Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Xboard w FL Studio 2011/09/29 08:09 #13896

  • jedr
  • jedr Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam! Mam pewien problem otóż zakupiłem klawiature sterującą E-Mu xboard 61 i mam problem z pokrętłami w FL Studio.
Ładując wtyczke Proteus X w Fl nie działają pokrętła. Tu nasuwa sie moje pytanie, jak to ustawić i czy jest w ogóle taka możliwosc. Z góry dziekuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Xboard w FL Studio 2011/09/29 18:23 #13899

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj, to nie jest tak, że wystarczy uruchomić dowolną wtyczką np. pod Fl Studio i wszystkie gałeczki czy suwaki od razu będą śmigać.
Oczywiście że jest taka możliwość, poszczególne gałki przypisuje się pod interesujący nas parametr znajdujący się na interfejsie wtyczki.

Odsyłam Cię do tekstu: Spis tematów dla leniwych - tam znajdziesz temat: W jaki sposób linkować parametry wtyczek do kontrolerów zewnętrznych?
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Xboard w FL Studio 2011/09/29 19:02 #13900

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35

jedr napisał: Witam! Mam pewien problem otóż zakupiłem klawiaturę sterującą E-MU Xboard 61 i mam problem z pokrętłami w FL Studio.
Ładując wtyczkę Proteus X w Fl nie działają pokrętła. Tu nasuwa się moje pytanie, jak to ustawić i czy jest w ogóle taka możliwość. Z góry dziękuję.


Miałem Xboard - super klawiatura.
Proteus działa poprawnie jeśli chodzi o kontrolery w chyba każdym DAW poza Fl Studio - niestety. Trzeba ręcznie przyporządkowywać gałeczki i można to sobie zapisać potem jako "projekt-szablon", na przyszłość. Takie to kłopoty, jeśli chodzi o bezpośrednią(bo ustawić się prawie wszystko da-ale to trwa i denerwuje) obsługę komunikatów MIDI sprawia nadal FL Studio i trzeba z tym żyć ;) Boli mnie to zwłaszcza jeśli chodzi o Aftertouch - no żeby nie odbierać poprawnie tak podstawowych komunikatów, ehh.
Cóż, tu konkurencja jest bezkonkurencyjna. IL skupia się na innym kierunku i niech tak będzie;)
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Xboard w FL Studio 2011/09/29 19:57 #13903

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
A propo tej dyskusji - to fakt, FL Studio wydaje się na starcie nadpisywać i kasować ustawienia wtyczek. Modulation Wheel także muszą przypisywać zawsze ręcznie mimo, że powinien działać automatycznie pod jednym z CC.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Xboard w FL Studio 2011/09/30 19:56 #13910

  • jedr
  • jedr Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
A jak się przypisuje te pokrętła w Fl 7 w Proteusie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez jedr.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena