Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Studyjne słuchawki 2009/08/03 19:09 #4882

  • masahuku
  • masahuku Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witajcie,

przymierzam sie do zakupu słuachfonów studyjnych troche sie rozglądałem troche poczytałem w necie i chciałbym sie Was zapytać czy lepsze bedą słuchawki OTWARTE czy tez ZAMKNIETE.

Nie moge sie zdecydowac miedzy otwartymi Beyerdynamics DT990 PRO a zamknietymi DT150 lub DT770 tej samej firmy. Cena ta sama mozna je kupic do 650zł.
Bardziej skłaniam sie ku otwartym poniewaz nie mecza uszu i w lato jest duzo wiekszy komfort uzytkowania a ponoc zamkniete sa bardziej wiarygodne.

ps. mozemy sie tez pokłócic czy słuchawki nadaja sie do miksu :P

dzieki, pozdro!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Studyjne słuchawki 2009/08/06 11:43 #4904

  • darson
  • darson Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Chyba był już temat "jakie słuchawki wybrać". Tak czy siak to jest indywidualna sprawa. Otwarte czy zamknięte? Wiadomo, że zamknięte są bardziej wiarygodne bo jesteś lepiej odizolowany od otoczenia. Z drugiej strony jeśli ktoś odsłuchuje w pomieszczeniu przystosowanym do odsłuchu to przestaje mieć znaczenie. Są jeszcze aspekty komfortu słuchania na jednych i drugich. Zamknięte słuchawki szybciej męczą słuchacza ( brak wentylacji i właśnie ta izolacja od dźwięków z zewnątrz ).
Jest też pośrednie rozwiązanie, czyli słuchawki półotwarte. Moim zdaniem bez "organoleptycznego" testu nic tu nie wymyślimy ciekawego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena