Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Fl Studio 10.6 i tajemniczy plugin 2012/06/27 17:45 #16509

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Wkrótce Image Line udostępni kolejną wersję wersję beta oznaczoną numerem 10.6 Wraz z nią na pokładzie Fl Studio na pokładzie znajdzie się prawdopodobnie nowy plugin. Póki co Image Line nie zdradza jaką rolę będzie odgrywać plugin, którego screen prezentuję poniżej:

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Fl Studio 10.6 i tajemniczy plugin 2012/06/27 17:58 #16510

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No! W końcu coś nowego :). Są sprytni, bo ten fragment faktycznie niewiele zdradza, ciężko się domyśleć co to będzie. Parametry takie jak duration czy sampling ratio mogą sugerować, że będzie to sampler, tylko może bardziej niestandardowy, tak jak np. Loomer Cumulus który z danej próbki będzie tworzył nowe brzmienia czy Skanner od NI. No ale jednak nie mam najmniejszego pojęcia co to będzie :O. Pochylenie i perspektywa pokręteł może sugerować, że raczej będzie to niewielka wtyczka, pewnie w formie koła, albo czymś gdzie to koło będzie w centrum.

Na fali live performance może to być też taki live looper na wzór tego z GM tylko bardziej rozbudowany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Fl Studio 10.6 i tajemniczy plugin 2012/06/27 18:11 #16511

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Myślę że nie będzie to kopia istniejących rozwiązań, Image Line zawsze miała szereg pomysłów na niestandardowe wtyczki, które wnoszą coś innego, nowatorskiego. Na pewno ten screen podnosi ciśnienie, bo jak się spróbuje kawałem to chce się zjeść cały tort, a na ten poczekamy - ile nie wiadomo - bo cóż może oznaczać "wkrótce"?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Fl Studio 10.6 i tajemniczy plugin 2012/07/04 12:46 #16569

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No, jednak się rozczarowaliśmy na całej linii, a przynajmniej ja - jest to zwykły Bass Drum Synth :). Bardzo prosty i nie zawiera żadnych rewelacji, w dodatku nic nowego ponieważ jest już Drum Pad i Drumaxxx w FL Studio. Drugą zabawką jest także odgrzewany kotlet - po prostu wycięty panel syntezatora z Groove Machine :O. Ciężko tutaj złośliwie ironicznie nie powiedzieć, że chłopaki wchodzą na wyżyny swojej kreatywności jak widać :|.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Fl Studio 10.6 i tajemniczy plugin 2012/07/04 13:24 #16572

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
N.E.X uprzedziłeś mnie:) Dodam od siebie ze Fl Studio 10.6 beta jest już dostępne. Aktualne wydanie to przede wszystkim eliminacja kolejnych błędów oraz dalsza poprawa stabilności aplikacji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Fl Studio 10.6 i tajemniczy plugin 2012/09/09 18:30 #17234

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Powolutku zbliża się data wygaśnięcia ostatniej edycji testowego wydania Fl Studio 10.6. Mówi się, że ilość wprowadzonych nowinek w porównaniu do tego co mamy w obecnej chwili będzie niewielka. 11 edycja Fl Studio spodziewana jest w przeciągu najbliższych 2-4 miesięcy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Fl Studio 10.6 i tajemniczy plugin 2012/09/13 04:32 #17290

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Wraz z ostatnią wersją beta, Fl Studio udostępniło przyszłościową funkcję multi-touch, która ułatwia pracą z aplikacją Fl Studio na komputerach wykorzystujących dotykowe wyświetlacze. Jak sprawuje się opisana funkcja demonstruje poniższy film:



Przy okazji pod jego koniec można zobaczyć krótką zajawkę, na temat tytułowego pluginu: bassdrum oraz syntezatora groove machine

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena