Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jednoczesna praca na dwóch komputerach? 2013/03/14 19:32 #19825

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Dzisiaj problem z rodzaju: "fajnie by było" :-)
A więc fajnie by było móc pracować z drugą osobą nad tym samym projektem jednocześnie w środowisku DAW.
I jak praca na dwóch komputerach jednocześnie będących obok siebie wydaje mi się chyba możliwa, na co miałby wskazywać TEN artykuł, Chyba, że i to jest tylko fikcją, lub źle zrozumianą przeze mnie informacją.
Mnie chodzi bardziej o pracę na odległość.
Ja u siebie w domu, a przyjaciel mój u siebie. Powiedzmy,ze zrobiliśmy identyczne konfiguracje sprzętowe wraz z oprogramowaniem. Mamy szybkie łącza, nie wiem co jeszcze by trzeba uwzględnić.
Jak więc to można by zrealizować? Oprogramowanie? A może jakiś DAW oferuje taka możliwość?
Macie jakieś pomysły?.....
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jednoczesna praca na dwóch komputerach? 2013/03/14 19:56 #19826

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Kiedyś o takim DAW'ie pisałem link .
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jednoczesna praca na dwóch komputerach? 2013/03/15 06:39 #19829

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Ohm Studio to ciekawy projekt. Ma spory potencjał, mimo, że wydaje się dość prosty.




Ma jednak spory apetyt na moc obliczeniową komputera, ale zawsze jakaś alternatywa już jest;) nie wspomnę już o opłatach, bo po co...


Ok - ciekawy jestem czy jest więcej tego typu rozwiązań. Ale z drugiej strony, zastanawiam się jak sprawę można by rozwiązać, gdyby chcieć jednak koniecznie korzystać z FL Studio?
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jednoczesna praca na dwóch komputerach? 2013/03/15 07:59 #19831

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Jeszcze jest opcja korzystania z tego programu.
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jednoczesna praca na dwóch komputerach? 2013/03/15 14:19 #19841

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Ohm Studio ma bardzo ciekawy model opłat. Można wykupić licencję dożywotnią na cały program lub 6 miesięczną, kto wie, może kiedyś pojawi się tylko miesięczna. Wydawać by się to mogło pewnym ograniczeniem ale to bardzo duże udogodnienie dla klienta, pokazała to ostatnio firma Adobe - można od jakiegoś czasu kupić miesięczną subskrypcję na pakiet Photoshop z dodatkami za znacznie mniejszą cenę, nie trzeba od razu wydawać kilka tysięcy złotych aby zacząć pracę! Można sobie tylko wyobrazić jakie możliwości dawałoby to w branży audio - już nawet nie tylko na DAW co subskrypcje na instrumenty, wtyczki i brzmienia. Przykład? Dostajemy zlecenie na stworzenie np. utworów w klimatach etnicznych, ale nie mamy takich instrumentów. Wykupienie całego pakietu byłoby nie opłacalne bo musielibyśmy jeszcze dopłacić do biznesu, a nie wiadomo kiedy znowu się przydadzą. Mając jednak możliwość wykupienia licencji na miesiąc za parę € jesteśmy w stanie wykonać robotę bez większych kosztów.

Taka praca przy dźwięku wymaga ciągłych inwestycji i nawet nieźle zarabiając (na polskie warunki) ciężko w odpowiedniem tempie rozbudowywać pracownie o potrzebne narzędzia, a już szczególnie instrumenty i brzmienia. Plus dla Ohm studio za pomyślenie nad tegu typu opłatami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena