Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pytanie Na Temat Miksera Studyjnego + Firma Sinn7 2010/01/18 14:43 #6991

  • lcaise
  • lcaise Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 108
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam

Jako, że cały czas uważnie śledze poczynania producentów sprzętu półki "home studio" napatoczyły mi się wczoraj produkty firmy Sinn7.
Konkretnie urządzenia tego typu:




Miał ktoś do czynienia z tego typu sprzętem? Za 1100zł dostajemy 12 kanałów, procesor efektów i - uwaga - interface audio. Nie za piękne to : D ?
Opisy sprzętu są gorzej niż słabe - nie wiem kto to tłumaczył? Jakaś studentka politologii chińskiej/niemieckiej?

Druga część pytania;)...
Szukam miksera do podpięcia z 2 modułów brzmieniowych + automat perkusyjny. Chciałbym tym sterowac z poziomu FL STUDIO (midi), ale chciałbym też aby sygnał z VST wychodził na mikser...
W zwiazku z czym pojawia sie pytanie: jak to podpiąc, ewentualnie jakiego sprzętu szykać? Z jakimi wylotami/wlotami? Dokładnie opisze jeszcze raz o co mi chodzi:

- 2 moduły brzmieniowe w rackach
- automat perkusyjny np boss dr-606 (przykładowo)
- ze 2-3 efekty w rackach (reverb, delay, kompresor)
- syntezatory VST

i teraz chce to tak podłączyć, żeby całość dało się normalnie kontrolować z poziomu FL Studio czy innego DAW'a oraz zeby wchodził sygnał z VSTka postawionego na tym samym kompie który ma to zbierać.. Nie wiem czy się uda to tak podłączyć...ewentualnie mam drugiego laptopa starszego który mógłby pracować jako "zbieracz" lub sama "odgrywarka" dla VST... tylko znowu pojawia się problem interfejsu audio no i synchro po midi (ponoc idzie jakos za pomocą USB zsynchronizowac 2 lapki poprzez MIDI).

Tak więc nie wiem jak to wszystko poukładać, żeby miało sens. To jest hardware, kase łatwo wydać a potem może okazać się że już po ptakach ;) I trzeba sprzedawać heh.

Z góry dzięki za informacje.
Pozdro


PS:
Przy okazji jeszcze jedno pytanie (w celu rozwiania wątpliwości).

Dajmy na to że mam automat perkusyjny, mam bity zbudowane z barw: KICK, CHAT, SNARE. Czy jest opcja, żeby każdą ścieżkę z tegoż automatu perkusynego, czyli osobno ściezka kicków, osobno hatów i osobno snarów, wrzucić na woty miksera i dowolnie każdą z tych ścieżek obrabiać efektami?
Jak to wygląda w przypadku modułów brzmieniowych?
Np mam rackowego rolanda jv. Chciałbym uzyć do bassline'a barwy BASS11, a do padów PAD13. Czy jest opcja, zeby te dwie barwy odtwarzane były za jednym razem przez ten instrument, oraz zeby koputer sterował poprzez midi wartościami (czyli nutami) tych barw? Chodzi o to czy np taki moduł moze grac i basline, i pady i leada na raz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Pytanie Na Temat Miksera Studyjnego + Firma Sinn7 2010/01/18 15:07 #6993

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Jest dużo opisów tego miksera po Polsku na Internecie, wystarczy wpisać w google.

VST nie musisz do niczego wpinać, right?

W razie, gdy masz dużą ilość sprzętu a małą ilość wejść, musisz dokonać czegoś takiego jak zakup Patch-Baya (tutaj jest całkiem niedrogi z Omnitronic pl.kabel-palace.eu/OMNITRONIC-PB-48-Patchbay::171717.html).

Efekty wpinasz chyba w gniazdo "Insert", ale nie dam sobie łba uciąć. Takie rzeczy zazwyczaj są wpisywane w manual urządzenia :]

Sygnału z pojedynczego VST nie wyślesz CHYBA do kanału miksera... Tutaj już musisz zacząć pytać w sklepach muzycznych o takie zagadnienia.

A co do synchro- VST Link- technologia Steinberga, jednak to tylko działa na Nuendo i Cubase. Wpisz w google to dostaniesz więcej informacji.


A co do P.S:
Czy każdą barwę dasz na oddzielny kanał, to już zależy od budowy sprzętu- jeżeli posiada więcej wyjść, to jest to naturalnie możliwe (np. Roland TR-909 posiada wyjścia na każdą część perkusji, jednak jest dramatycznie drogi)- jak w przypadku automatu, jak i w przypadku wspomnianego Rolanda. Musisz się sam tego dowiedzieć, bo w przypadku modułów brzmieniowych istnieje takie pojęcie jak multitimbral- możliwość grania więcej niż jedną barwą w tym samym czasie, co nie gwarantuje, że będziesz mógł wysłać każdą oddzielnie np. Waldorf Blofeld pomimo posiadania multitimbrala ma TYLKO wyjście stereo.

Muszę Cię przez to niestety zmartwić- nawet jak zagrasz cały numer na jednym module, a ma tylko jedno wyjście stereo, to już potem tego nie obrobisz niezależnie jakbyś tego chciał.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena