Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Problem z Modulatorem i Pitchem w AKAI MPK 61 2012/02/03 15:55 #15117

  • vitekdg
  • vitekdg Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witajcie...

Doslownie wczoraj przyszlo do mnie moje upragnione AKAI MPK 61, wszystko dziala sprawie zainstalowalem oprogramowanie... staram sie powoli polapac co tak naprawde mozna z tego wyciagnac co utrudnia mi brak polskiej intrukcji obslugi ( moze ktos ma ?)... ale martwi mnie jedna rzecz.. kiedy odpalam mojego FL studio 10 i wlaczam na nim wtyczke vst np korga nie dziala pokretlo modulatora a picht kiedy biore go na maksa w dol lub gore idzie tylko do polowy... klawiature ustawilem zgodnie z tutorialami na fl studio chanel w fl studio na 16 i dalej kicha... moze ktos z was wie co i jak dlaczego te pokretla nie dzialaja tak jak powinny lub co ja robie zle ?? boje sie ze jeszcze dobrze nie nacisszylem sie klawiszami a juz trzeba bedzie oddawac na gwarancje ... pomozcie !!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Problem z Modulatorem i Pitchem w AKAI MPK 61 2012/02/03 17:16 #15119

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Fl tak ma, nie mapuje właściwie komunikatów MIDI z kontrolerów, zwłaszcza koła Modulation. Trzeba ręcznie przyporządkowywać - bolączka Fla od zawsze.Przetestuj sprzęt na Reaperze czy Abletonie i przekonasz się, ze wszystko działa (przynajmniej powinno). Jeżeli jednak w wymienionych wcześniej DAW by coś nie działało to trzeba pogrzebać w ustawieniach AKAI (jeśli takowe są). Serwis to ostateczność ;)
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Problem z Modulatorem i Pitchem w AKAI MPK 61 2012/02/03 17:25 #15122

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Spokojnie, wszystko to kwestia ustawień, na gwarancji przetrzymają Ci miesiąc i odeślą z raportem aby zajrzeć do instrukcji bo jest ok. Jest dokładnie tak jak napisał Kaziorkaski - FL Studio ma z tym problemy, musisz kontrolery przypisywać ręcznie poprzez Browse Parameters lub Last Tweak. FL swoją drogą ma w ogóle problemy z MIDI, taki już jest ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Problem z Modulatorem i Pitchem w AKAI MPK 61 2012/02/07 22:15 #15189

  • vitekdg
  • vitekdg Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 0
dzieki faktycznie modulator dziala trzeba bylo go przypisac recznie... ale co z pichtem ?? pokretlo sie kreci ale kiedy ja biore je na maks to na instrumentach przesuwa sie tylko one o jakies 10 % w zaleznosci czy wezme w gore czy w dol... ogolnie widzialem u znajomego ktory ma zwykla klawiature ze pitch dziala normalnie bez zadnego ustawiania... moze ktos z was ma jakies linki do artykolow lub tutoriali po polsku ???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Problem z Modulatorem i Pitchem w AKAI MPK 61 2012/02/08 00:19 #15190

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Pitch powinien działać samoistnie zależnie od tego czy wtyczka go obsługuje. Te 10% może wynikać z tego, że można go dowolnie ustawić, od jednego półtonu aż po całą oktawę, lub więcej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Problem z Modulatorem i Pitchem w AKAI MPK 61 2012/02/08 09:47 #15191

  • vitekdg
  • vitekdg Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 0
ok dzieki sprawdzilem pitch wszystko dziala szukalem w nocy po necie i okazalo sie ze mozna go ustawiac ale dzieki za wszelak pomoc pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena