Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Micro Korg+Fl studio 10 2012/02/20 16:16 #15300

  • woja
  • woja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam
Jestem posiadaczem syntezatora microkorg oraz wersji demo Fl studio 10.
Ściągnąłem też na nią genialny synth V-station coś takiego www.musicradar.com/tuition/tech/how-to-m...-lead-sound-211683/2 Właśnie wykręciłem na nim to brzmienie

Chcę podłączyc tego swojego microkorga pod tego V-stationa który jest otwarty w Fl studio
Dzisiaj kupiłem kabel MIDI bawię się już w podłączanie około 2 godziny i dalej mi nic z tym nie idzie
Proszę was o jakieś porady jak to należy zrobic
Może trzeba do tego jeszcze jakieś sterowniki.W fl studio kabel midi jest widoczny więc kabel jest OK.
Proszę was o pomoc z góry dziękuje
P.S jestem nowy na tym forum

A...zapomniałem dopisac microkorg ma pełnic funkcje klawiatury sterującej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez woja.

Odp: Micro Korg+Fl studio 10 2012/02/20 19:41 #15305

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Kupiłeś kabel midi ale jaki? Wyjście w Korgu podłączasz do wejścia w interfejsie MIDI lub tym zintegrowanym z interfejsem audio. Standardowo żaden komputer nie posiada wejść MIDI. Można także kupić "zintegrowane" interfejsy konwertujące od razu sygnał MIDI na USB z drugiej strony w małej kostce na kablu (na Allegro), ale są wadliwe, bo tego typu sprzęt to głównie chińszczyzna, często zrywa połączenia.

Upewnij się, że podłączyłeś OUT w Korgu z IN w interfejsie, a jeżeli masz taki kabel z Allegro a la interfejs na USB to IN i OUT podłączasz crossowo - IN w kablu do OUT Korga i OUT kabla do IN Korga. Nie wymaga to sterowników, generalnie albo działa albo nie działa (wadliwy kabel), tak jak słaba jakość albo po prostu nie współpracuje z np. Win 7 itd.

Jeżeli piszesz, że Ci wykrywa kabel to za pewne masz kabel MIDI -> USB czyli ten właśnie tani interfejs. Sprawdź połączenia jak wyżej i aktywuj w FL Studio w ustawieniach MIDI, jeżeli dalej nie działa to coś jest nie tak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Micro Korg+Fl studio 10 2012/02/20 19:57 #15306

  • woja
  • woja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
No właśnie mam kabel midi usb przecież to logiczne wiem że nie ma innychtakich kabli do kompa to tak napisałem
Kombinowałem i dalej nie działa do korga podłączyłem in do in out do out.
Tylko nie wiem jak to w fl studio ustawic
Proszę was o pomóżcie jesteście ostatnią deską ratunku :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Micro Korg+Fl studio 10 2012/02/20 20:10 #15308

  • woja
  • woja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
OK OK OK edit to czekajcie spróbuję je podłączyc na krzyż out do in i in do out
Wiesz co mam taki kabel jak z allegro na środku długości jest puszka i na niej 3 diody jak narazie to świeci się tylko czerwona ale OK zaraz zobaczymy podłącze to na krzyż i zdam relacje :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Micro Korg+Fl studio 10 2012/02/20 20:22 #15309

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Po podłączeniu kabli midi,zapodaj stery dostarczane z instrumentem na CD do kompa,w oknie ustawień FL controler type masz listę "klawiszy" kompatybilnych z Fl i w tej liście znajduje się również Twoja maszynka.Oznacz ją , zrób rescan Midi devices,zaznacz Enable w ustawieniach FL i powinno wszystko śmigać jak należy.W sytuacji braku sterowników powinno Ci działać również bez problemowo z automatu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Micro Korg+Fl studio 10 2012/02/20 22:15 #15313

  • woja
  • woja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
No więc tak Po podłączeniu kabli metodą krzyżową <prawidłową out do in in do out>
Zaświeciła się żółta dioda i czerwona gdy naciskałem klawisze w syntezatorze/kręciłem potencjometrami żółta dioda świeciła jaśniej
FL studio widzi mój sprzęt ponieważ jak naciskałem 4 klawisze tylko na <4 reagowało> to uruchamiałem perkusje w Fl
Ale nie wiem jak zrobic to żeby moja klawiatura midi zrobiona z microkorga reagowała z piano roll w Fl studio
Bo ten V station i inne syntezatory w fl działają właśnie przez piano roll
pomóżcie
POzdrawiam i dzięki za pomoc już wiem na czym stoję

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Micro Korg+Fl studio 10 2012/02/21 00:03 #15314

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Włącz nagrywanie i coś po prostu nagraj w FL, wtedy pojawi Ci się to w piano rollu. Jeżeli naciskasz i komunikaty są dobrze wysyłane to już jest wszystko ok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena