Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zakup monitorów aktywnych 2010/04/25 14:35 #8038

  • dawidbud1
  • dawidbud1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 0
witam.Jestem kompletnie zielony w sprawach sprzętowych, jednakże chciałbym zakupić jakieś lepsze nagłośnienie mojego kompa.Obecnie to dwie rozgruchotane "kolumny"od jakiegoś kiczowatego zestawu HiFi z przed nastu lat, napędzane jakimś wzmacniaczem na temat którego żal sie wypowiadać.Od tego mojego "zestawu" miliony razy lepiej grają pierwsze lepsze creativ'y.
Błądząc po allegro szukałem czegoś bardziej biorąc pod uwagę cene.Oto co mi wpadło w oko, zaznaczam że nie mam bladego pojęcia czy to się do czegokolwiek nadaje:
1) Behringer MS 20 ---> www.allegro.pl/item1008330972_monitory_a...behringer_ms_20.html
2)Behringer MS 40 --> www.allegro.pl/item1010303832_behringer_...monitory_gratis.html

Wogóle czym różnią się monitory studyjne/aktywne od zwykłych głośników np. Creativ jakiś zestw 5.1.? Nie jestem audiofilem, i nie wiem czy potrafił bym usłyszeć różnice.Może coś polecicie w tej półce cenowej innego , bardziej godnego uwagi.Czy do takich monitorów jak podałem w linkach potzrebuje karty dźwiękowej?Aktualnie mam tylko zintegrowaną.
P.S. prosze o wyrozumiałość , wiem że wyda wam sie to śmieszne co napisałem ale nie mam fortuny do wydania i chciałby maksymalnie dobrze wydać swoje pieniądze,pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dawidbud1.

O:Zakup monitorów aktywnych 2010/04/26 10:47 #8044

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
Przedewszystkim roznica polega na tym ze tutaj masz stereo a w Creativach 5.1 jest odsluch 360' ;)
A teraz powazniej.W glosnikach konsumenckich pewne pasma czestotliwosci sa fabrycznie podbite by uzyskac mocny bass,co moze byc fajne przy zastosowaniu multimedialnym.Czescz nich jest niechlujnie zbita z desek tfu.pazdzierzowych odpadkow i gwozdzi z dodana efektowna reklama itd.
W monitorach zas cale pasmo jest wyrownane bys wlasnie na domowej wiezy z bassbosterem mogl rozkoszowac sie poteznym basem,bez zamulen i pierdzen.Wyobraz sobie ze dokonujesz ostatecznego miksu na zwyklych kolumnach.U Ciebie brzmi pieknie lecz gdy pojdziesz do ziomka pochwalic sie nowym demkiem narobisz sobie obciachu bo jego glosniki bedo inaczej fabrycznie podbite,wyraznie slychac bedzie roznice w glosnosci sciezek no i pewnie dojdzie jeszcze "podwojny bassboster".Dotyczy to rowniez miksow "na sluchawkach"
Dlatego wlasnie firmy produkujace zestawy odsluchowe daza do uzyskania wlasnych opatentowanych rozwiazan w konstrukcji ,przez co mozna wylowic najsubtelniejsze niedociagniecia w miksie(jesli komus na tym zalezy oczywiscie)Wazne by wylowic te firmy ktore robia to z pasji.Po prostu trzeba samemu zapoznac sie z opiniami uzytkownikow.Nie sugerowac sie sponsorowanymi artykulami.Podpatrz jakich monitorow uzywaja obcykani w temacie domorosli muzycy.
Odkad mozna tworzyc muze w domowym zaciszu swietnie konkurujaca z muza sklepana w profesjonalnych warunkach,firmy konsumencki sprawnie zaczely wpinac w swoje reklamy slowa-
monitory bliskiego pola cz tym podobne.Tego podejrzewam wlasnie dales przyklad.
Choc producent zapewnia o rowniutkim pasmie bez znieksztalcen to te 2x10W bedzie chyba nieporozumieniem.Takze sprzedawca wspomina o wysokiej jakosci woferach i tweeterach?
Ale jakich do cholery? ;)
W drugim linku cena jest za sztuke wiec nie wiem ile masz tych dziengow przeznaczonych.Moja rada taka. Zrob spis rzeczy 'must have"czyli:komputer+monitor lub laptop choc w stacjonarce jest szybszy dysk wiec znikna problemy z dropami podczas nagrywania,(dotuczy to chyba nagrywania na zywo bo ja na razie nie zauwazylem tego na lapku.Monitory audio,sluchawki,interface audio,kontroler midi czy jakas hybryde typu X-station ktora ma w sobie interface audio,prosty osmio glosowy syntezator,dwa przedwzmacniacze mikrofonowe z zasilaniem phantom,oraz naprawde dobra klawiature z funkcja aftertouch i obsluguje multitimbrial.Opcjonalnie mikrofon i subbass.
Oblicz kwote, doloz do tego pare zlotych na cienkie ruchy(biureczko jakies,kilka paneli na sciany;) czy przekupienie sasiadow by o zaklocanie ciszy nocnej dzwonili po policje kolo 23.00

Zastanow sie czy to auto teraz jest Ci tak bardzo potrzebne?Jakas pozyczka z pracy cos...i kup cos przadniejszego bo tak bedziesz tylko sfrustrowany ze caly czas cos jest nie tak.
Dochodzi jeszcze kwestia przystosowania jako takiego pomieszczenia bez rezonansow i przeklaman w panoramie.Na koniec jeszcze po odsluchu ze swoich nowych monitorkow musisz pobiegac i odsluchac swoje dzielo na komercyjnych glosniczkach u kolegi,w samochodzie,na mp trojce,w telefonie.Konfrontujesz to z ulubionymi artystami i ...zasuwas do chaty zalamany bo trza zapisane na kartce korekty wniesc do miksu.Bledy wynikaja glownie z nie przystosowanego pomieszczenia.
Mam nadz ze moje wynurzenia naswietlily Ci jak to wyglada w praktyce i nie zniechecily do zabawy w muzykowanie.Ja mam z tego radoche np.
Dobra bo mnie palce bola pomalu he he
Pozdrawiam
kurde niepotrzebnie sie produkuje bo Ci chodzi o jakis lepszy osluch do multimediow?Mysle ze zwyly mocniejczy kreativ 5.1 bedzie dobry.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ahremov.

O:Zakup monitorów aktywnych 2010/04/26 13:00 #8045

  • dawidbud1
  • dawidbud1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 0
dziękóweczka za posta, rozwiał moje wątpliwości...:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zakup monitorów aktywnych 2010/04/26 13:44 #8047

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Będąc szczerym- wydawanie pięciu stówek na monitory odsłuchowe jest wydatkiem typu kasa w błoto. Zwłaszcza te tanie Behringery- mogą być jako dodatkowy odsłuch alternatywny ale jako główne... Absolutnie nie. Nie będziesz miał kontroli nad basem (pięć cali to niewiele ale 4,5 cala to już jest masakra).
Nawalone wejść i przejść, które w drogich monitorach nie mają w ogóle racji bytu- jest najwyżej wejście Combo (TRS 1/4' i XLR jednocześnie) i RCA. Jak dla mnie jest to dawanie do modelu tanich świecidełek i wodotrysków by odwrócić uwagę od konkretów.
www.allegro.pl/item1008700860_hit_2_moni...b1030a_od_lfx_2.html

TO JUŻ jest o wiele konkretniejsza propozycja. Jeśli się upierasz na Behringera, to tylko seria Truth. Reszta jest niewarta uwagi. Możesz też się zainteresować monitorami ESI, KRK, Samson, jednak licz się z wyższą ceną.

Inna kwestia- nie licz się z ogromną mocą monitorów- mają najwyżej sto wat na łebka (mówiąc o monitorach bliskiego pola bo tylko takie są w granicach niskiego budżetu) i przesadnie ładując na nich masz gwarancję że je spalisz- jak nie woofery to gwizdki (tweetery). Na pewno nie będzie basu typowego w konsumenckich zestawach, będzie także inaczej reprodukowany środek. Reprodukcje poszczególnych pasm będą odmienne ze względu (po prostej linii oporu tłumacząc) na producenta, serię i konkretny model.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena