Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

mikrofon pojemnościowy kilka informacji 2009/12/26 15:07 #6626

  • sikor
  • sikor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Chce kupić mikrofon pojemnościowy do wokali i chciałem się dowiedzieć odpowiedzi na parę pytań.

1. Jak to się dokładnie podłącza do kompa? Czy dobrze się domyślam że kablem xlr do fantoma do wejścia podłączam mikrofon a wyjście fantoma do kompa? (bo do komputera przez minijacka ma iść mikrofon) Nie wiem czy jakąś przejściówkę z wyjścia xlr z fantoma na minijacka można zrobić.
I czy na wyjściu fantoma też jest 48 V


2. Czy wogole jest sens kupowania takiego mikrofonu jeśli ma być podłączany przez minijacka? I czy różnica jest na tyle duża że trzeba go podłączać jakoś inaczej albo w innym wypadku nie ma potrzeby kupowania takiego mikrofonu


3. Czemu te fantomy takie drogie? ponad 150 zł wszystkie. Nie można jakoś taniej, może ktoś zna tańszy sposób na podłączenie pojemnościówki do laptopa.


Chciałbym po prostu nagrywać w miarę czyste wokale w granicach do 300 zł

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:mikrofon pojemnościowy kilka informacji 2009/12/26 17:46 #6629

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Mikrofon pojemnościowy wymaga zasilania +48V Phantom i nic na to nie poradzisz.

1. Istnieje coś takiego jak preamp mikrofonowy lub karty z preampem mikrofonowym. Tutaj trzeba patrzeć, czy takowe preampy Phantom karta posiada. Zalecam przejrzeć wikipedię, bo Phantom jest METODĄ ZASILANIA STAŁYM NAPIĘCIEM URZĄDZEŃ AUDIO.

2. To mnie wręcz poskładało niczym krzesło turystyczne. Co to za różnica czy XLR czy minijack? Sygnał z mikrofonu ZAWSZE jest monofoniczny i tutaj kwestia gniazda ma nikłe znaczenie.

3. Równie dobrze możesz pytać dlaczego niebo jest niebieskie. Nie ma czegoś takiego jak tanie i dobre w muzyce. PO PROSTU NIE MA. Ew możesz się silić na mikrofony USB, ale nie wyjdzie Cię to taniej.

A końcowe zdanie- po prostu brakuje mi słów. Stary, jeżeli masz zamiar mieć takie podejście do muzyki to sobie daruj, naprawdę. Produkcja WYMAGA nakładów pieniężnych i to niemałych. Albo się z tym pogodzisz albo zmieniasz branżę. Krótko, prosto i na temat.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:mikrofon pojemnościowy kilka informacji 2009/12/26 18:43 #6631

  • KBANASZ
  • KBANASZ Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 0
Moja rada jest taka: nie inwestuj w mikrofon pojemnościowy i przedzwmacniacz jeśli nie posiadasz pomieszczenia do nagrywania, to BARDZO WAZNE. Jeśli chcesz nagrywac w domu to kup najprostrzy mikrofon dynamiczny i efekt będziesz miał praktycznie taki sam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:mikrofon pojemnościowy kilka informacji 2009/12/26 19:42 #6632

  • sikor
  • sikor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 0
@psysutra
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
co do gniazda xlr / jack to w sumie chodziło mi o to czy na wyjściu fantoma xlr też jest +48 bo na jacku raczej nie może być

Wiem że im droższy sprzęt tym (praktycznie zawsze ale nie koniecznie) lepszy. Ale od czegoś trzeba zacząć. Nie kupię od razu najdroższego sprzętu bo mnie zwyczajnie nie stać.
Ponieważ jestem dość zielony w tym temacie chciałem wiedzieć czy można dostarczyć do mikrofonu bezpiecznie jakoś 48 V z jakiegoś zasilacza albo coś żeby nie płacić 150 zł za sam zasilacz fantomowy.

@KBANASZ
O taką odpowiedź mi chodziło :) Dzięki i pozdrawiam! Wesołych świąt :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:mikrofon pojemnościowy kilka informacji 2009/12/26 20:19 #6633

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
jako ,że w mikrofonach nieco przebierałem ostatnio polecam pod względem ceny i jakości SHURE-C608

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:mikrofon pojemnościowy kilka informacji 2009/12/26 21:13 #6635

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Kbanasz- taki sam efekt? BZDURA! Każdy dynamik (a zwłaszcza ten z taniej półki) będzie Ci zbierał spółgłoski wybuchowe tak, że nagranie będzie o kant tyłka potłuc.

Nie trzeba do pojemnościówki jakiegoś nie wiadomo super wygłuszonego pomieszczenia. Wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce do nagrywania- najlepiej przy otwartej szafie z ubraniami.

Nie rozsiewaj mitów.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:mikrofon pojemnościowy kilka informacji 2009/12/27 13:06 #6642

  • KBANASZ
  • KBANASZ Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 0
Miałem mikrofon AKG perception 100 z przedwzmacniaczem Behringer i miałem mikrofon za 100zł (jaiści chinski) i wiesz mi że efekt był "PRAWIE" taki sam. Ale mam na myśli to że w domowych warunkach nie jestes w stanie uzyskac zadawalającego efektu, chodzbys robił niewiadomo co z tym nagraniem. Nagrywanie do szafy troche pomaga ale to wszystko nic, miałem okazje nagrać pare demówek w studiu nagran i dopiero widziałem różnice. Oczywiście że mikrofon pojemnościowy jest lepszy, ale i znacznie droższy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena