Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Odp: Genesis VST - Fl Studio problem... 2011/08/02 18:21 #13239

  • darson
  • darson Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Procesory i7 mają po 4 lub 6 rdzeni. 6 dla niektórych wersji "extremalnych" procesora. W wersji 9 FL Studio zaimplementowano "pełne" wsparcie dla procesorów wielordzeniowych (zarówno Vsti jak i VST). W wersji 8 mieliśmy multicore tylko dla VSTi.
Dla mnie różnica wydajności między poprzednim komputerem (P4 3,2 GHz) a obecnym jest znacząca, ale spodziewałem się większej ;-).
Maksymalna ilość pamięci jaka może być dostępna w FL Studio, jeśli odpalamy aplikację skrótem FL Studio 10 (extended memory)
(u mnie tak jak na zdjęciu):
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Genesis VST - Fl Studio problem... 2011/08/02 19:13 #13240

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Właśnie dlatego FL Studio odpada w pewnym stopniu zaawansowania. Znam ludzi którzy potrzebują mieć dostęp do co najmniej 32GB ramu, a że Delphi nie jest w pełni 64 bitowe to jest raczej niemożliwe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Genesis VST - Fl Studio problem... 2011/08/02 22:34 #13242

  • Oluwek86
  • Oluwek86 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziekuje za tutorial - świetny film wlasnie o to mi chodzilo zeby moc zgrywac poszczegolne brzmienia np z Genesisa jako sample, a jesli chodzi o miejsce na dysku to fakt sporo potrzeba tego miejsca ale z kolei nie musze wszystkiego zgrywac moge tylko to co mnie interesuje;)

Jesli chodzi o pamiec to u mnie zawsze jest ok 3 GB dostepne ale uzywam FL Studio 9.6 beta, moze gdybym korzystal z 10tki bylo by wiecej..bo w systemie mam 4 Gb, wiec moze dlatego mialem problem - gdy chcialem zaladowac 15 sciezek Wav od znajomego ktory poprosil mnie o pomoc w miksie materialu przy 6 sciezke wyskoczyl komunikat ze brakuje pamieci i wlasciwie program FL Studio sie zawiesil..dziwne to troche bo o ile sample nie zabieraja za duzo mocy procesora to mocno ciagna z pamieci, szczegolnie przy samplach WAV 32 bit jest to dosc uciazliwe..

Czyli rozumiem ze procesory 4 czy wiecej rdzeniowe bez problemu beda wspierane przez FL Studio? moze warto zainwestowac nieco;)
Ja kiedys uzywalem komputer z procesorem Pentium IV (3,4 Ghz) i przy wlaczonej funkcji HT (Hyper Treading itp) oraz wlaczonego smart disable for all plug-ins dzialalo niezle ale i tak czesto byly lekkie potkniecia czy po prostu dlugie oczekiwanie az plug-in ten czy inny sie zaladuje...teraz komputer ten sluzy mi do zgrywania sladow bo czasami zmiksuje cos na konsoli zewnetrznej i wtedy wypuszczam kanaly z FL z miksera monofonicznie na konsole:) ale ogolnie rzadko kiedy mi sie chce to robic;)

a tak w ogole to slyszalem wczoraj wlasnie ze ma wyjsc nowa wersja wtyczki Genesis PRO

tutaj mozna przeczytac:
www.ummetozcan.com/vst/genesis-pro-preview/

z tym ze tak jak ktos pisal na obcym forum wlasnie problem w tym czy ta nowa wersja bedzie kombatybilna z FL Studio...czy cos zostanie poprawione w tym wzgledzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Genesis VST - Fl Studio problem... 2011/08/04 18:15 #13253

  • darson
  • darson Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Z pamięcią nie jest tak źle, jak wygląda jeśli ma się 64 bitowego Windowsa . Szczegóły w tym linku. W podanym przez Ciebie przykładzie - próbie załadowania 15 ścieżek wav - powinieneś korzystać z opcji 'Keep on disk', dzięki czemu obszar pamięci przydzielony dla FL Studio jest wykorzystany w znikomym stopniu (zostaje całe mnóstwo zasobów dla VSTi i VST). Przykład w poniższym filmie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez darson.

Odp: Genesis VST - Fl Studio problem... 2011/08/08 17:41 #13340

  • Oluwek86
  • Oluwek86 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziekuje za ten tutorial ale niestety u mnie to cienko dziala bo mam Win XP 32 bit, i funkcja keep on disk nie dziala tzn przy raptem 10 samplach wav - tzn sciezkach ustawionych w audio clipach, FL wykorzystuje ponad 2 GB i pojawia sie komunikat "out of memory" i koniec..nic nie mozna zrobic wiec pewnie problem jest z windowsem, moze tez warto by sie zaopatrzyc w nowa 10ta wersje FL Studio, nie wiem czy tego typu kwestie jakos sa unowoczesnione ale u mnie na dzien dziesiejszy nic nie mozna zrobic..pozostaje przejsc do innego DAW zeby zmixowac sciezki;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Genesis VST - Fl Studio problem... 2011/08/08 19:23 #13341

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Człowieku, Win XP to najlepszy system nadal, to nie jego wina, u mnie działa wszystko ;). Opcja ta działa dopiero OD 10 wersji FL Studio więc jak najbardziej powinieneś uaktualnić jeżeli chcesz skorzystać poprawnie z opcji keep on disc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Genesis VST - Fl Studio problem... 2011/08/08 20:13 #13342

  • Oluwek86
  • Oluwek86 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
No tak tylko teraz jest pytanie czy ktokolwiek probowal wrzucac potezne sample a wrecz sciezki w postaci .wav 24 bit?
Czy mowimy o samplach takich krotkich typu efekt, czy elementy perkusji itd? Chodzi mi o cale sciezki skladajace sie na miks utworu w ilosci przykladowo 10 sztuk i czy wtedy tez wszystko dziala sprawnie i pamiec sie nie zapycha?

No jesli tak to musze czym predzej zamienic FL 9.6 na wersje pelna 10, a w wersji 10 zdaje sie juz nie ma tej charakterystyki patternowej prawda to?:) Dla niektorych to byl powod by zrezygnowac definitywnie z tego DAW-u od Image Line i przesiasc sie np na Cubase itd.. dla mnie to nie problem;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Genesis VST - Fl Studio problem... 2011/08/08 20:23 #13344

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Patterny są, ale ukryte ;). W wersji 9.6 powinno działać już, może masz coś nie tak ustawione. Ta opcja właśnie zwalnia pamięć i wielkie pliki są czytane prosto z dysku nie zajmując w ogóle pamięci.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena