Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zapamiętanie w FL-u mapowania MIDI dla instrumentów VST 2013/01/02 21:02 #18765

  • malinowykrul
  • malinowykrul Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Przejrzałem tutoriale i FAQ, ale nie znalazłem informacji jak zapisać zmapowane ręcznie suwaki i gałki w hardwarowym kontrolerze MIDI do danej wtyczki VST tak, aby po każdym wstawieniu nowego kanału z instrumentem VST w FL-u były moje ustawienia. Jakoś nie znalazłem podobnego wątku. Nie chcę tego robić w Auto Map, bo nie wykrywa mi suwaków tylko same gałki. Na razie znalazłem, że pamięta te ustawienia, jak zapisze się wszystko do projektu z rozszerzeniem .flp. Jeśli jest inaczej to proszę o odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez malinowykrul.

Odp: Zapamiętanie w FL-u mapowania MIDI dla instrumentów VST 2013/01/02 21:15 #18767

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Obawiam się, że jest to niemożliwe. Klawiatury sterujące wysyłają komunikaty MIDI zwane dalej Control Change w skrócie CC. FL Studio nie wspiera w pełni MIDI tak jak robią to inne DAW czy instrumenty muzyczne. Niemal wszystko funkcje można przypisać za pomocą wewnętrznego łączenia jednak podłączając jakąś wtyczkę VSTi ona sama z siebie nie będzie odbierać komunikatów CC. Można to łatwo sprawdzić ponieważ Mod Wheel nigdy nie działa, trzeba go przypisać ręcznie. Ustawienia możesz zapisać w swoim sprzęcie, jakikolwiek on jest bo nie podałeś takiej informacji, jednak FL Studio będzie trzeba ustawiać od nowa za pomocą funkcji Link.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zapamiętanie w FL-u mapowania MIDI dla instrumentów VST 2013/01/02 21:20 #18768

  • malinowykrul
  • malinowykrul Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Od 3 dni posiadam klawiaturę Novation Impulse 61, jeszcze będę miał dużo pytań. Z tego co przeglądałem menu, to mogę zapisać w niej 20 presetów (templatów) dla 20 chyba urządzeń czy wtyczek czy też programów DAW, chyba?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez malinowykrul.

Odp: Zapamiętanie w FL-u mapowania MIDI dla instrumentów VST 2013/01/03 02:35 #18772

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie kombinuj, wszystko to jest bardzo proste. Sprzęt to sprzęt a oprogramowanie to oprogramowanie. Jeżeli w klawiaturze możesz zapisać 20 ustawień to dotyczy to klawiatury i numerom jakie przypiszesz kontrolerom i nie ma nic wspólnego z innymi rzeczami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zapamiętanie w FL-u mapowania MIDI dla instrumentów VST 2013/01/04 20:33 #18790

  • malinowykrul
  • malinowykrul Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam np. wtyczkę vsti działającą jako standalone, do niej mam tabelę producenta z parametrami midi CC. Robię sobie w moim hardwarowym kontrolerze mapę do tych CC i wtyczka działa, suwaki regulują itd. Ta sama wtyczka wstawiona do FL nie jest zmapowana. Jak to jest? Bez sensu jest robić na nowo mapę MIDI. Jaki jest na to sposób. Tym bardziej, że w FL -u wiele funkcji z wielu wtyczek w ogóle nie daje się zlinkować do klawiatury sterującej, jedynie mogę sobie myszką kręcić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez malinowykrul.

Odp: Zapamiętanie w FL-u mapowania MIDI dla instrumentów VST 2013/01/04 21:56 #18792

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
To jest niestety urok naszego FL Studio, też mnie to irytuje dlatego posiłkuję się innymi aplikacjami DAW. FL po prostu wykorzystuje MIDI na bardzo dziwnych zasadach, jest zbudowany zupełnie inaczej niż taki np. Cubase. Nie znam sposobu aby to ustawić.

Mogę jedynie podpowiedzieć jak zlinkować dowolny parametr. Można to zrobić na dwa sposoby:

1. Kręcisz danym parametrem i wybierasz opcję Tools - Last Tweaked i tam powinno zapalić się Link To Controller. W kolejnym oknie po prostu poruszasz tym do czego chcesz przypisać na swojej klawiaturze.

2. Rozwijając opcję Wrappera czyli wtyczki VSTi wybierasz Browse Parameters. W przeglądarce wyświetla Ci się lista wszystkich parametrów wtyczki oraz poniżej wszystkie CC. Tak właśnie można przypisać pokrętło Mod Wheel do CC#1. Dalej postępujesz analogicznie jak wyżej, prawy przycisk myszy i Link To Controller.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zapamiętanie w FL-u mapowania MIDI dla instrumentów VST 2013/01/05 08:31 #18795

  • malinowykrul
  • malinowykrul Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Rozumiem, że tylko te parametry, które są zawarte w oknie wrappera dają się zlinkować do klawiatury sterującej. Zauważyłem, że mnóstwo różnych suwaków i pokręteł od wtyczki w ogóle nie posiada chyba parametrów MIDI lub FL ich nie widzi, bo nie potrafię ich zmapować do sterownika. Są to również przyciski włącz/wyłącz jakąś funkcję, bądź też klawisze zmiany banków i presetów brzmień.
Jeszcze jedno, jak przełączać z klawiatury sterującej kanały z pluginami VSTi w FL-u.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez malinowykrul.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena