Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Jak nagrywać wokal bezpośrednio z mikrofonu w Fl Studio? 2012/09/12 14:02 #17279

  • Kokal
  • Kokal Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 45
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.Chciałbym się dowiedzieć czy można nagrywać wokal bezpośrednio w fl studio i jeśli tak to jak to zrobić???wiem,że to dla niektórych może się wydać śmieszne ale cóż...kto pyta nie błądzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak nagrywać wokal bezpośrednio z mikrofonu w Fl Studio? 2012/09/12 14:45 #17280

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Zachęcam zapoznać się z tym wątkiem .
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak nagrywać wokal bezpośrednio z mikrofonu w Fl Studio? 2012/09/12 18:59 #17288

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nagrywanie audio w FL Studio jest dosyć nie intuicyjne ponieważ mikser nie jest powiązany ze ścieżkami jak ma to miejsce w innych programach DAW (Cubase, Reaper itd). Dzisiaj takie nagrywanie najlepiej przeprowadzić z pomocą Edisona. Wtyczka ta jest natywnym pluginem w FL Studio, darmowym z poziomu Producer Edition. Przechwytuje ona dźwięk z miejsca w którym się znajduje. Aby dokonać nagrania musisz wybrać źródło dźwięku w danym kanale (prawy górny róg miksera) i wpiąć Edisona w pierwsze miejsce w tym kanale. Reszta to już kwestia ustawienia, jednak Edison jest zsynchronizowany z projektem. Wystarczy odpowiednio go ustawić i zaznaczyć fragment w playliście, potem włączyć nagrywanie. Tak nagrany fragment od razu obrobisz, odszumisz i przytniesz. Po skończeniu możesz wysłać go na playlistę jako audio clip.
Tutaj masz wszystko co dotyczy Edisona przygotowane przez Image Line.

Nawet jeżeli nie rozumiesz angielskiego i tak powinieneś dowiedzieć się czegoś konkretnego, bo widać na obrazie co jest aktualnie robione i jakie są efekty. Dzięki temu ustawisz jak potrzebujesz.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kokal

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Odp: Jak nagrywać wokal bezpośrednio z mikrofonu w Fl Studio? 2012/09/14 12:35 #17311

  • Kokal
  • Kokal Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 45
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki wielkie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak nagrywać wokal bezpośrednio z mikrofonu w Fl Studio? 2013/08/05 16:11 #20978

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Wtrące sie do tematu, jak w edisonie zgłaśniać/ściszać tylko zaznaczone fragmenty ścieżki? Wiem że w Adobe Audition jest to możliwe, lecz w Edisonie nie mogę w żaden sposób tego rozgryźć :) Przeglądałem niektóre filmiki na YT na kanale Image Line, te podane przez N.E.X a i tam też nic nie znalazłem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak nagrywać wokal bezpośrednio z mikrofonu w Fl Studio? 2013/08/05 19:32 #20979

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

hiphop14 napisał: Wtrące sie do tematu, jak w edisonie zgłaśniać/ściszać tylko zaznaczone fragmenty ścieżki? Wiem że w Adobe Audition jest to możliwe, lecz w Edisonie nie mogę w żaden sposób tego rozgryźć :) Przeglądałem niektóre filmiki na YT na kanale Image Line, te podane przez N.E.X a i tam też nic nie znalazłem.


Czy chodzi Tobie o efekt fade in (zgłaśnianie) oraz fade out (ściszanie)?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak nagrywać wokal bezpośrednio z mikrofonu w Fl Studio? 2013/08/05 20:36 #20980

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Wszelka edycja zostaje naniesiona tylko na zaznaczony fragment nagrania, jeżeli brak zaznaczenia wtedy edycja dotyczy całego materiału. Do głośności wykorzystaj narzędzie "Amp".
Za tę wiadomość podziękował(a): hiphop14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak nagrywać wokal bezpośrednio z mikrofonu w Fl Studio? 2013/08/07 10:00 #20988

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

N.E.X. napisał: Do głośności wykorzystaj narzędzie "Amp".


Od siebie dodam, że narzędzie to możemy wywołać skrótem klawiszowym Alt+A. A działa ono w sposób podobny do tego jaki znamy z miksera. Amp uwzględnia możliwość separacji stereo, ustawienia panoramy niezależnie dla lewego jak i prawego kanału.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena