Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Poszukuję midi file orkiestrowe!!! 2012/03/20 13:10 #15696

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Jak w temacie.
Szukam plików midi z rozmaitymi frazami pod brzmienia orkiestrowe.Czytałem gdzieś że są gotowce midi np. pod Storm Drum 2,więc jeśli ktoś wskazał by mi gdzie mogę legalnie ściągnąć lub kupić jakże przeze mnie pożądane midi file,byłbym bardzo wdzięczny:)
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Poszukuję midi file orkiestrowe!!! 2012/03/20 14:15 #15699

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Piotr Musiał stworzył taką bibliotekę MIDI do Storm Drum 2. Można pobrać pod adresem www.piotrmusial.com/sd2/

Poza tym masz także dużo wykonań w samym oryginalnym SD2. Kilka z nich pochodzi z prawdziwych utworów. Twórca biblioteki Nick Phoenix jest członkiem Two Steps From Hell, jeżeli znasz ich muzykę (tworzą biblioteki muzyki dla TV i mediów) to poznasz niektóre wykonania z SD2.

Jeżeli chodzi o same nuty orkiestrowe to nie mam pojęcia. Na pewno w internecie znajdziesz zapisy klasycznych utworów które są już w domenie publicznej, zapisy MIDI też na pewno są.

Domyślam się jednak, że nie chcesz strice kopiować a podejrzeć jak to inni robią :). Przeczytaj ten artykuł:

audio.tutsplus.com/tutorials/production/...ic-orchestral-track/

Ładnie nakreśla różnicę między prawdziwą orkiestracją a budowaniem mocy programowaniem MIDI :).
Za tę wiadomość podziękował(a): MadDziadPL

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Poszukuję midi file orkiestrowe!!! 2012/03/21 12:11 #15703

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Dzięki N.E.X.u za pomoc.Jak zwykle trafiasz w 10;) Nie chce wrzucać gotowców do aranżera bo to lipa straszna,a jedynie wolę się sam nauczyć różnych technik ,wtedy zawsze mogę powiedzieć: "Tak,to jest moje";) .Dla zainteresowanych przedstawię jeszcze fajną opcję "nauki" orkiestracji.Otóż na 1 liście stacji radiowych w samochodzie ustawiłem sobie RMF Classic i muszę przyznać,że jest to niezły pomysł na spokojne wsłuchanie się w muzykę klasyczną oraz filmową.Polecam zatem wszystkim tę stację oraz ten sposób "poznawania" tego rodzaju muzyki:)Dzięki też za linka z opisem zasad i sposobów aranżacji muzyki orkiestrowej za pomocą wirtualnych instrumentów,nie znam za dobrze "anglika" ale wujek "google tłumacz" co nie co mi pomoże;).Gotowce midi pod SD2 oczywiście łykam jak młody pelikan ,więc i za to Ci chwała;)
P.S. Piotr Musiał robi niesamowitą muzykę.Pełna profeska:)
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MadDziadPL.

Odp: Poszukuję midi file orkiestrowe!!! 2012/03/21 12:34 #15705

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tak, Piotr jest niesamowity, stworzył dosyć trochę ciekawych ścieżek dźwiękowych do znanych gier :). Też słucham dosyć dużo muzyki tego typu, ale o RMF Classic nie słyszałem, chyba sobie sprawię radio :P. Jakbyś miał jakiś problem z tym artykułem to daj znać, spróbuję streścić o co chodziło w danych działach, fajnie tam było opisane wszystko :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Poszukuję midi file orkiestrowe!!! 2012/03/23 23:46 #15727

  • bodziomierz
  • bodziomierz Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 2
Do MadDziadPL.
Właśnie o tym piszę w temacie "Jak to zrobić".
Uwaga - klasyki (lub filmowej) w jej szlachetnym i autentycznym - czyli wykonywanym przez "prawdziwą" orkiestrę" - brzmieniu nie da się przenieść bezpośrednio na MIDI.
Jeśli spróbujesz zinstrumentować to tak , jak jest w oryginale - wyjdzie potworna kaszana!
Tak jak kiedyś pisałem - Alikwoty w orkiestrze nakładają się i powstają nowe , intensywniejsze brzmienia.
Natomiast w elektronice - wychodzi jedno wielkie "błoto" muzyczne".
Nie chcę się wymądrzać , na pewno to już wiecie , ale gdy napisałeś , że chcesz słuchać Radia Classic , to na wszelki wypadek to piszę , bo to dla mnie prawie codzienność , a tu tak się na tym przejechałem , że jestem już kompletnie ogłupiały.
Przepraszam , jeśli chodziło o coś innego , a ja się wtykam poza tematem , ale piszę , co wiem , ponieważ Wy mi pomagacie jak możecie.
Ja wiem tylko tyle i zaraz się tym na wszelki wypadek dzielę.
Z klasyki warto wyciągać tematy, przesłuchać w jakich po kolei instrumentach są przeprowadzane, warto zwrócić uwagę na harmonię i jakie barwy wzmagają napięcie,a jakie je "tonują".
Natomiast czym to jest robione w klasycznej orkiestrze - trzeba o tym jak najprędzej zapomnieć !
Jak pisałem - w elektronice absolutnie się nie sprawdza !
Pozdruffka !
Bogdan.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena