Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Problem z wavem w fl studio 2013/09/29 18:22 #21340

  • stefanautograf
  • stefanautograf Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, posiadam fl 9 xxl i mam mały prolem, mianowicie pobrałem z internetów kilka acapelli wszystkie w wavie i gdy otwieram je w media playerze wszystko ok, natomiast gdy wrzucam je do fl to jakby się "zwijały" i zamiast powiedzmy 3 minutowego wokalu mam 20 sekundowy pisk. Próbowałem je rozwijać ale jak tym pokrętłem time przesune na maksa to i tak jest za wysoko wokal. Próbowałem różnych innych sposobów ale nic nie daje, zawsze jest albo nie w tempo wokal albo za wysoko. Ktoś może wie skąd ten problem i jak go rozwiązać? Dodam że od kilku lat posługuje się fl i nigdy nie miałem takiego problemu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problem z wavem w fl studio 2013/09/29 20:40 #21342

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Możliwe że a capelle zawierają dane o tempie, taki bajer wprowadziła kiedyś marka Acid nazywając to Acidized Wav. Może to powodować właśnie taki efekt jak ten jeżeli coś zostanie źle wykryte. Czasami fajnie jak pętle od razu dopasowują się do projektu ale ma to właśnie taką drugą stronę. Nie pamiętam jak to się wyłączało, na szybko mogę Ci poradzić abyś przekonwertował te pliki Wav na normalny format Wav dowolnym konwerterem, jakość pozostanie 1:1 bo to formaty bezstratne a metadane powinny zniknąć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problem z wavem w fl studio 2013/09/30 11:18 #21349

  • stefanautograf
  • stefanautograf Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
dzięki już sobie właśnie poradziłem wrzucając do audacity

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problem z wavem w fl studio 2013/10/12 15:23 #21392

  • dezler
  • dezler Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 18
Witam dawno Mnie tu nie było, i czytając tego posta wydaje mi się że znam odpowiedz na to pytanie ob sam kiedyś miałem ten problem.
Mianowicie to jest tak że trzeba odznaczyć w "Chanel setings" opcje Use loop poins a na pokrętło "Time" dać prawym myszy i wybrać opcje "Autodetect"
po czym wybrać tempo projektu i wtedy wszystko gra, a jeśli nie chcemy dopasowywać sampli pod tempo projektu to na pokrętle "time" dać "none"

Pozdrawiam Werset
Werset, 1991, Rap.

Chcesz Bity ? Napisz, jakoś się dogadamy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena