Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Automatyzacje - dojście do stanu poczatkowego 2011/12/27 23:14 #14765

  • k35
  • k35 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam taki problem, robię automatyzację na jakiś parametr, załóżmy na pitch i chcę żeby był spadek pitcha tylko na jednej nucie - rysuje sobie to w edit events albo na automation clip i chcę, żeby potem wróciło to do zera, a tu dupa, bo dalej to się ciągnie w nieskończoność +1cent, albo -1cent. Jak zrobić 0, żeby po interesującym mnie fragmencie nie było już wykresu w ogóle? Mam FL8

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Automatyzacje - dojście do stanu poczatkowego 2011/12/28 08:29 #14769

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Automatyzację poszczególnych nut najlepiej jest wykonywać z poziomu dolnej części okna Piano Roll (jest to tzw. zintegrowany edytor zdarzeń - Event editor)
  1. Ponieważ automatyzowanym parametrem ma być wysokość ustawiamy - channel pitch (patrz poniższy screen)
  2. W piano roll zamieściłem jedną nutę, odgrywaną przez syntezator Sawer
  3. Zauważ, że w edytorze zobrazowałem spadek wysokości wartości pitch (do poziomu 120 centów [na minusie]
  4. Zwróć dodatkowo na cienka linię, która ciągnie się po obszarze obrazującym zmianę wartości pitch, wskazuje ona na powrót do wartości pierwotnej (w tym przypadku +1 centa)
  5. Na potrzeby powyższego przykładu celowo ustawiłem taką wartość, aby można było zauważyć to w event edytorze.



W przypadku wątpliwości, pytaj
Pozdrawiam
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Automatyzacje - dojście do stanu poczatkowego 2011/12/28 13:09 #14775

  • k35
  • k35 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć, dzięki za odpowiedź. Właśnie chodzi mi o ten punkt 4 - nie da się zrobić, żeby wykres się skończył po zmianie tak jak jest po lewej stronie? Czu musi się on ciągnąć w nieskończoność, aż do końca piosenki? Bądź co bądź jest to podwyższenie stroju o 1 cent ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Automatyzacje - dojście do stanu poczatkowego 2011/12/28 13:58 #14776

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
W powyższym przykładzie automatyzacja narzucona została na jedną nutę, zatem to, co będzie się z nią działo w dalszym etapie, nie ma znaczenia, chyba że jest ona w późniejszym etapie odtwarzana (zapętlona)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena