Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Krosowanie sygnału 2012/01/06 23:40 #14907

  • psysutra
  • psysutra Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Dobry wieczór,

czy jest możliwe krosowanie sygnału w ramach jednego kanału w FL? Już mówię co mam na myśli- chcąc nadać trochę więcej przestrzeni basu użyłbym chorusa tudzież innego efektu, tyle, że na pasmo poniżej 150Hz takich zabiegów robić się nie powinno- po prostu najlepiej brzmi to w mono. Poniżej 150 Hz kompresja/limiter, by całość miała kopa. Przy czym- efektowanie poszczególnych pasm dokonywałbym na wybranych przez siebie VST, nie na wbudowanych w krosownicę efektów- bo bywają różne.

Routing kanałów po części jest rozwiązaniem. Po części, gdyż trzeba się jeszcze bawić z korektorami, których suma nie będzie wprowadzać zniekształceń fazowych połączonych kanałów w Masterze.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Krosowanie sygnału 2012/01/07 00:17 #14908

  • markuszxc1
  • markuszxc1 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 0
heh dobry wieczor,

jedyne wyjscie jakie ja widze to: wrzucam chorusa (lub inny efect) na send z tym ze wet musi byc na maksa (jak nie jest na maksa to podbija glosnosc podlaczonego drugiego kanalu) potem narzucam eq i odcinam ponizej 150hz. Na koniec oczywiscie podlaczam drugi kanal do send.

Wydaje mi sie ze nie powinno byc z tego znieksztalcen fazowych bo ten sam sygnal przechodzi przez kanal pierwszy(z twojego vst) a potem przez send i na koncu przez master.Oswieccie mnie jezeli jestem w bledzie.

Mam nadzeje ze cos pomoglem. Jezeli jest inny sposob chetnie sie tez dowiem.


ps. sory za bledy w tekscie ale z jakiegos powodu slownik na tej stronie sprawdza mi bledy tylko w jezyku ang a jak pisze po polsku to wszystko mam na czerwono...dziwne

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Krosowanie sygnału 2012/01/07 02:07 #14909

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Wiem o czym piszesz, dzisiaj także miałem wielki problem z basem. Wykręciłem brzmienie które pokrywa od najniższych częstotliwości po ok. 500hz, dosyć miło chodzi w przestrzeni ale no właśnie... Po wejściu w mono bas okresowo co kilka sekund niemal zanika, lewy kanał i prawy znoszą się. Mam z tym o tyle problem, że podmiana brzmienia nie wchodzi w grę więc zostaje zabawa z podzieleniem pasma, korekcja fazy a potem hop do mono, ewentualnie zdublowanie syntezatora i na jednym wycięcie poniżej ~120-150hz a w drugim wszystko powyżej i wyłączenie wszelkich LFO i fazerów.

Nie wiem jeszcze jak rozwiąże ten problem, bo zabiorę się za to jutro ze względu na późną porę.

Na razie znalazłem takie coś:

www.delamancha.co.uk/fr33some.htm

Urządzenie wpięte w mikser dzieli pasma na trzy i wysyła na osobne kanały. Z tego co sprawdziłem nie powoduje żadnych problemów z brzmieniem czy fazą bo sygnał wyjściowy jest taki sam, porównałem oba źródła z odwróconą fazą - idealna cisza. Jest jednak jakiś problem z działaniem pod FL Studio - nie wiedzieć czemu wtyczka wyrzuciła wszystkie trzy wyjścia na sendy, a nie tak ją ustawiłem (olała output z ustawień wrapera). W reaperze działa bez problemu.
Za tę wiadomość podziękował(a): Herlrzax

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Krosowanie sygnału 2012/01/07 16:02 #14920

  • Neutron5
  • Neutron5 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 133
  • Otrzymane podziękowania: 4
Może pomoże bassline, ma regulowany mono maker od jakiej częstotliwości się chce.
Z kolei w moim magicznym folderze mam 2 band spliterry: CrossOver i arald fx toolbox bodajże.
Jeszcze ich nie próbowałem. Moga sie przydac do mband stereo enhancing na masterze np.
Dajcie znać jeżeli któreś przetestujecie. Na oku miałem ten z dlm ale NEX już pisał że wariuje w fl.
swoja droga bassline mogłby powędrować do działu downloads.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Krosowanie sygnału 2012/01/07 20:15 #14921

  • psysutra
  • psysutra Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Niestety, z pluginem CrossOver mamy powtórkę z rozrywki...

Dobra! Mam rozwiązanie.

1. Wrzucić na kanał CrossOver
2. Na dole miksera, gdzie robi się routing, doklikać kolejne cztery ścieżki w mikserze (2,3,4,5)
3. Wejść w ustawienia Crossovera
4. W sekcji processing poustawiać odpowiednio Outputs.

Voile'a! Mamy sendy wolne!
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez psysutra.

Odp: Krosowanie sygnału 2012/01/07 22:16 #14923

  • psysutra
  • psysutra Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Basik pokrosowany!

Dwa pasma, punkt przecięcia 188 Hz, Slope 96 dB/oktawa.

Poniżej 188 Hz- Antress Modern Exciter z lekkim nasyceniem dołu, Parametryczny eQ, kompresja 3:1, Threshold -31dB, Gain 9 dB, Attack 27 ms, Release 59 ms.

Powyżej 188 Hz- Chorus.

Wraz ze stopą (TL-Pocket Limier 19dB Gain, Knee 73%) oraz Modern Exciter otrzymujemy takie oto (na master zapięty Barricade Pro Demo):

www5.zippyshare.com/v/9445134/file.html
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez psysutra.

Odp: Krosowanie sygnału 2012/01/07 23:23 #14926

  • Neutron5
  • Neutron5 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 133
  • Otrzymane podziękowania: 4
Ciekawy przepis na oba elementy. musze spróbować Zastanawia mnie jeden fakt co zrobić jak są 2 bassy 1 sub a 2gi high-zapodac według np twojego przepisu każdy na osobnych kanałach i kompresować je osobno na busie? Chyba tak. Czy kick użyłeś prosto z maszyny czy z procesowanego wcześniej sampla?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Krosowanie sygnału 2012/01/07 23:44 #14928

  • psysutra
  • psysutra Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
To akurat jest kick z 909-ki. Akurat to co powyżej napisałem w tych krokach jest jakoby instrukcją postępowania z basem. Wrzuciłem patent na inny track- od razu brzmi inaczej.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena