Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Podwójne nuty w Piano Roll w trakcie nagrywania 2012/03/10 11:26 #15537

  • nRG
  • nRG Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 70
  • Otrzymane podziękowania: 7
Witam.

Nie wiem czy był już podobny temat, w każdym razie nie znalazłem.:)

Chodzi o małą, ale irytującą rzecz. Otóż za każdym razem, gdy nagrywam za pomocą kontrolera MIDI (jest to AXIOM 61, jeśli w czymś ta informacja pomoże), nuty nagrywają się w Piano Roll podwójnie, tzn. jedna na drugiej... Czy jest jakiś sposób by to wyłączyć?

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwójne nuty w Piano Roll w trakcie nagrywania 2012/03/10 12:54 #15541

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Możesz pokazać zrzut ekranu? Nie bardzo wiem o co chodzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwójne nuty w Piano Roll w trakcie nagrywania 2012/03/10 13:15 #15543

  • nRG
  • nRG Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 70
  • Otrzymane podziękowania: 7
Nie bardzo da się to pokazać na screenie. Łatwiej byłoby na filmiku... Może źle to opisałem, więc postaram się klarowniej. A więc:

Gdy włączam w FLu nagrywanie, mijają trzy magiczne pyknięcia i jazda - naciskam po prostu, dajmy na to klawicz C na kontrolerze midi. Dalej włączam STOP więc kończę nagrywanie. Wszystko brzmi ładnie, ale jakby bardziej "tłusto", a jest to spowodowane tym, że w piano roll zamiast jednej nutki na C są dwie. To znaczy jedna na drugiej:). Pewnie jest to spowodowane jakąś funkcją, która jest w FLu włączona. Chciałbym wiedzieć jak tego uniknąć i mam nadzieję, że tym razem rozumiesz o co mi chodzi.:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwójne nuty w Piano Roll w trakcie nagrywania 2012/03/10 13:28 #15544

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie mam pojęcia czym może to być spowodowane :O. Fakt, że miałem podobne sytuacje, ale to była moja wina kiedy np. dwa razy skopiowałem całą partie nut a te nowe pojawiały się na miejscu wcześniejszych itd. OD razu przy nagrywaniu nigdy tak nie miałem.

Sprawdź czy nie ma włączonej opcji Overdub/Loop Recording albo Blend Recorded Notes With Existing Data na panelu głównym (tam gdzie jest opcja SNAP, przyciąganie do lini). Ta pierwsza zapętla nagranie przez co może się ono nagrywać podwójnie, ta druga nie kasuje poprzedniego nagrania i nakłada nowe warstwy nut.

Zobacz jeszcze czy przypadkiem nie stało się tak, że Axiom widoczny jest jaki dwa kontrolery (?) przez co może nagrywać podwójnie. Wiem, głupie, ale różne cuda widziałem ;). W opcjach MIDI włącz tylko jeden którego używasz, a wszystkie dodatkowe opcje jak omni preview niech będą na -;-.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwójne nuty w Piano Roll w trakcie nagrywania 2012/03/10 19:18 #15550

  • freaktalized
  • freaktalized Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • L3t it Ring
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Też radziłbym sprawdzić ustawienia midi. Miałem podobny problem gdy używałem jednocześnie LoopBe1 i Midi Ethernet. U mnie pomogło. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwójne nuty w Piano Roll w trakcie nagrywania 2012/03/10 20:15 #15551

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj, a czy problem występuje, gdy rejestrujesz komunikaty MIDI w piano roll (nuty korzystając z klawiatury QWERTY?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwójne nuty w Piano Roll w trakcie nagrywania 2012/03/10 21:00 #15553

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Inne wytłumaczenie: korzystając z klawiatury instrumentu typu arranger, sprzęt może - zależy od ustawienia - wysyłać komunikaty MIDI na Kanale1 i 2 jednocześnie, co u mnie powoduje efekt opisany przez nRG.
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Podwójne nuty w Piano Roll w trakcie nagrywania 2012/03/12 20:43 #15578

  • nRG
  • nRG Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 70
  • Otrzymane podziękowania: 7
Nie widziałem żadnych z opcji które wymieniłeś NEX. Oczywiście rozumiem że miałeś na myśli ustawienia w Piano Roll?:)
Jest to raczej błąd MIDI, a nie kwestia Piano Roll, ponieważ odpowiadając na pytanie Pietii - przy nagrywaniu ze zwykłej klawiatury QWERTY problem nie występuje... Co do samych ustawień MIDI, to wydaje mi się, że wszystko jest ok. W razie czego zamieszczam zrzut ekranu z ustawień w FLu, bo słabo się na tym znam, więc może faktycznie coś tu trzeba zmienić?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena