Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

emu 0404 usb. podłączenie, oprogramowanie 2009/01/13 21:43 #2684

  • ruby_ttm
  • ruby_ttm Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Ja mam rap i bez wątpliwości to mój cały świat!
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, wszystkich forumowiczów do długiej przerwie!

Zwracam się do was z prośbą o pomoc, a mianowice chodzi mi o podłączenie karty emu 0404 USB do wzmacniacza. W instrukcji wyczytałem, że jeśli chce ją podlączyć do wzmacniacza to musze użyć dwóch kabli RCA - duży JACK (mono), więc kupiłem dwa takie kable na allego ( allegro.pl/item520029154_kabel_instrumen...y_jack_6_3mm_2m.html ) Okazało się jednak, że po podłączeniu działa mi tylko jedna kolumna a druga niestety nie i nie wiem co z tym zrobić...
Spróbowałem jednak użyć innego kabla 2xRCA - JACK (stereo). Podłączyłem go do wyjścia "L" w karcie dzwiękowej i normalnie do wejścia 2RCA w wzmacniaczu i wtedy grają dwie kolumny.
Wydaje mi się jednak, że to rozwiązanie nie jest prawidłowe, i że powinno być podłączone tak jak w instrukcji, czyli użyć dwóch kalbli RCA - duży JACK (mono). Sam już nie wiem co robić, kupiłe niedawno tą karte i troszkę sie jeszcze w tym gubie...

Mam jeszcze jedno pytanko odnosnie tej karty. Zainstalowałem sterowniki, i dodatkowo oprogramowanie, jednak to oprogramowanie wygląda mi bardzo ubogo ( nie chodzi mi tu o instrumenty typu proteus i cubase, które dostałem wraz z kartą ) chodzi mi dokładnie o ten niby mikser co się uruchamia przy starcie systemu i jest umieszczony w tray'u koło zegarka. Moge w nim jedynie ustawić Device i sample rate. Wydaje mi się ze powinienem mieć jakieś bardziej zaawansowane oprogramowanie (mikser) do tego w który można ustawić różne efekty itp. Wiem, że jest coś takiego bo widziałem to kiedyś u kumpla w karcie ale niestety nie pamiętam jak się to nazywało, a nie mam z nim teraz kontaktu.
Szukałem, też na necie tego oprogramowania i znalazłem 0404 PatchMix DSP Application Patch, ale po zainstalowaniu, pojawia się właśnie tylko ten ubogi mikser (patrz załącznik)

Dodam, jeszcze, że obecnie posiadam laptopa firmy toshiba oraz zainstalowanego windowsa vista ( na windowsie XP, było to samo, czyli wydaje mi się, że nie jest to winda systemu. Dodam, ze na stronie producenta znajduja sie sterowniki do windows vista, wiec ze wsparciem raczej nie ma problemow

Z gorz dziekuje wszstkim za pomoc!!!
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena