Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Cięcie sampli wav za pomocą Fruity Slicera 2012/04/23 20:13 #15996

  • nizamwdb
  • nizamwdb Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Siema. Jestem tu nowy, więc nie wiem czy dział, w którym zakładam temat jest adekwatny do jego treści. Mam nadzieję, że nie narażę się na atak, jeśli tak nie jest. Otóż jakieś pół roku temu zacząłem swoją przygodę z FL Studio. Jeśli chodzi o wtyczki VSTi sam staram się do wszystkiego dochodzić małymi kroczkami, jednakże mam olbrzymi problem z cięciem sampli. Używam wtyczki Fruity Slicer i za Chiny nie mogę pociąć sampla tak, żeby komponował się z brzmieniem bitu, co więcej jeśli używam pitchu automatycznie zmienia się linia melodyjna i sampel nie komponuje się z pętlą. Nie mogę także bawić się jego tonami, jest tylko jeden i to ten, w jakim został on pocięty, tak jak piszę, mogę tylko używać efektu Pitch. Proszę o pomoc, jak należy ciąć sample i jakich ustawień należy używać, żeby brzmiały one efektownie i zgrywały się z pętlą. Pozdrawiam,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cięcie sampli wav za pomocą Fruity Slicera 2012/04/23 22:15 #16001

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Witaj :).

Cięcie sampli rzecz względna, nie napisałeś co konkretnie chcesz ciąć. Wtyczki takie jak slicer czy slicex świetnie nadają się do cięcia pętli perkusyjnych po to aby je dopasować do tempa projektu bez zmiany brzmienia. Wtyczka robi po prostu plasterki na każdym uderzeniu i odtwarza je w odpowiednim tempie, potem można edytować obwiednię, nałożyć filtry itd.

Nie wiem jak slicer ale slicex robi to automatycznie i polecam właśnie jego używać, załadujesz i masz, ewentualnie poprawiasz wybierając jeden z wariantów automatycznego cięcia :).

Pętle melodyjne nie potniesz w ten sposób, z wyjątkiem jakichś specyficznych melodii np. do hip hopu gdzie można sobie pozwolić na taką szatkowaną sztuczność i efekt jest zamierzony. Melodie możesz jedynie dopasować do tempa projektu wrzucając np. jako audio clip i wybierając opcję fit to tempo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cięcie sampli wav za pomocą Fruity Slicera 2012/05/18 22:42 #16163

  • kazy
  • kazy Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
ciezka sztuka.mysle,ze duza role odgrywa sluch,jesli tniesz jakoby"na sluch":)miedzy innymi;masz sampel gdzie poczatkiem jest snare,i taki gdzie na starcie jest stopa,sa tez basy.chyba wszystko polega na tym,aby uwzglednic to w klejeniu bitu,rytmu.ponadto w slicexie masz dwa ciekawe presety:)pierwszy to ,ten ,ktory masz po wgraniu wtyki,drugi ,to Susteining.roznia sie od siebie diametralnie,obczaj czym,a masz krok do przodu:).tak mi sie wydaje...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cięcie sampli wav za pomocą Fruity Slicera 2012/07/06 14:36 #16608

  • luklas94
  • luklas94 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 51
  • Otrzymane podziękowania: 0
Też dopiero zaczynam i na samym początku miałem taki sam problem. Jak napisał kolega wyżej, wszystko zależy od słuchu. baw się jak najwięcej aż w końcu zacznie ci się udawać.
Nie ogarniasz fl studio??? W takim razie zapraszam :) Fl-studio.cba.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena