Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

problem z portami usb?(midi) 2011/09/22 15:25 #13856

  • kazy
  • kazy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
witam.wyskoczyl mi kolejny problem:)byc moze ktos cos zaradzi
a wiec;odpalam fla,mam podlaczone klawisze i mpd,wchodze w ustawienia midi,robie rescan,nic nie dziala.musze odlaczyc mpd,ponownie rescan,mam klawisze.jak chce miec mpd,odlaczam klawisze,rescan itd.chodzi o to,ze w tym samym momencie nie moge korzystac z obu sprzetow.dodam,ze wczesniej moglem.
sprzety maja zasilanie,podlaczam pod lapka
sprawdzalem na yt,ale lipa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: problem z portami usb?(midi) 2011/09/22 20:19 #13857

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj, czy od czasu, kiedy wszystko działało tak jak należy zmieniałaś cokolwiek w ustawieniach, instalowałeś jakiekolwiek sterowniki, przechodziłeś na inną wersję Fl Studio?
W jakiej kolejności uruchamiasz instrumenty w stosunku do uruchomienia Fl Studio?
Czy przypadkiem nie jest tak że Twój laptop nie radzi sobie z zasileniem obu instrumentów, przez co sygnalizuje chwilowy brak kontaktu na linii komputer - sterownik MIDI charakterystycznym dźwiękiem systemowym?
Czy możesz zamieścić zrzut ekranu obrazującego zawartość okna MIDI Settings (okno ustawień MIDI z Fl Studio)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: problem z portami usb?(midi) 2011/09/22 20:31 #13858

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
Bankowo jest tak jak mowi Pietia.Moze chodzic o zasilanie lub o stery.Ja mam tak ze kazde urzadzenie moge podpiac tylko do jednego,wyznaczonego portu usb.Gdy tylko zmienie ,komputer glupieje.Zalecam uzywac wyznaczonego portu dla jaednego urzadzenia bo moga byc komplikacje ze sterownikami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: problem z portami usb?(midi) 2011/09/22 21:01 #13859

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Podłącz komputer do zasilacza i wyłącz wszelkie oszczędzanie energii które często jest przydzielane właśnie także do zasilania USB. To niemal na pewno problemy z zasilaniem. Podłączaj się także bezpośrednio, nie pod huby USB, sprawdź także czy porty jakie masz w laptopie są oryginalne a nie jest tak, że np. jeden a mają wbudowany hub przez co masz 4 albo 5 portów USB (widziałem takie przypadki).

Miałem dzisiaj to samo podłączając pod huba nową nabytą klawiaturę sterującą - działała chwile ale ją rozłączało co jakiś czas, spadało napięcie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena