Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Export Loop'a do wav 2012/08/12 19:27 #16918

  • Waslive
  • Waslive Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,

mam pewien problem przy exporcie loopa do postaci wav. Mianowicie zrobiłem sobie loopa i chcę go exportować do wav, a następnie w nowym projekcie zaimportować go jak wav (wiadomo mniejsze obciążenie dla procka itp). Przy exporcie zaznaczyłem opcję "Wrap remainder", która jak wiadomo służy do exportu loop'ów. Problem polega na tym, że jak sobie w nowym projekcie załaduje tego loop'a (przez Channels - Add one - Sampler) to przy odtwarzaniu nie zapętla się idealnie, jest jakiś trzask, przeskok przy każdym kolejnym rozpoczęciu loopa. Tak samo jest jak załaduję go jako klip audio. Kombinowałem wiele i znalazłem, że taki przeskok, klik robi mi linia bassowa poprzez kompresor załadowany na sumie (na Masterze). Loop'a exportowałem bez tego kompresora i nie było problemów, a z tym kompresorem kliki występują. Exportowałem też samą ścieżkę basu i z kompresorem klika a bez niego nie. Inne dźwięki normalnie się exportują bez znaczenia czy na masterze jest kompresor czy nie. Co najciekawsze jak tego loopa odtwarzam w winampie czy wrzucam do Audacity i powielam (ustawiam jeden loop za drugim) to gra idealnie bez żadnych klików i niedograń. Pomoże ktoś? Co zrobić?

Przy okazji... dlaczego jak importuje sobie swoje wcześniej zrobione i wyexportowany wav na FL'u to w Samplerze mi edison robi jakieś głupie markery i jest jakby zpitchowany (trzeba gałką time stretching ustawiać none). Inne sample z neta jak ładuje to normalnie mam bez markerów i grają tak samo bez względu na tempo utworu. Dlaczego tak jest i jak tego uniknąć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Export Loop'a do wav 2012/08/12 19:34 #16919

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
A może zamiast ładować takiego wave do samplera, załaduj go do Fruity Slicera. Ten posiada zdecydowanie większe możliwości sprawowania kontroli nad próbką niż domyślny Sampler. Próbkę do Fruity Slicera ładujemy przez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na interesujący nas plik (z poziomu przeglądarki plików - browser) a następnie z menu wybieramy: Open in new Slicer Channel.

Zweryfikuj czy problem się powtarza i napisz jak to wygląda.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Odp: Export Loop'a do wav 2012/08/12 19:35 #16920

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Eksportuj jako zwykły WAV, nie ACIDized, odznacz tą opcję przy eksporcie. Format ten zapisuje tempo i markery właśnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Export Loop'a do wav 2012/08/12 19:51 #16921

  • Waslive
  • Waslive Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 0
Fruity Slicer nic nie dał, dalej to samo. Spróbowałem na sucho, zwykłym FL'owskim kick'iem. 16 klocków zaznaczyłem, czyli 16 uderzeń kicka na 1 loop i na master dałem Fruity Compressor (bo ten mam na tym loopie z którym mam problem) i preset Brickwall. I ten sam problem. Występuje taki przeskok. I również tego loop'a dałem do Audacity i się ładnie zapętla. A odnośnie tych markerów to odznaczenie ACIDized nie usuwa markerów, ale prędkość już jest właściwa ;)

Jakieś inne pomysły.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Export Loop'a do wav 2012/08/12 21:35 #16922

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Wrzuć tą pętlę to przyjże się bliżej co z nią nie tak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Export Loop'a do wav 2012/08/13 15:15 #16931

  • Waslive
  • Waslive Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie jest to ten mój loop, ale wyżej opisany zrobiony na kick'ach z Fruity Compressor na masterze (preset Brickwall). Po imporcie na FL'a słychać lekkie kliknięcie przy każdym nowym odtworzeniu loop'a. Tempo ustaw na 130 BPM

www.speedyshare.com/9TaGh/loopFLP.rar

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Waslive.

Odp: Export Loop'a do wav 2012/08/13 16:45 #16932

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Pętle trzeba zawsze odpowiednio przygotować, użycie samego wrapa nic nie da, ba, powoduje jeszcze więcej problemów. Pętla nie zaczyna się, ani nie kończy na poziomie zerowym stąd te problemy. Nie może być takiej sytuacji, że niska stopa urywa Ci się w połowie i jest przenoszona na początek, bez sensu jest takie działanie. Popraw początek i koniec w Edisonie, a zobaczysz, że więcej trzasków nie będzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Export Loop'a do wav 2012/08/13 17:02 #16934

  • Waslive
  • Waslive Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 0
W Audacity zauważyłem to, ale loop kończy się i zaczyna w tym samym punkcie tak więc nie powinno być kliknięcia, jedynie to przy starcie loop'a jeden trzask (i przy wciśnięciu stop), a potem to już powinno się ładnie łączyć przy ciągłym odtwarzaniu (przynajmniej w Audacity mi się ładnie złączyło bez kliknięcia). Może FL'owski Sampler ma swoje prawa ;) No ale ok masz rację, że powinno się zaczynać i kończyć w punkcie 0. Możesz mi jeszcze tylko podpowiedzieć jak najlepiej ten początek i koniec fali zsunąć do punktu zerowego? W Edisonie jakoś nigdy nie mieszałem. Będę wdzięczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena