Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Fruity Slicer a Pattern i Mikser 2011/11/05 22:21 #14234

  • becks73
  • becks73 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam serdecznie,
mam następujący problem. Ostatnio znalazłem sampel, który trwa 16 sekund. Wrzuciłem go do Fruity Slicera i ułożyłem melodię, która w miarę mi się podoba, ale jest strasznie uboga. Chciałbym poszczególne Slicy wrzucić na Pattern i później na Mikser, żeby to wszystko nabrało kolorów. Nie jest jednak problemem sam sposób, bo wiem, że mogę to zrobić Edisonem, ale problemem największym jest fakt, że zagrana melodia Slicami w Piano Roll Slicera jest pocięta w odpowiedni sposób, ponieważ długość zielonych bloczków w Piano Roll Slicera jest odzwierciedleniem długości rzeczywistej danego Slica. Np. jeden Slice trwa 2 sekundy, więc zielony bloczek w Piano Roll Slicera jest dłuższy. Kolejny Slice trwa 0.5 sekundy, więc zielony bloczek jest krótszy. Jeśli chodzi o moje działanie to zmieniłem długości zielonych bloczków niektórych Sliców na krótsze i otrzymany, skrócony dźwięk Sliców tworzy fajną pętle. Jednak kiedy wrzucam danego Slica do Edisona, a pozniej na Pattern i gram nim w Piano Rollu ma jedną, niezmienną długość, nieważne czy zielony bloczek jest krótszy czy dłuższy. Pętla zagrana takimi dźwiękami jest już zupełnie inna i nie ma sensu, żeby poszczególne dźwięki wrzucać na Mikser. Gdybym wiedział jak zmierzyć dokładnie długość wcześniejszych Sliców, pociąłbym to w Edisonie i byłoby po sprawie, ale niestety nie wiem czy w ogóle jest taka możliwość. Na oko próbowałem, ale niestety pętla nie jest już tak płynna. A może jest sposób żeby wrzucić to z Piano Roll Slicera bezpośrednio na Mikser? Przepraszam za wywód i dziękuję z góry za każdą pomoc. Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Fruity Slicer a Pattern i Mikser 2011/11/05 23:00 #14235

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No tak więc właśnie dlatego potrzebny jest slixex ;). Po to aby szatkować pętle na drobne kawałki i potem je odgrywać więc ja bym się po prostu zatrzymał na tym etapie i nie kombinował dalej. Jeżeli chcesz coś obrobić to wyeksportuj taką pętle do WAV, załaduj w Edisonie popraw tak jak chcesz i znowu wyeksportuj. Załaduj do slicexa ponownie, potnij i możesz tym grać, wysłać na mikser każdą cząsteczkę także i obrobić osobno innymi efektami.

Jeżeli masz te próbki wyeksportowane i wrzucone do samplera albo jako audioclip i koniecznie z takiej niewygodnej pozycji chcesz je odpalać zwróć uwagę na funkcję "use loop point". Kiedy będzie zaznaczona obwiednia ustawi się w sposób bramkowy - naciśnięcie klawisza odpala sampla, zwolnienie go wyłącza przez co możesz grać taką długością jaki właśnie będzie klocek w pianorollu, sampel będzie się także restartował z każdym kolejnym wyzwoleniem i nie nachodził na siebie.

Jeżeli powyższy sposób nie pomoże, albo opcja loop points będzie niedostępna na 100% pomoże ta metoda. W samplerze czy Audio Clipie wejdź do zakładki INS a następnie VOL. Zaznacz TIME na biało i kliknij w kwadrat po lewej aby aktywować obwiednie. Ustaw teraz DEL na 0, ATT na 0, HOLD na 0, DEC na 100%, SUS na 0 i REL na 0. Efekt będzie taki sam jak powyżej - obwiednia bramkowa, zero jedynkowa można by rzec :).
Za tę wiadomość podziękował(a): becks73

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Fruity Slicer a Pattern i Mikser 2011/11/05 23:48 #14237

  • becks73
  • becks73 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie mam pytań! Zarówno pierwsza metoda z use loop point, jak i druga z INS przyniosła pozytywny rezultat. Wielki szacunek za wiedzę i dziękuję bardzo za pomoc:) Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena