Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Komunikat przy załączaniu Fl Studio 2014/04/23 11:37 #22228

  • Kokal
  • Kokal Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 45
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.Od niedawna przy załączaniu Fl-a pojawia mi się komunikat z którym się wcześniej nie spotkałem.Po uruchomieniu programu są tylko podstawowe sterowniki dzwięku.Muszę resetować komputer żeby wszystko działało normalnie.Pomożecie ?
Załączam link gdzie jest zrzut ekranu sendfile.pl/200938/Przechwytywanie.PNG
Być może jest to związane z kartą która niedawno zakupiłem,niestety używaną MAYA44 PCI.
Podaję także parametry komputera:
Procesor: AMD FX(tm)-4130 Quad Core 3.80 GHz
4MB RAM
System operacyjny 64-bitowy
Liczę na pomoc i z góry dziękuję.Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Komunikat przy załączaniu Fl Studio 2014/04/23 14:41 #22229

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Komunikat oznajmia że brakuje wymaganej ilości wyjść do poprawnego działania, czyli przynajmniej 2 na lewy i prawy kanał w stereo. Przychodzą mi do głowy teraz tylko trzy powody.

Pierwszy to zablokowany sterownik przez inny program, ASIO zazwyczaj jest jednowątkowe dlatego uzyskuje wyłączny dostęp do karty dźwiękowej, jeżeli inny program jest uruchomiony przed lub w trakcie to powstaje konflikt. Wyłącz wszystkie programy które korzystają z audio i dopiero wtedy uruchom FL Studio. Nie musi być to koniecznie przeglądarka albo odtwarzacz multimedialny, może być to nawet jakaś pierdoła w tle która zajmuje wątek a nie pracuje, jakiś komunikator lub cokolwiek ukrytego.

Drugi to źle skonfigurowany sterownik ASIO, jeżeli jest to Asio4All wyjścia mogły się przestawić lub wyłączyć, upewnij się że wszystko jest ok. Asio4All jest nakładką więc do poprawnej pracy potrzebuje oryginalnych sterowników od karty dźwiękowej. Jeżeli jest taka możliwość lepiej korzystać z dedykowanych sterowników ASIO.

Trzeci powód, chyba najbardziej standardowy, to problemy ze sterownikiem lub jakieś konflikty. Usuń wszystkie sterowniki, w tym do zintegrowanej karty oraz usuń wszelkie nakładki ASIO takie jak Asio4All. Na czysto zainstaluj potem najnowsze sterowniki ze strony producenta do tej karty i używaj tylko ich, sprawdź czy pomogło.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kokal

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Komunikat przy załączaniu Fl Studio 2014/04/23 16:57 #22230

  • Kokal
  • Kokal Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 45
  • Otrzymane podziękowania: 0
Prawdopodobnie sterowniki z karty zintegrowanej(Realtek) kolidowały ze sterownikami MAYA gdyż zauważyłem,ze nie są wyłączone.Jak na razie jest wszystko w porządku.Parę tygodni wcześniej miałem ten sam problem plus to,że przy produkcji w którymś momencie resetował się cały system...Mam nadzieję,że będzie teraz ok.Dziękuję i pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena