Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Trzaski w samplach podczas odtwarzania gotowego bitu 2011/08/15 21:38 #13451

  • beat_maker_LBN
  • beat_maker_LBN Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • ,, Pamiętaj o tym co masz do zrobienia i zapomnij o tym, czego już dokonałeś''
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
Siemanko Wszystkim! Piszę w ważnej sprawie , może niektórym wydawać się dziwne, że piszę z tak ,,błahym'' dla nich problemem...
ale dla mnie to irytujący i nagminny problem, więc prosiłbym o wyrozumiałość.
Mianowicie podczas grania perkusji i sampli, w połowie gry pojawiają się nieprzyjemne trzaski, które uniemożliwiają normalne odtwarzanie na playliście. Od razu dodam, że Fl Studio mi się nie zacina, więc nie chodzi o program, bo kompa mam w miarę dobrego.
Aczkolwiek wkurzają mnie te trzaski, ponieważ nie wiem czy jak nie nagram bitu podczas tego trzaskania to czy one nie będą potem słyszalne kiedy bit będzie leciał w dowolnym playerze... :/ Proszę o pomoc i wskazówki.

PS. Bit został zrobiony na klawiaturze sterującej M-AUDIO Ozone, we wtyczce FPC. Sterowniki ASIO4ALL nie działają z tym kontrolerem;/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Trzaski w samplach podczas odtwarzania gotowego bitu 2011/08/16 07:32 #13458

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Z tego co pamiętam z tym kontrolerem nie powinieneś mieć żadnych problemów,natomiast sama klawiatura nie ma nic wspólnego z odtwarzaniem.Ustaw sobie w sterownikach Asio4All rozmiar bufora na 1024 samples i powinieneś mieć już problem z głowy.Jak to nie pomoże to pisz,będziemy dalej kombinować.
P.S. podaj jeszcze specyfikację kompa i jakich wtyk użyłeś do tego projektu;)
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Trzaski w samplach podczas odtwarzania gotowego bitu 2011/08/16 09:00 #13462

  • beat_maker_LBN
  • beat_maker_LBN Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • ,, Pamiętaj o tym co masz do zrobienia i zapomnij o tym, czego już dokonałeś''
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ustawiłem ten sampler bufor według Twoich wskazówek- na 1024, ale nadal nie działa :/ Dźwięku żadnego nie ma...
Ja już nie wiem o co chodzi...

Mój komp:
Intel Core T7600 2.33 GHz
RAM: 2.00 Gb
Grafika: ATI Mobility Radeon X1800
Pamięć: 256

Pracuje na systemie Windows Vista HP 32Bity ( to raczej niepotrzebne, ale na wszelki wypadek podaje...)

Wtyczki jakie zostały użyte do mojego projektu:
Fruity Limiter
Blood Overdrive
Parametic EQ
Reeverb
Free Filter
Gross Beat
Maximus

Z tego co się orientuje jedyną taką wtyczką, która jest w stanie zamulić jest Maximus. Tyle, że ja jej użyłem tylko na jednym kanale w mikserze.

I co dalej? Heh :]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Trzaski w samplach podczas odtwarzania gotowego bitu 2011/08/16 11:28 #13464

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Z tego co wiem ozone to klawiatura sterująca + interfejs audio. Pracujesz na tym interfejsie? Być może sterowniki są źle zainstalowane.

Zanim jednak cokolwiek dalej będę rozkminiać powiedz jakiego rodzaju to są trzaski ;). Nagraj je najlepiej. Wyeksportuj jeżeli się da, a jeżeli nie to nagraj poprzez Edisona lub Audacity równocześnie uruchomiony. Takie problemy mogą być naprawdę różne - od złych sterowników lub ustawień w systemie, poprzez uszkodzone kable a na sprzęcie kończąc.

No i Ozone to stare urządzenie, jesteś pewien, że współpracuje z Vistą? M-Audio zawsze miało cofnięte sterowniki w czasie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Trzaski w samplach podczas odtwarzania gotowego bitu 2011/08/16 14:02 #13467

  • beat_maker_LBN
  • beat_maker_LBN Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • ,, Pamiętaj o tym co masz do zrobienia i zapomnij o tym, czego już dokonałeś''
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
No co Ty... To niemożliwe:P Ozone bez problemów działa na Viście, także sprzęt nie posiada żadnych usterek:)
Sterowniki instalowałem dość niedawno, działają:)
Jakiego typu trzaski... No opiszę to tak... Kiedy gra perkusja i sample razem z nią, to słychać takie lekkie pyknięcia, trzaski,
które strasznie mnie wkurzają, a ja zawsze stawiam na jakość. Nie chodzi mi oto, że powodują one zawiechę programu i całego odtwarzania utworu, tylko po prostu psują jakość bitu, a nie wiem czy jak nie nagram całego utworu z tymi trzaskami to czy nie będą potem one słyszalne w formacie mp3 podczas odtwarzania w dowolnym muzycznym playerze...
Nie wiem czy opisałem to jasno, ale na tyle na ile mogłem, to tak to przedstawiłem:]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez beat_maker_LBN.

Odp: Trzaski w samplach podczas odtwarzania gotowego bitu 2011/08/16 14:35 #13468

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Na tyle nie jasno, że nie wiadomo dalej o co chodzi ;). Nagraj trzaski to wyeliminujemy problemy ze sprzętem zewnętrznym, bo inaczej by się nie nagrały ani nie wyeksportowały. Nie rozumiem za bardzo - martwisz się o jakość więc wyeksportuj, zapisz i posłuchaj czy jest ok ;). Może używasz brudnych sampli? Może przesterowujesz sygnał na wyjściu?
Za tę wiadomość podziękował(a): beat_maker_LBN

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Trzaski w samplach podczas odtwarzania gotowego bitu 2011/08/16 14:54 #13469

  • beat_maker_LBN
  • beat_maker_LBN Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • ,, Pamiętaj o tym co masz do zrobienia i zapomnij o tym, czego już dokonałeś''
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
No wiem, że to komiczne... ale strasznie nie lubię tłumaczyć czegoś przez internet, dlatego, że jestem indywidualistą i zawsze wolę sam na sam powiedzieć o co biega:) Ale wiem, że w tym wypadku to niemożliwe czego nie trzeba ,,tłumaczyć'' ;)
Problem został rozwiązany, trzasków nie ma, a to tylko dlatego, że zgrałem na mp3 i posłuchałem bitu:)
Mogłem zrobić tak od razu, tak teraz to wiem,hehe :D

Mimo wszystko dzięki za wskazówkę - ,,Nie rozumiem za bardzo - martwisz się o jakość więc wyeksportuj,
zapisz i posłuchaj czy jest ok ;) '' Hehe, pozdro ;D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Trzaski w samplach podczas odtwarzania gotowego bitu 2011/08/16 20:27 #13473

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Od siebie dodam, że wszelkie niepożądane trzaski, artefakty, którym towarzyszy niemalże 100% poziom zużycia procesora może być spowodowany:
  • niewłaściwymi ustawieniami
  • wykorzystywaniem w projektach zasobożernych wtyczek
  • nieumiejętnym korzystaniem z wtyczek (zbyt duża ilość wczytanych pluginów, z których część nie "bierze udziału w projekcie")
  • słaby komputer
  • brak karty dźwiękowej (wykorzystywanie układów zintegrowanych)
Za tę wiadomość podziękował(a): beat_maker_LBN

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena