Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Wysokość sampla, a jego długość (szybkość) 2013/02/10 19:35 #19299

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Takie duże samplery działają tak, że każdą nutę można obrobić inaczej, każda może zawierać inny plik dźwiękowy. Wrzucając jeden plik i rozciągając go na wszystkie klawisze uzyskasz podobny efekt, dźwięk będzie zmieniał długość. Możliwe, że Kontakt ma taki algorytm do granulek który zachowuje długość ale to płatna wtyczka i do tanich nie należy, no i też kwestia tego, że dźwięk nie będzie już taki sam. W samplerze jednak możesz np. nagrać wcześniej nuta po nucie każdy dźwięk z gitary elektrycznej, obrobić odpowiednio takie nagranie i zmapować w takim samplerze każdy klawisz do odpowiedniego pliku z dźwiękiem.
Za tę wiadomość podziękował(a): patent

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wysokość sampla, a jego długość (szybkość) 2013/02/10 19:57 #19301

  • patent
  • patent Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jesli mowimy juz o granulkach, to w FL'u jest granulizer i wtedy mozna grac tak jakbym chcial, ale faktem jest, ze dzwiek juz nie jest taki sam. A DirectWave'a, itp, dopoki nie wyprobuje sam to chyba nie zrozumiem do konca dzialania. Bo wlasciwie to zostawilem juz glowny watek na boku i teraz chodzi mi o granie czarnymi klawiszami na jakims samplerze. W FL'u przy odpowiednich ustawieniach tak dlugo jak trzymam klawisz tak dlugo gram samplem. Cos ala MPC tylko na klawiaturze. Ale sęk w tym, ze graja tylko białe klawisze. Jak zaladuje duza ilosc sampli to nie starcza mi klawiszy (chociaz da sie przezyc, w MPC jest przeciez tylko 16). Ale jak rozbije na sample caly utwor powiedzmy 6 minutowy to, zeby sprawdzic czy pasuja do siebie odpowiednie sample to musze sie przełączac miedzy oktawami i "na zywo" nie zagram, najwyzej ustawie w piano roll'u. Dzieki za wskazowki, dalej jak mi sie bedzie chcialo to sam poszukam i sprawdze dzialanie. Pozdro!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wysokość sampla, a jego długość (szybkość) 2013/02/13 14:39 #19342

  • kalosz
  • kalosz Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 0
Też mam problem jeśli chodzi o długość grania sampla ale nie będę już zakładał nowego postu bo problem jest łatwy do rozwiązania ale jak widać nie wpadłem sam na to.

Mianowicie chodzi o sample ładowane do FPC. Gdy daje przykładowo dość długo brzmiące sample jak zrobić tak, że gdy wcisnę kolejny pad automatycznie przestał grać poprzedni? Sample są dość długie i po uruchomieniu kilku padów jest duży chaos a chodzi mi o to by jeden pad wyłączał już grający i tak na przemian.

Problem chyba prosty a nie wiem jak to zrobić tak by nie edytować danych sampli oddzielnie tylko zrobić to jakoś na tym FPC. Chyba, że polecacie inną wtyczkę do tego rodzaju zabiegu :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wysokość sampla, a jego długość (szybkość) 2013/02/13 15:20 #19343

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie wchodząc już w mechanikę działania musisz ustawić na każdym padzie parametr cut i cut by na 0.
Za tę wiadomość podziękował(a): kalosz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wysokość sampla, a jego długość (szybkość) 2013/02/15 16:49 #19370

  • kalosz
  • kalosz Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wielkie dzięki NEX :)

A jeszcze jedno, gdy wybrzmiewa ten sampel dalej bo już nie jest automatycznie wyłączony przez wciśnięcie innego pada co zrobić by przestał samoistnie brzmieć gdy skończy się jego pasek w Piano Rollu ??
To chyba się tam w piano rollu ustawia, a ja już nie pamiętam jak, a na pewno tym się już bawiłem... No cóż zapomina się pewne rzeczy gdy się ich długo nie używa :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kalosz.

Odp: Wysokość sampla, a jego długość (szybkość) 2013/02/21 12:33 #19488

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Wciśnij na nazwę tego sampla, i po pojawieniu się okna, na dole masz 5 pokręteł, przekręć pokrętło CRF np. na max w prawo, i sampel będzie wybrzmiewał tyle ile chcesz.

Jest jeszcze inny sposób w którym nie jestem dobrze obeznany. W zależności czy masz sampel w formacie mp3 czy wav, będzie odwarzany cały, lub ile chcesz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena