Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jakie są wasze sposoby na zgłębianie Fl Studio? 2011/12/20 00:56 #14686

  • Michal K
  • Michal K Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Srutu tu tu
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam

mam tyle pytan do was ze nie wiem gdzie zaczac:)

Program FL posiadam od 2 miesiacy zagladam do niego w miare mozliwosci
przegladam pomalu funkcje bawie sie testuje
ale ciagle mysle ze idzie to zbyt wolno (wolno wchlaniam wiedze ) po za tym straszny chaos panuje w mojej glowie
brakuje mi kolejnosci i planu jak sie uczyc programu

jednym slowem zmierzea to do nikad takie mam odczucia

i tutaj pojawia sie pytanie(przypomijcie sobie wasze poczatki i doradzcie plan rozwoju z tym programem)

-ogladam duzo filmow na youtube
-czytam duzo w miare mozliwosci
-staram sie kopiowac znane utwory zrobione w Fl i proboje wprowadzac swoje zmiany


Brakuje mi chyba najbardziej brak info jak dopiescic krotki present) zeby brzmial nie jak klepanie w blache czy klepanie palka w pusty karton .

niech moc bedzie z wami

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie są wasze sposoby na zgłębianie Fl Studio? 2011/12/20 05:34 #14688

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj, na pewno nie należy się zmuszać. Jeżeli nie masz ochoty w danym momencie na zabawę z programem nie czyń tego. Oglądasz filmy na youtube prezentujące gotowe rozwiązania - super, jednakże pamiętaj że prezentowane od A do Z niektóre rozwiązania są trudne do zapamiętania (kiedyś właśnie w taki sposób próbowałem rozgryźć jeden z graficznych programów do obróbki zdjęć) - niestety niewiele mi z tego zostało, ponieważ starałem się nauczyć kolejnych kroków prezentowanych w tutorialach.

Staraj się do pewne rzeczy odkrywać sam. W przypadku problemów, pozostaw swoje pytanie na naszym forum.
Pamiętaj, że Fl Studio to potężna aplikacja, której nie nauczymy się raz a dobrze... osobiście działam już w programie wiele lat i ciągle odkrywam coś nowego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jakie są wasze sposoby na zgłębianie Fl Studio? 2011/12/20 12:26 #14690

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Elo.
Skorzystaj z działu FAQ i Tutoriale.Masz tam bardzo wiele wskazówek dotyczących obsługi FL.
Domyślam się,że masz mało cierpliwości ale żeby mieć zadowalające efekty,musisz poświęcić "trochę" czasu na doszkolenie się w tym temacie.Możesz skorzystać również z wideo poradnika - kurs obsługi FL, który jest dostępny w sprzedaży min. na Allegro i jest w PL(lektor) Sam taki nabyłem i na pewno mogę polecić początkującym muzykom;)Trenuj,ćwicz,czytaj,sam kombinuj:)
Pozdrawiam.
P.S. mogę Ci odsprzedać DVD,mnie już nie jest potrzebny.Jak będziesz zainteresowany to zapraszam na priva.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jakie są wasze sposoby na zgłębianie Fl Studio? 2011/12/20 21:28 #14698

  • ogurez
  • ogurez Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam Cie Michał na Właściwej stronie Mocy ze tak powiem :) Jesli juz zaczełes zabawe z muzą i zaczynasz stawiać pierwsze kroki z sklejaniem czekokolwiek ,jeśli naprawde masz fella na muze Ok zacznij od prostych Rzeczy np Kick + snare +hihat + bass ,ale ja mysle juz masz to opanowane + EQ jesli nie Tu Masz Tutaka wiekowego sam Tak zaczynałem świetna stronka radze przegladnać Niz You tuba

www.studiomastering.net/mastering_studio.html

Zapodawaj Kawałki nawet te Krótkie Ekipa VST Zawsze pomocna :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jakie są wasze sposoby na zgłębianie Fl Studio? 2011/12/21 17:08 #14703

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Michał, sprecyzuj czy masz problemy z obsługą samego programu na co można szybko coś poradzić czy raczej z muzyką która z niego wychodzi. Jeżeli to pierwsze to można wszystko szybko opanować jednak sama produkcja to już nie tylko obsługa programu ale masa wiedzy i poświęconego czasu na naukę która wynika nie z FL Studio a z wielu innych rzeczy, typowo muzycznych, dźwiękowych, uniwersalnych niezależnie od czasu, technologii i programów. To tak jak dobra znajomość "obsługi" kartki i ołówka nie pozwoli od razu być mistrzem rysunku ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jakie są wasze sposoby na zgłębianie Fl Studio? 2012/06/28 20:02 #16536

  • Dogi
  • Dogi Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • brain full of dirty sounds
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 1
Ja zanim znalazłem vsti.pl sam grzebałem 3 lata bez żadnych toturiali internetu itp. metoda prób i błędów. ale teraz ciesze się z tego powodu bo mam swoje podejście i metody nie innych ludzi co wiąże się z moim zdaniem kopiowaniem stylu muzycznego . grzeb dłub i zaopatrz się w cierpliwość. Pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jakie są wasze sposoby na zgłębianie Fl Studio? 2012/07/06 16:13 #16611

  • lukashalon
  • lukashalon Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hejka ,

Witam Was .

Jestem pierwszy raz na tym forum i wogule pierwszy raz w zyciu zaczalem interesowac sie muzyka jak zobaczylem u kolegi fl studio. Zaczalem 3 miesiace temu i codziennie siedze po 3-4 godziny wioczorem w Fl studio. Co nie co juz potrafie zrobic, wydalem chyba 3 kawalki ale tak naprawde tylko ostatni jest w miare dobry ( jednak w rzeczywistosci to szajs hehe). Moj problem polega na tym ze mam problem z dobieraniem dzwiekow. Nie znalazlem zadnego tutorialu na ten temat. Moze powiem tak, mam w glowie pomysl ale nie umiem przerzucic go tak do konca na Fl studio i potem wychodzi mi nie wiadomo co. Kurde, nie wiem jak mam laczyc nuty i w jaki sposob ich szukac. Marzy mi sie by grac muze jak Armin Van Buuren hehe :D.


Aha moze i glupie pytanie ale jak moge pobierac pliki z tej stronki?:)

Dzieki za wszelkie odpowiedzi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jakie są wasze sposoby na zgłębianie Fl Studio? 2012/07/06 17:19 #16613

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Dział download jest dostępny po założeniu konta i zalogowaniu się. Można wtedy pobierać bezpośrednio lub poprzez stronę producenta.

Poczytaj sobie ten temat , napisałem tam już dosyć długo post więc nie będę powtarzał tego samego.

Twój problem wynika z tego, że dobre opanowanie obsługi programu to dopiero mały % tego co musisz się nauczyć, szczególnie, że muzyką interesujesz się od 3 miesięcy. Łatwy dostęp do takich narzędzi pozwala każdemu spróbować swoich sił w produkcji, jednak nie zmienia to faktu, że dalej trzeba mieć co przekazać poprzez samą muzykę gdzie pomysły, dobra kompozycja, dobranie dźwięków, aranżacja czy potem produkcja już nie zależą od programu, a od Twoich umiejętności. Dlatego nie oczekuj z początku rewelacji, nawet przez kilka kolejnych lat. Jako dobre rady na początek możesz potraktować właśnie ten temat powyżej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena