Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zgrywanie z winyla 2012/10/06 13:05 #17637

  • Diwer
  • Diwer Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Nie musze żyć z muzyki,muzyka żyje we mnie...
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 0
Siema.Mam dziwny problem ze zgraniem sampla z winyla w Fl Studio.Robie wszystko jak na filmiku .W 40 sekundzie kolo na filmie wskazuje źródło i ja robię to samo u siebie ustawiając kartę muzyczną tylko u mnie coś strasznie wyje po ustawieniu karty.Wie ktoś może jak ustawić to ustrojstwo?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Diwer.

Odp: Zgrywanie z winyla 2012/10/06 14:43 #17638

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jak konkretnie wyje? Jaką masz kartę dźwiękową/interfejs? Podłączyłeś odpowiednio sprzęt z komputerem? Możesz nagrać i słyszeć sygnał, ale jest zaszumiony czy jaki konkretnie efekt temu towarzyszy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zgrywanie z winyla 2012/10/06 15:52 #17643

  • Diwer
  • Diwer Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Nie musze żyć z muzyki,muzyka żyje we mnie...
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 0
Karta to Sb extreme music,płyty puszczane zarówno z kompa jak i gramofonu grają normalnie.Nawet bez włączenia nagrywania po przełączeniu w mikserze,w ''in'' na kartę dźwiękową jak to robi koleżka na filmiku zaczyna się ciągły,ostry.wyjący dźwięk,przy włączeniu nagrywania nagrywa się tylko ten właśnie dźwięk.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Diwer.

Odp: Zgrywanie z winyla 2012/10/06 16:04 #17645

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Możesz zarzucić nagraniem?

Mówisz, że normalnie vinyle grają prosto z kompa bez włączenia nagrywania, co masz na myśli? Nie jest przypadkiem tak, że w ustawieniach karty dźwiękowej masz włączone odtwarzanie tego co bezpośrednio idzie na wejście od razu w system i robi Ci się sprzężenie zwrotne nagrywając samo siebie w nieskończoność? Z tego właśnie się biorą takie piski.

W mikserze karty dźwiękowej musisz na wyjściu mieć wyciszone wszystkie wejścia, nie może być je słychać na głośnikach. Wejścia muszą być skierowane przez odpowiedni program które je wyłapie i nagra, ustawiasz to właśnie tak jak na filmie. W dodatku na wejściu musisz ustawić złącze z którego nagrywasz i wyciszyć nagrywanie tego co dzieje się na komputerze, jeżeli takową opcje masz (wave, stereo mix etc, różnie się to nazywa).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena