Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: laptop a tworzenie muzyki nie tylko w fl studio 2011/05/31 16:41 #12560

  • kalosz
  • kalosz Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 0
Właśnie ja celuję w laptopa głównie do celów muzycznych. Ale wiadomo, że będzie pełnił wiele innych funkcji ale parametry laptopa wybieram głównie pod muzykę :) Czyli wiadomo - jak najbardziej wydajny procek, z mocną pamięcią i dyskiem i chciałbym też dobrą karte graficzną a nie zintegrowaną. Dobrze piszesz N.E.X jeśli chodzi o USB 3.0 - zamierzam właśnie znaleźć lapka z tym portem bo jest o wiele szybszy od 2.0 podobno.
Jeśli chodzi o tego Samsunga i Toshibe to fajne laptopki i jeszcze z ekranem 17 co też bym chcaił ale wiadomo, że za marne 2500zł wszystkiego nie będę mieć :P
Ale myśle nad prockiem 2410M niż 480M bo podobno lepsze...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: laptop a tworzenie muzyki nie tylko w fl studio 2011/05/31 16:56 #12561

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Procesor wybierz jak najlepszy, nie doradzę tutaj bo nie wiem, ale USB 3.0 raczej będzie niezbędne. Żałuję, że wprowadzili to dopiero kilka miesięcy po moim zakupie laptopa (wtedy tego nie było jeszcze w tej klasie). Dokładnej specyfikacji nie pamiętam, ale przesył danych jest znacznie szybszy niż na FireWire, ba, przebija nawet prędkość niektórych złącz SATA kiedy podepniesz dysk na USB 3.0. Wszyscy tego wyczekiwali mając na uwadze brak możliwości modernizacji laptopów od dodatkowe karty dźwiękowe czy kilka dysków.

PS znalazłem - 600mb/s

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: laptop a tworzenie muzyki nie tylko w fl studio 2011/06/01 15:53 #12570

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
www.komputronik.pl/product/121303/Laptop...dal_window_container

ten jest polecany przez mojego znajomego. cichutki, szybki, dość długo pracuje na baterii
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: laptop a tworzenie muzyki nie tylko w fl studio 2013/01/31 16:46 #19126

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Siemanko.Ja parametrów mojego obecnego sprzętu nie będę podawał,bo wielu by tutaj padło ze śmiechu.Mam pytanko w temacie,na co szczególnie zwracać uwagę przy wyborze nowego laptopa?Tzn:Głównie jaki procek i ile ramu?Obecnie mam xp 32 bit,Proszę o porady.
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: laptop a tworzenie muzyki nie tylko w fl studio 2013/01/31 16:52 #19127

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Za mało danych. Podaj swoją konfigurację, z jakich pluginów korzystasz- czy syntezatory czy samplery- bo to wszystko wymaga odrębnego podejścia to primo.

Sekundo- tak czy siak będziesz potrzebował interfejsu audio i też nie pierwszego lepszego z dupy, tylko z dobrze napisanymi sterownikami by też nieco odbierał roboty CPU.

Ja mam swojego Della Q15R z i7 quad i 8GB RAM od półtorej roku i jestem zadowolony. Wydaje mi się, że za dwa tysiące bez problemu takowy wyszarpiesz.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: laptop a tworzenie muzyki nie tylko w fl studio 2013/01/31 17:17 #19129

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Jedynie używam instrumentów vst,ale sporadycznie,efekty itp jak że miks czy mastering będą robione już profesjonalnie ;) Po prostu szukam jakiegoś lapka który pozwoli mi spokojnie pracować na Fl.Interfejsik już mam upatrzony,raczej to będzie presonus audiobox.A czy myślisz że laptop coś w tą mańkę będzie spoko?

allegro.pl/laptop-acer-5560-2x2-5ghz-16g...dmi-i2970266647.html
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: laptop a tworzenie muzyki nie tylko w fl studio 2013/01/31 18:13 #19131

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Od siebie powiem tak - jak będziesz chciał to każdego laptopa zatniesz, procesory mobilne są trochę słabsze od stacjonarnych. Nie zmienia to jednak faktu, że dzisiaj bez problemu można pracować wygodnie. Jeżeli pracujesz ekonomicznie, nie powielasz tych samych wtyczek w wielu instancjach i potrafisz tworzyć dobre brzmienia u źródła bez ładowania setek zbędnych efektów to ciężko zatkać nawet kilkuletni komputer. Z kolei jak będziesz ładował pogłos na każdy z X kanałów insertowych zamiast wrzucić na sendy to zwiesisz nawet najlepszą konfigurację.

Idąc dalej FL Studio wcale nie wspiera ekonomicznej pracy. Do dzisiaj nie posiada systemu zamrażania ścieżek bez którego ciężko pracować przy większych projektach niezależnie od maszyny. W dodatku ciężko mi zejść z nim na niską latencję, szybko się dławi na wszystkich sterownikach, od tych producenta po ASIO4All. Twórcy tłumaczą się tym, że użycie CPU jest liczone w jakiś bardziej precyzyjny sposób. Może coś w tym jest, nie zmienia to jednak faktu, że porównując obok siebie inne aplikacje widzę różnicę w wydajności. Nie będę robił reklamy innym DAW, bo też zmiana środowiska to nie jest taka szybka sprawa, ale tylko stwierdzam fakt jak to jest z FL.

Co do interfejsu - jeżeli nie nagrywasz nic i nie będziesz miał zamiaru nagrywać to nie widzę sensu kupowania drogiego interfejsu. Nie siejmy kolejnych mitów które interfejsy są z dupy a które nie kierując wszystkich na drogie i zbędne zakupy. Prawda jest taka że większość ma niemal identyczne parametry. Wszedłem niedawno w posiadanie M-Audio Fast Track II który mimo dobrych opinii należy raczej do najtańszych i sprawuje się wyśmienicie. Do wyboru miałem Presonusa Audio Box i Focusrite Scarlett 2i2, droższe o 150zł ale mające dwa razy tyle wejść więc cenowo wychodzi podobnie. Jakość odtwarzania dobra, przy nagrywaniu niskie szumy, spokojnie można przesterować mocno gitarę, latencję można nisko spuścić do nagrywania, przy dużym projekcie potem na 512 nie do zatkania, a pracuje na Asusie z Core i3 350M, tym pierwszej generacji.

Pomijając oczywiście jakieś pierdołki typu bez zasilania phantom (Lexicon najtańszy) albo takie z samymi wejściami liniowymi (Maya) nie nadające się do niczego - większość ma te same parametry i nie kryje tego nawet specyfikacja producenta. Ot, różnica w cenie bo za 350zł masz 1 wejście, za 500zł masz 2, a za 700zł masz 4 (np. Akai) i nie trudno się domyśleć, że jakość przetworników jest podobna kiedy cena rośnie niemal za ich ilość, a nie niesamowitą poprawę na jakości.
Za tę wiadomość podziękował(a): bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: laptop a tworzenie muzyki nie tylko w fl studio 2013/01/31 18:50 #19132

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Wiem coś na temat pracy na słabszym sprzęcie,przejściowo mam lapka z prockiem 1,8gh i 512 ramu :D i śmiga mi Fl 10 chociaż fakt muli trochę czasami,tylko z racji że wysłużony sprzęt to czas zmienić.Nie mam potrzeby ładowania multum wtyczek,efektów,czsami jakiś wirtualny instrumencik ;)Czytałem też coś w sieci że Fl nie obsłuży więcej niż 4 giga ramu czy to prawda?

No właśnie ten brak zamrażania ścieżek,no ale może kolejne wersje przyniosą zmianę w tym temacie :)

\
Co do interfejsu to masz rację ponieważ z zewnątrz nic nie będę raczej nagrywał,a jeżeli taka potrzeba zaistnieje to mam dostęp do studia mojego bardzo dobrego ziomka bez najmniejszego problemu :)Dokłądnie im więcej wejść tym większa cena,i nie ma sensu płacić za coś z czego nie będzie się korzystało :)

Póżniej jeszcze będę rozkminiał jakieś monitory,ale to temat rzeka.Najlepsza opcja to wybrać kilka modeli i osobiście ich posłuchać,i nauczyć się ich.Narazie zakochałem się w Genelec,są bardzo dokładne,i jak słuchałem różnych produkcji to wtedy tak naprawdę mogłem wyrobić sobie zdanie na temat brzmienia jakiejś płyty.

Wracając do tematu kompa,to chciałbym porady czy faktycznie na xp 32bit Fl nie wykorzysta więcej niż 4 giga ramu?
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena