Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Odsłuch wielokanałowy w studio 2012/01/07 14:09 #14918

  • Czaku
  • Czaku Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 87
  • Otrzymane podziękowania: 3
Cześć.

Chciałbym jeśli to możliwe zaczerpnąć troche informacji na temat nagłośnienia studia w sposób bardziej rozbudowany niż stereo.
Dokładnie mam na myśli wyposażenie, które spełnia role odtwarzania oprócz standartu Lewy Prawy jeszcze np. Centrum i Sorround L i P.
Pytanie moje wynikło z chęci bardziej przestrzennego układu dźwięków w utworach. Tworzenie np. przejazdu samochodu bardziej złożone niż z Lewego do Prawego...
Wiem że kina domowe mają takie rzeczy i jest to raczej bezprolemowe natomiast nie widzę takich schematów w sklepach z asortymentem wyposażenia studia.
Czy chodzi tu może o wzmacniacz z systemem wielokanałowym i własny dobór kolumn.
Nadmienie że mam na myśli kolumny o większej mocy niż zwykłe kolumny kina domowego, no i producenta bardziej związanego z tematami studyjnymi niż Sonówki czy Filipsy... ;)

Dzięki....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Odsłuch wielokanałowy w studio 2012/01/07 22:24 #14925

  • Czaku
  • Czaku Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 87
  • Otrzymane podziękowania: 3
hymmm... może źle to poskładałem...
Bardziej chodzi mi o wykorzystywanie takich systemów w profesjonalnej produkcji.
Czy w ogóle używa się takich połączeń czy raczej wszystko opiera się na dobrym ustawieniu stereo.
Czy jest w o góle sens takiego ustawienia czy przykładowo to już wysokie progi i używają ich naprawde zaawansowani muzycy..
Z góry dzięki za jakiekolwiek odp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Odsłuch wielokanałowy w studio 2012/01/08 10:36 #14930

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Muzycy właściwie nie mają potrzeby korzystać z czegoś takiego. Istnieją studia wielokanałowe właśnie do miksowania filmów w różnych systemach jednak obsługują to głównie technicy na samym końcu produkcji. Zauważ, że efekty dźwiękowe produkuje się w stereo, muzyka także, dialogi tak samo, lub nawet monofoniczne. Nie widzę żadnego powodu aby takie domowe studio zakładać kiedy ten system nie ma na razie żadnego praktycznego zastosowania poza filmami i multimediami. Muzyka na poziomie kompozycji, nagrań i produkcji, czy dźwiękowca także na nagraniach i edycji, dostarczenia gotowych bibliotek nie musi to w ogóle interesować. Zabawa może się zaczynać na etapie wdrożenia tych gotowych efektów czy gotowej muzyki aby właśnie umieścić je w przestrzeni ;). Raczej nie jest to ścieżka jaką warto podążać w karierze, to jest coś co można robić kiedyś tam potem u kogoś jak nadarzy się dobra okazja. Założenie takiego studia i oferowanie potem usług miksowania przestrzennego też mija się z celem bo ludzie z branży mają własne miejsca albo zaufane kontakty, inne branże znowu nie potrzebują tego typu usług tak jak reklamy, muzyka itd. Za dużo kasy pójdzie w taką płytką inwestycje.

Tyle teoretycznie, w praktyce nie bawię się w to z wyżej wymienionych powodów, nie mam potrzeby, to nie moja działka dlatego nie wiem na jakim sprzęcie to chodzi ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Odsłuch wielokanałowy w studio 2012/01/08 10:53 #14932

  • Czaku
  • Czaku Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 87
  • Otrzymane podziękowania: 3
W sumie masz racje...
Wyolbrzymiłem temat troche, ale po prostu zaciekawiło mnie czemu nie ma takich rzeczy w sklepach muzycznych a kina domowe na potęgę kładą dolby, pro logic i tym podobne, a jak to bywa u muzyków zaciekawiło mnie właśnie takie "hulanie" dookoła :)
Końcówki mocy, które oglądałem są właśnie nie skomplikowane, aż za proste... ale tak to ma być...
Jednak znalazłem ciekawy "artykuł" na YT, w którym ktoś pokazuje jak połączyć w e wzmacniacz 4 pary głośników... 4 kolumny na Lewy i 4 na Prawy...
Schemat jest prosty do zrobienia jednak zastanawiam się po co takie cuda, ze względów jakiegoś nie wiem frajdy słuchania czy po prostu aby nie spalić czy uszkodzić naszych głośników...
Można rzucić okiem -


Czy jest to po prostu rozwiązanie na podłączenie wielu głośników tak aby ich nie zepsuć...??
Dzięki, Pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena