Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pomoce naukowe do FL studio 2011/08/06 17:36 #13271

  • luklas94
  • luklas94 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 51
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam! W tym temacie zwracam się z prośbą do bardziej doświadczonych jeżeli chodzi o FL studio. Ad około roku uczę się wszystkiego sam myślę że wychodzi mi średnio, teraz szukam jakiejś literatury, Poradników wideo ogólnie rzecz biorąc wszystkiego co może się nadać! zadowolą mnie również opowieści jak wy zaczynaliście z FL studio :)
Nie ogarniasz fl studio??? W takim razie zapraszam :) Fl-studio.cba.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pomoce naukowe do FL studio 2011/08/06 18:36 #13274

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Pomoce naukowe do FL Studio czyli co? Obsługi programu w rok nie opanowałeś ;)? W manualu i helpie przecież wszystko jest. Być może pytasz o zagadnienia czysto produkcyjne, ale w takim razie trzeba rozróżnić obsługę programu od muzyki, teorii, harmonii, kompozycji, aranżacji, produkcji, miksu, masteringu, programowania brzmień itd. To wszystko składa się na dobrą muzykę, zagadnienia które Cię interesują możesz znaleźć wszędzie, a obsługa softu nie jest nawet marginalnym 1% w tym wszystkim ;).

Jeżeli chcesz coś na dobry początek, od ogółu do szczegółu, to zacznij od tego, miałem okazję przekartkować i dla początkujących świetnie się nada, porusza dosyć dużo problemów i przeprowadza przez cały etap od teorii dźwięku poprzez stworzenie i nagranie a na końcowym szlifie kończąc: helion.pl/ksiazki/real-world-digital-aud...eter-kirn,rwdaep.htm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pomoce naukowe do FL studio 2011/08/06 19:23 #13276

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
N.E.X. słusznie zauważył - obsługa programu to jedno, kwestie związane z produkcją, to drugie.
Jak zaczynałem?
Od rozgryzania programu - po przez poznawanie i odkrywanie kolejnych jego możliwości a było to bardzo dawno temu (gdy na rynku dostępna była wersja Fruity Loops 3.54). Wtedy nie miała ona takich możliwości jak aktualna "dziesiątka" jednakże imponowała i już wtedy program wyglądał na bardzo skomplikowany.


Najlepszą metodą na poznawanie aplikacji jest odkrywanie jej samemu. Wiadomo, są tutoriale (masę filmów znajdziesz na YouTube) - niestety 99% po angielsku - no chyba Twój angielski jest na poziomie pozwalającym na skorzystanie z udostępnianych materiałów.

Na pewno nie należy rzucać się na wszystko. Wiedzę dawkować stopniowo, starając się ją wykorzystać w danym projekcie. Wyćwiczenie pewnych umiejętności musi trwać dlatego tak ważna jest praktyka oraz regularność.

Tutoriale to sprawdzone rozwiązanie, prezentujące pewien sposób postępowania, na pewno są pomocne zwłaszcza jeżeli wiemy co chcemy osiągnąć ale nie wiemy w jaki sposób to uczynić. Pamiętać jednak należy, że to co zobaczymy w tutorialach to często jeden w wielu sposobu zrealizowania danego zadania (wcale nie najłatwiejszy).

Apropo obsługi programu: czy przeczytałeś chociaż w 1/4 to co oferuje vsti.pl w sekcji Fruity Loops Studio?:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pomoce naukowe do FL studio 2011/08/06 19:39 #13279

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Również się zgadzam z opinią kolegów.
Wpierw trzeba poznać przynajmniej w stopniu podstawowym teorię z zakresu harmonii,technik muzycznych,miksu,aranżacji itp.
Obsługa oprogramowania to jedno ,a zasady które obowiązują w szeroko pojętych zagadnieniach w naszej "branży" to drugie:)
Oczywiście dobrze jest wspomagać się wszelkimi dostępnymi materiałami,ale także poznawanie softu samemu pozwala odkryć wiele rozwiązań i pomysłów które potem procentują tylko na naszą korzyść.
Ja zaczynałem wpierw od "pradziadków" Fl -protrackerach na Amigach a potem to już z górki.
Jeśli nie czujesz się na tyle wprawiony w boju,to mogę Ci odsprzedać oryginalny Kurs wideo z polskim lektorem obsługi Fruitka.
Znajdziesz w nim wszystko co potrzeba do sprawnej obsługi tego DAWa.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pomoce naukowe do FL studio 2011/08/06 21:09 #13298

  • luklas94
  • luklas94 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 51
  • Otrzymane podziękowania: 0

MadDziadPL napisał: Również się zgadzam z opinią kolegów.
Wpierw trzeba poznać przynajmniej w stopniu podstawowym teorię z zakresu harmonii,technik muzycznych,miksu,aranżacji itp.
Obsługa oprogramowania to jedno ,a zasady które obowiązują w szeroko pojętych zagadnieniach w naszej "branży" to drugie:)
Oczywiście dobrze jest wspomagać się wszelkimi dostępnymi materiałami,ale także poznawanie softu samemu pozwala odkryć wiele rozwiązań i pomysłów które potem procentują tylko na naszą korzyść.
Ja zaczynałem wpierw od "pradziadków" Fl -protrackerach na Amigach a potem to już z górki.
Jeśli nie czujesz się na tyle wprawiony w boju,to mogę Ci odsprzedać oryginalny Kurs wideo z polskim lektorem obsługi Fruitka.
Znajdziesz w nim wszystko co potrzeba do sprawnej obsługi tego DAWa.
Pozdrawiam.


to nie głupi pomysł... jaka cena?
Nie ogarniasz fl studio??? W takim razie zapraszam :) Fl-studio.cba.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pomoce naukowe do FL studio 2011/08/06 22:45 #13300

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Za 35 złociszy mogę odsprzedać + koszty wysyłki,chyba że jesteś ze śląska i sam sobie odbierzesz.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pomoce naukowe do FL studio 2012/03/29 11:03 #15802

  • Avw
  • Avw Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ja Ci kolego mogę ten tutek plus inny chyba kilku godzinny za darmo wysłać wszystko po Polsku

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena