Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Problem z rejestracją sampli 2013/12/06 22:24 #21679

  • lookie87
  • lookie87 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam
Moj problem polega na tym ze czasami mam problemy z nagrywaniem sampli. Napisalem utwor tworzac poszczegolne sample a w momencie proby nagrywania sampli jedne sie nagrywaja a drugie nie. ostatni utwor skladal sie z 10 sampli z czego bylem w stanie nagrac tylko 4 jakosc dzwieku dobra pozostale 6 tragedia. np moglem nagrac sampel w ktorym byl bass hat claps i jedna z 5 linni melodyjnych reszta sie nagrala ale wogole nic nie slychac. czy ktos moze mi powiedziec od czego zalezy ktore sample sie nagraja a ktore nie i jak to naprawic??? Korzystajac z fl 10 nie bylo takiego problemu a teraz uzytkuje 11 i jest ten problem. wolalbym zostac przy tej wersji. czy ktos z was jest w stanie mi pomoc??? bede bardzo wdzieczny i z gory dziekuje za wszystkie wskazowki rady porady

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problem z rejestracją sampli 2013/12/06 22:59 #21680

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Co rozumiesz poprzez nagrywanie sampli?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problem z rejestracją sampli 2013/12/13 15:55 #21718

  • lookie87
  • lookie87 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
poprzez nagrywanie sampli rozumiem ze jesli uloze linie melodyczna i ja zapisze to powstaje tzw sampel ktory mozna wykorzystac w dowolnym utworze tak jak mozna wykorzystac dowolny sampel zawarty w programie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problem z rejestracją sampli 2013/12/13 17:06 #21719

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

lookie87 napisał: poprzez nagrywanie sampli rozumiem ze jesli uloze linie melodyczna i ja zapisze to powstaje tzw sampel ktory mozna wykorzystac w dowolnym utworze tak jak mozna wykorzystac dowolny sampel zawarty w programie


Jak najbardziej. Wszystko co nagrasz (przykładowo frazę melodyczną z jakiegoś syntezatora wtyczkowego) a następnie wyeksportujesz (najlepiej do formatu WAV), możesz powtórnie zaimportować do programu w postaci próbki (sampla) odczytywanego przez sampler.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problem z rejestracją sampli 2013/12/14 10:36 #21720

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No więc tworzysz pattern i potem go eksportujesz do formatu WAV w jakości co najmniej 44,1kHz ,16 bit. W oknie eksportu masz do wyboru co zrobić z końcówką sampla - pozostawić wybrzmiewanie, zapętlić i uciąć lub zapętlić i końcówkę wrzucić na początek aby zachować płynność. Żeby taki sampel brzmiał dobrze musi przede wszystkim być dobrze zrobiony w programie, dobrze zmiksowany i być na odpowiednim poziomie, nie może być za cichy ale nie może też przekraczać 0dB.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena