Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

mikser, gramofon a fl (pomoc) 2009/12/09 20:57 #6385

  • dryll
  • dryll Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich, mam problem i licze na wasza pomoc.
Otoz mam mikser Behringer VMX 200, do 1 channelu jest podlaczony komputer, do 2 channelu jest gramofon gemini tt 01. A calosc pod Wieze Samsunga, wszystko ladnie gra. Ale chcialbym wiedziec czy mozliwe jest np. nagrywanie schratchy badz sampli z winyli na fl, aha i do tego wsyzstkiego mam mikrofon ktory podlaczam pod mixer, lecz komputer nie chce nagrywac dzwieku. Jezeli ktos wie jak to zintegrowac z Fruity loopsem, prosze o pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:mikser, gramofon a fl (pomoc) 2009/12/09 21:46 #6387

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Jeżeli chcesz zgrywać w decka w komp to konieczne jest wpięcie decka w wejście liniowe komputera bądź wyjścia z miksera w komputer.
Jednak- po wpięciu miksera w komputer kanał 1 musisz dać na odsłuch i go wyciszyć na wyjściu, w przeciwnym wypadku masz piękne sprzężenie zwrotne co może zaowocować spaleniem czegoś z powodu zbyt dużego sygnału.
Ewentualnie wyjście odsłuchu możesz wpiąć w wejście liniowe w komputerze, a decka przekierować na odsłuch.
Tylko jak masz słaby interfejs (o ile go posiadasz), to musisz ustawić duże opóźnienie, co bardzo Ci utrudni zgrywanie scratchy do projektu.
W tym przypadku najlepiej gdybyś się wyposażył w interfejs z wtykami RCA pokroju terratec (tanich E-Mu W ŻADNYM WYPADKU NIE POLECAM WRĘCZ ODRADZAM), gdzie popodpinasz wszystko bez problemu i rura z nagrywkami.

Mam nadzieję, że nie pomiętli Ci się z moim słowotokiem, ale to niezbyt łatwo się wyjaśnia- najlepiej pokazuje.
Primo- pokaż panel z interfejsu/karty dźwiękowej bądź podaj jakie masz wejścia/wyjścia, to wtedy jakoś inaczej zaprezentuję rozwiązanie.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:mikser, gramofon a fl (pomoc) 2009/12/09 22:29 #6388

  • dryll
  • dryll Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
dolaczam obraz, wyjscia od kompa. W mikserze mam AMP, TAPE, SEND from PFL, RETURN to main, 2 x phono i 2 x line.

w191.wrzuta.pl/obraz/afp3vwCA6ec/tapeta

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:mikser, gramofon a fl (pomoc) 2009/12/09 23:20 #6390

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Z integrą nie ma szans na zgranie do FL czegokolwiek w czasie rzeczywistym.

Ale jak już, to wyjście z mikera na wejście liniowe w komputerze, wejście do miksera z komputera całkowicie wysłać na odsłuch, powinno zdać egzamin.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena