Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

PRESONUS AUDIO BOX 22VSL USB i instrument klawiszowy 2012/10/21 16:58 #17842

  • zygmunt
  • zygmunt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pytanie głównie do Tych, którzy używali tego interfejsu lub go znają. Chodzi konkretnie o wejścia mikrofonowo-instrumentalne. Czy nadają się one do podłączenia sygnału audio z instrumentu klawiszowego? Ponoć są to wejścia z wysoką impedancją wejściową i nie nadają się żeby nagrywać np. klawisze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: PRESONUS AUDIO BOX 22VSL USB i instrument klawiszowy 2012/10/22 12:44 #17847

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj rozumiem że zależy Tobie właśnie na tym interfejsie, czy po prostu szukasz takiego, który generalnie umożłiwia rejestrowanie toru audio z instrumentu klawiszowego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: PRESONUS AUDIO BOX 22VSL USB i instrument klawiszowy 2012/10/22 13:20 #17848

  • zygmunt
  • zygmunt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie zależy mi konkretnie na tym, po prostu pojawiła się możliwość zakupu używanego (wiadomo taniej), a generalnie poszperałem w necie i ma dobre opinie. Oczywiście z wdzięcznością wezmę pod uwagę inne propozycje (w miarę niskobudżetowe). Używam dwóch instrumentów klawiszowych (roland juno G i korg M50 - oba mają midi USB, więc bardzo na we/wy midi w interfejsie bardzo mi nie zależy). Próbuję zabawę z abletonem live i FLStudio, a klawiszy używam również jaka klawiaturę sterującą dla instrumentów VST. Oczywiście chciałbym mieć też możliwość rejestrowania torów audio z instrumentów klawiszowech. Bawię się w domu, więc żadnych koncertów, ani grania na żywo nie przewiduje. Instrumentów akustycznych, gitar i wokalu też nie będę używał. Wszelkie sugestie mile widziane :). Myślałem ostatnio o alesisie io2, ale sporo złego o nich ludzie piszą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: PRESONUS AUDIO BOX 22VSL USB i instrument klawiszowy 2012/11/27 13:14 #18421

  • mix
  • mix Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 39
  • Otrzymane podziękowania: 1
Jak najbardziej Audiobox 22vsl przyjmuje na wejściu sygnał zarówno z mikrofonu, gitary czy instr klawiszowego.
Jest to b.d interfejs - sam posiadam Audioboxa 44 vsl.
Jedno co mnie denerwuje to sterowniki. Niestety są dość kłopotliwe. O ile jednak nie będziesz nic zmieniał w ustawieniach Asio tychże sterów, nic złego nie powinno się wydarzyć.
Ja używam sterowników w wersji beta - do pobrania na stronie Presonusa pod wind 8 pro. Na razie nie mam problemów.
Pzdr.

A jeśli szukasz innego interfejsu, pomogę, bo kilka z nich już przetestowałem w warunkach "bojowych".
Cubase 5.1, Ableton Live 8, Izotope Nectar, Izotope Ozone 5 Advanced, PC - Asus G73 sw, Monitor Samsung 32'', KRK Rokit 8, Yamaha QS-300, M-Audio Oxygen 61, AKG K271 mkII, AudioBox 44 VSL, Rode NT1A, Waves Mercury 8, Sylenth1, Nexus 2, Battery, NI Komplete 8 and more vsti.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: PRESONUS AUDIO BOX 22VSL USB i instrument klawiszowy 2012/11/27 13:52 #18425

  • zygmunt
  • zygmunt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki. Póki co stałem się posiadaczem interfejsu Mackie Onyx Blackjack. Producent wydał nowe sterowniki pod win7 i jestem z niego b. zadowolony. Problem jest tylko z moim aususem i portami USB 2.0, ale to inna bajka. Interfejs podpinam pod port USB 3.0 i jest ok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: PRESONUS AUDIO BOX 22VSL USB i instrument klawiszowy 2012/11/27 14:05 #18426

  • mix
  • mix Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 39
  • Otrzymane podziękowania: 1
Ja też mam laptopa Asusa G73sw i miałem podobne problemy z portami usb.
Reinstalacja systemu i jest ok.
Audioboxa podpinam pod usb 2
Cubase 5.1, Ableton Live 8, Izotope Nectar, Izotope Ozone 5 Advanced, PC - Asus G73 sw, Monitor Samsung 32'', KRK Rokit 8, Yamaha QS-300, M-Audio Oxygen 61, AKG K271 mkII, AudioBox 44 VSL, Rode NT1A, Waves Mercury 8, Sylenth1, Nexus 2, Battery, NI Komplete 8 and more vsti.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: PRESONUS AUDIO BOX 22VSL USB i instrument klawiszowy 2012/11/27 14:39 #18428

  • zygmunt
  • zygmunt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 0
Niestety, u mnie (asus x53SV), jak oddałem do serwisu i włożono nowy czysty dysk z samym tylko systemem (win7x64), było to samo tzn USB 3 - ok, a pod USB 2 - działa tylko przy ustawieniu dużego buforu sampli. Coś się tam gryzie. Z drukarkami i innymi urządzeniami USB 2 działa bez problemów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena