


- jak zmienić metrum żeby wybijał np.2/2 a nie 4/4 ?


Nie ma takiej możliwości, chyba że zainstalujesz dowolny zewnętrzny metronom i dezaktywujesz domyślny w Fl Studio. Ogromną ilość wtyczek typu metronom znajdziesz tutaj .
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:metronom w FL8 2009/02/19 19:44 #3298

  • hash5g
  • hash5g Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 1
Super :) , Ślicznie Dziękuje Dobry Człowiecze :D

a co do "wtopienia" innego metronomu to czy to troskzę nie wpływa jednak na przesuniecie się z metronomem w FL? z tego co wiem to nawet samo nagranie metronomu z FL przez master nieco się różni w wav.nagrywam piloty gitar i to ma iść na inny program ,dokałdnie nuendo, z którego ma lecieć metronom dla "reszty chłopaków".

PzDr!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena