Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

FL Studio Groove 2013/09/05 10:39 #21188

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35


Pojawiło się kilka dni temu. Sporo można się dowiedzieć z witryny FL i filmików.
Rozumiem z tego wszystkiego, że program będzie działał TYLKO na Windows8 ??!! A co za tym idzie nie ma szans na instalacje na Win7?? Cena atrakcyjna, więc czemu nie mieć jednej zabaweczki więcej ;)) Ale jeśli tylko na W8 to nie fajnie ;)
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

FL Studio Groove 2013/09/05 13:12 #21190

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
O ile się nie mylę aplikacja jest kierowana na urządzenia mobilne z systemem W8, IL wspominał że aplikacja znajdzie się również na innych mobilnych systemach.
Ale to nie zmienia faktu że pierwsza aplikacja trafi tylko na system Windows 8 dla komputerów. Podejrzewam że to tylko z powodu promowania Systemu W8 (Micro $oft nie jest biedny ;p) robi IL.
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

FL Studio Groove 2013/09/05 14:01 #21192

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
A, skoro będą inne systemy, to ja poczekam na wersje na iOS ;) (chociaż cena może mnie rozczarować znając realia AppStore)
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

FL Studio Groove 2013/09/05 14:02 #21193

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
To nie tak. Apple ma swojego iOS, działają niemal zawsze sami dosyć skutecznie. Rozwój telefonii komórkowej spowodował pojawienie się Androida które zainicjowało Google ale nie samo, stworzyli grupę Open Handset Alliance która zrzesza bardzo dużo znanych firm, między innymi Samsunga czy HTC, wszyscy oni pracują nad wspólnym rozwojem Androida. Z oczywistych względów nie zaproszono tutaj Microsoftu czy nawet Nokii, stąd ten kiedyś znany producent telefonów komórkowych upadł na dno. Długo jednak nie trzeba było czekać aż firmy pozostawione same sobie zrobią coś własnego - MS opracował Windows 8 Mobile a Nokia od dłuższego czasu promuje swoją Lumię właśnie na tym systemie. Dodajmy do tego tablety działające pod Win 8M i mamy aktualną sytuację, trzy systemy konkurujące ze sobą.

FL Studio Groove nie jest to więc aplikacja na komputery stacjonarne, nie mam pojęcia czy w ogóle uruchomi się zwykłym Windows 8, przeznaczona jest na urządzenia mobilne, głównie na Tablety. Wersja dla Androida i iOS jest w drodze, zapowiadają też normalną wersję VSTi co jest trochę dziwne bo wtyczka jest przecież kopią Groove Machine.

Minusem aplikacji jest brak możliwości ładowania własnych sampli perkusyjnych i przebiegów oscylatora jak w pierwotnej aplikacji. Mimo wszystko wydaje się to świetną aplikacją do notowania pomysłów, jeżeli domyślnie mamy wbudowane 5 kanałów syntezatora i chociaż trochę przebiegów no to aplikacja przebija FL Studio Mobile na kilometr, tam dostępne są tylko gotowe brzmienia, tutaj mamy automat perkusyjny i prawdziwy syntezator.

Mam tylko nadzieję że zrobią port tej aplikacji z całą jej funkcjonalnością, jak pominą szczegóły to utraci na wartości. Gdyby pojawiła się tak na Androida to byłbym w stanie ją kupić i dać nawet te 40zł-50zł bo to świetny notatnik pomysłów. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena