Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Stary sprzet wystarczy czy kupic nowy i jaki???? 2010/06/26 22:40 #8653

  • mario215
  • mario215 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich!!!!

Jestem tutaj nowy, sledzilem tematy ale w zadnym nie znalazlem dokladnej odpowiedzi na moje zmartwienia wiec postanowilem zalozyc nowy temat a mianowicie:

Jestem posiadaczem laptopa HP Pavilion dv7 z procesorem AMD Athlon(tm)
x2 Dual Core QL -65 2.1 Ghz 4,00 GB 32bit uzywam Viste no i teraz do rzeczy, od okolo miesiaca probuje swoich sil na FL studio no i niestety musze powiedziec ze przy pordukcji slysze pewne trzaski i przerwy w odsluchiwaniu dzwieku. Najgorsza rzecz ktora mnie zalamuje to w momencie kopiowania melodi calkowicie muza sie zawiesza i zacina po prostu program sie zawiesza, jak mam sobie z tym poradzic???

Zdecydowalem sie rowniez na zakup nowego sprzetu tylko i wylacznie do produkcji i tutaj chcialbym was zapytac jaki sprzet (kompa) kupic aby FL chodzil bez zadnych problemow??
Prosilbym was abyscie poradzili mi jaki sprzet kupic wszystko to co jest potrzebne aby w miare profesjonalnie do tego podejsc i moc w zaciszu domowym w wolnym czasie tworzyc wlasna muze ?
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Stary sprzet wystarczy czy kupic nowy i jaki???? 2010/06/27 10:14 #8658

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
mario215 napisał:

Witam wszystkich!!!!
Jestem posiadaczem laptopa HP Pavilion dv7 z procesorem AMD Athlon(tm)
x2 Dual Core QL -65 2.1 Ghz 4,00 GB 32bit
używam Viste no i teraz do rzeczy, od około miesiąca próbuje swoich sil na FL studio no i niestety muszę powiedzieć ze przy produkcji słyszę pewne trzaski i przerwy w odsłuchiwaniu dźwięku.


Za powyższy stan rzeczy należy obwiniać sterownik dźwięku który wybrałeś z poziomu: Options> Audio Settings> input/output [prawdopodobnie w chwili obecnej znajduje się tam sterownik oznaczony jako: Podstawowy sterownik dźwięku.
Ponieważ laptopy nie posiadają wbudowanych wewnętrznych kart dźwiękowych rozwiązania są dwa:
1) zaopatrzenie się w zewnętrzny interface audio ze sprzętową emulacją sterownika ASIO - rozwiązanie jakie wybiera mało kto.
2) zainstalowanie sterownika: ASIO4ALL - Uniwersalnego driwera ASIO przeznaczonego dla WDM Audio

Sterownik pobrać można za darmo ze strony producenta , jak również z naszego działu download (sekcja music tools).

Zdecydowałem się również na zakup nowego sprzętu tylko i wyłącznie do produkcji i tutaj chciałbym was zapytać jaki sprzęt (kompa) kupić aby FL chodził bez żadnych problemów??

Moja rada ogólna - niech to będzie komputer stacjonarny, koniecznie z kartą dźwiękową.
P.s. prędzej czy później Twój nowiutki komputer będzie dostawał zadyszki - ponieważ wymagania aplikacji VST rosną wraz z możliwościami jakie dają im najnowsze komputery z bardzo szybkimi CPU.

P.s. rozumiem że Twój stary sprzęt to laptop, którego parametry przytoczyłeś poniżej?
Staraj się używać polskich znaków diakrytycznych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Stary sprzet wystarczy czy kupic nowy i jaki???? 2010/06/27 22:32 #8660

  • mario215
  • mario215 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dokladnie moj stary sprzet to laptop ktorego parametry przedstawilem powyzej.

Zdecydowalem sie na kupno nowego i bedzie to stacjonarny, czyli jaki to ma byc czy moglibyscie podac dokladnie jaka karte dzwiekowa jaki procesor itp.
Bardzo bede wdzieczny za podpowiedzi ktore mi udzielicie. dziekuje i pozdrawiam

Jesli chodzi o polskie znaki to mam z tym problem poniewaz laptop byl zakupiony poza granicami polski i nie ma polskich znakow ;(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena