Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Split Mixer Tracks- pytanie odn. obcinania długości tracków 2012/08/13 00:20 #16923

  • psysutra
  • psysutra Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Dobry,

pytanko mam z tej kategorii. Jeszcze nie sprawdzałem tego w praktyce, niemniej:

przygotowuję do liveactu materiał- każdy numer rozbijam na 5 ścieżek- kick+bass, perkusja, leady/pady, fx/reszta/voxy, sendy.

Do tego używam grup i opcji "Split Mixer Tracks" przy renderingu. I tutaj nasuwa się właściwe pytanie:

Czy jest metoda na ścieżki, które grają tylko do pewnego momentu- przy przejściu przez minutę czy dwie leci sam kick czy lead- mogą zostać obcięte z automatu? Pytam, gdyż widząc rozrastający się folder z plikami do liveactu (całość składana na abletonie, który też po swojemu sobie radzi z kilkoma GB renderów) bezsensownie jest, by miał w buforze programu ślady, których 1/3 bywa pusta.

Można to zrobić z poziomu Fruciaka, czy, niestety, czeka mnie ręczna zabawa z obcinaniem dziadygi w edytorze audio?
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Split Mixer Tracks- pytanie odn. obcinania długości tracków 2012/08/13 02:09 #16924

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Niestety nic nie wiem na ten temat, podejrzewam, że taka opcja jest niemożliwa do wykonania w FL Studio. Wydaje mi się, że taka opcja nie prędko się pojawi, bo tracki nie są powiązane z kanałami w mikserze przez co wykrywanie tego czy coś przejdzie jeszcze przez kanał czy nie chyba nie jest takie proste. Dodam, że takiej opcji także nie widzę w REAPER. Dało by się to na pewno rozwiązać poprzez markery i regiony, eksportowanie tylko wybranych fragmentów, ale tego też w FL nie ma.

Przy okazji wspomnę że dobrze jest uważać na przekierowania w mikserze jeżeli używasz tego automatycznego splita. Miałem z tym niemiłą przygodę. Robię dosyć dużo przekierowań i grup, czasami bardzo prostych, dla przykładu wysyłam 3, 4 i 5 kanał na jeden inny, powiedzmy 7 tylko dlatego aby podciąć wszystkim filtrem niepotrzebny niski dół i żeby zrobić to jedną wtyczką, a nie trzema takimi samymi. Zawsze myślałem, że tak jak ustawi się sygnał tak będzie on potem eksportowany po linii, jednak się myliłem. Kanał 3 nie przejdzie przez 7 z filtrem a dopiero potem na master do eksportu tak jak jest ustawiony tylko wyeksportuje się jako 3, każdy kolejny 4 i 5 z osoba, a na 7 wszystkie na razem z filtrem. Tak, tylko potrzebuje 3, 4 i 5 z filtrem osobno, a nie wszystkie w jednym. W efekcie ścieżki są czasami niekompletne. Lepiej uważać z tymi automatycznymi splitami ścieżek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Split Mixer Tracks- pytanie odn. obcinania długości tracków 2012/08/13 04:35 #16925

  • psysutra
  • psysutra Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Akurat ze splitami nie mam żadnego problemu, ogarnąłem sobie ten problem.

Niestety, wychodzi na to, że te 40 ścieżek będę musiał przerabiać ręcznie. Co zrobić, wyjdzie nawet pół gigabajta mniej zużywanych zasobów, a na lajwie jest to cholernie ważne.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena