Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jakie monitory? 2009/04/21 18:58 #4026

  • m4thew
  • m4thew Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam pytanie... Kupiłem sobie E-MU 0404, teraz czas zainwestować w monitory... budżet to max 1400. Zastosowanie monitorów: studio domowe. Zastanawiam się obecnie nad tym sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Studio/Monit...S-M1-Active-MK2.html Jedni piszą nie bierz tego bo przekłamuje strasznie dźwięk inni że jak na aktywne to za tanie, co pewnie odbije się na jakości, inni że KRK są najlepsze.... wiele jest takich odpowiedzi. Co Wy o tych monitorkach sądzicie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory? 2009/04/21 20:07 #4027

  • Solid State
  • Solid State Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 1
Prawda jest taka że głośniki w granicy 1500 zł brzmią podobnie. Najlepiej odsłuchać interesujące Cie modele w sklepie i samemu ocenić. W podobnych przedziałach cenowych nigdy z poniżej wymienionych monitorów nie będzie grał dużo lepiej od drugiego.

- KRK RP5 G2
- ALESIS M1 Active MK2 / ALESIS M1 Active 620
- BEHRINGER TRUTH B2030A

Jak dla mnie możesz brać każdy z wymienionych. Wielu producentów na nich pracuje, Mike Shiver, Re:Locate, Ian Carey, itd.

Jak już się zdecydujesz kup te z membrana 6,5 cala, im większa membrana tym lepiej pracuje się z niższymi częstotliwościami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory? 2009/04/21 22:44 #4030

  • Dj Stakka
  • Dj Stakka Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
To wypowiedz mojego znajomego który się na tym dobrze zna. Tak więc przeczytaj sobie.

Alesis i CME to dwie solidne firmy. Jednak są to firmy solidne w swojej branży, czyli w klawiszach sterujących (CME wręcz kosi). Jeśli o odsłuchy chodzi, podobnie jak o zewnętrzne interfejsy audio i karty dźwiękowe pod PCI, Alesis to paździerz, przepraszam, ale pracowałem ponad dwa lata w Audiostacji i codziennie miałem do czynienia z takimi rzeczami, zrezygnowaliśmy ze sprzedaży czegokolwiek Alesis, nawet z klawiszy sterujących, bo ludzie oddawali zarówno interfejsy, jak i monitorki. Stracili przekonanie też do klawiatur, choć te były dobre.

Pytanie: czy chcesz aktywne czy pasywne? Jeśli masz wzmacniacz (a do takich rzeczy żeby czysto grało trochę głośniej polecam Denona, Kenwooda, Technicsa i... Unitra - Tonsil), możesz się rozejrzeć za jakimiś pasywnymi monitorami Yamahy (większość modeli to pasywniaki) lub za Tannoyami. Tannoy to część grupy TC, której chyba najpopularniejszą częśćią jest tc electronic i dynaudio acoustics. Monitorów dynaudio jednak nie ruszaj, choć wygrywają co roku w rankingach najlepszych monitorów, to kosztują odpowiednio sporo, a do domowego studia nie są konieczne bez dobrego interfejsu audio.

Do 1400 zł nie kupisz dobrych monitorów studyjnych, chyba ,że znajdziesz wersję powystawową (ja np za emes kobalt warte 2500 zł zapłaciłem 1200 zł - tylko dlatego, że ponad rok leżały na wystawie i się kurzyły).

Tannoy, Yamaha, jeśli masz wzmacniacz to z kolumn małych (dwudrożnych, trójdrożnych do 120W) polecam kolumny Sony, do studia z małum bass reflexem. Sony zapewni Ci dobry odsłuch i czysty na większości pasm. Technics się niestety nie sprawdza w małych mocach, podobnie jak cała grupa Panasonic'a (Technics to podgrupa Panasonica, jak dynaudio acoustics dla tc electronic).

Osobiście bym ci poradził, poszukać lepiej monitorów Emes Kobalt, które do odsłuchu nadają się świetnie, a sam takowe posiadam.

search.stores.ebay.pl/TOP-AUDIO__W0QQfcd...elZ119602234QQsofpZ0

Tutaj masz link gdzie można zakupić je w niemczech. Cena ok 290 Euro. co wraz z kosztami przesyłki będzie oscylowało w Twoich granicach cenowych. Pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory? 2009/04/22 10:12 #4034

  • m4thew
  • m4thew Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Paździeż, nie paździeż, ale w swojej cenie. Chyba zdecyduję się na behringery, bo mam już dwa produkty tej firmy i jestem z nich zadowolony. A dwa nie posiadam wzmacniacza, więc pasywne odpadają. Następna kwestia to kwestia tego co potrafisz zrobić z dźwiękiem, więc nie mozna zwalać na monitory całej winy, ale jak ktoś robi kupę pieniążkami, to czemu nie, może pozwolić sobie na monitorki za 9,5 koła. Ale mój budżet jest ograniczony więc na pewno będzie to alesis, albo beh, bo pojedynczo monitorów raczej nie kupię, bo drożej mnie to wyjdzie. Dzięki za pomoc;) Jak będę chciał o coś jeszcze zapytać to zajrzę tutaj:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory? 2009/04/22 10:38 #4036

  • factoryofsound
  • factoryofsound Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie ma co się namyślać i dyskutować jak chcesz b.dobre monitory w tej cenie 1400 to polecam KRK ROKIT RP6 G2 sam osobiście posiadam i jestem bardzo zadowolony.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory? 2009/04/22 14:03 #4037

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Wypraszam sobie.
Mam Alesisy M1 Active 520 prawie rok i naprawdę się świetnie sprawują.

Ja jakoś do Behringera nie mam zaufania, wiele osób się skarżyło na trwałość produktów tej firmy.

Najlepiej jak sobie sprawisz Geneleci lub NS-10 :]

UPDATE:
www.thomann.de/gb/esi_near08_classic_bundle.htm
chyba lepszej ceny nie będzie
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez psysutra.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena