Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Problem z podłączeniem laptopa pod mikser [Mono/Stereo] 2011/10/02 01:29 #13928

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Witajcie,

Od niedawna mam ciężkiego mindfucka o co tu może chodzić. Najpierw może zdjęcie takiego typowego małego miksera z jakim miałem do czynienia. Nie jest to ten, jest to jakiś Phonic na fotce, ale nie ma to znaczenia, ma te same wyjścia i wejścia a chodzi tylko o zobrazowanie tego co teraz opiszę.

www.dv247.com/assets/products/33713_l.jpg

Celowo nie podaję zdjęcia w obrazku ponieważ nie chcę aby się pomniejszyło, powinno być wszystko widać po kliknięciu w linka na pełnym ekranie w nowej zakładce. Takie znalazłem na Googlach po prostu ;).

No więc teraz konkrety.

W domu kultury mamy taką prostą konfigurację w której za centrum robi mały mikser. Na wyjściu są monitory podłączone dwoma TRS (duży jack), jeden wpięty w mikser w L drugi w R jak na zdjęciu na górze. W komputerze jest jakaś starsza karta E-MU która posiada także wyjścia TRS i wchodzi w jakiś tam kanał, także osobno L i R, załóżmy, że w naszym zdjęciu jest to kanał 7/8. Jest okej, wszystko gra.

Problem zaczął się dopiero kiedy chciałem podłączyć pod mikser laptopa który posiada tylko wyjście liniowe w małym jacku. Użyłem kabla mały jack -> duży jack i wpiąłem (na potrzeby zdjęcia) w kanał pierwszy pod wejście liniowe. Dotychczas myślałem, że jest to wejście stereofoniczne lub monofoniczne zależnie od sygnału jednak co się okazało sygnał który poszedł w mikser był monofoniczny. Z tego co pamiętam zrobił się taki myk, że sygnał stereo zmiksował się do mono zamiast odtwarzać np. tylko lewy kanał co można było zauważyć operując panoramą z samego poziomu laptopa na charakterystycznych dźwiękach (L działał, R działał, ale ustawiając panoramę na centrum lewy i prawy głośnik odtwarzał zmiksowany ten sam sygnał - mono).

Dlatego teraz zastanawiam się jak wpuścić na taki mikser sygnał który jest stereofoniczny po jednym kablu i nie posiada dwóch osobnych złącz. Jest to możliwe? Czy to jest właśnie wejście stereo (w końcu jest kontrolka PAN od 1 do 4, tam też) a winą było tutaj zupełnie coś innego?

Macie jakieś rady ;)?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Problem z podłączeniem laptopa pod mikser [Mono/Stereo] 2011/10/02 06:38 #13929

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

N.E.X. napisał: Dlatego teraz zastanawiam się jak wpuścić na taki mikser sygnał który jest stereofoniczny po jednym kablu i nie posiada dwóch osobnych złącz. Jest to możliwe? Czy to jest właśnie wejście stereo (w końcu jest kontrolka PAN od 1 do 4, tam też) a winą było tutaj zupełnie coś innego?

Macie jakieś rady ;)?


Oczywiście wpuszczając sygnał na kanale 1 poprzez liniowe złącze - ten po prostu będzie w mono. Dlaczego zatem nie skorzystać z wejść stereofonicznych (7 i 8) i nie poszukać kabla, który z jednej strony będzie miał dwa grube jacki w mono 6.3 mm a z drugiej 1x stereofoniczny Jack również w rozmiarze 6.3mm.




N screenie przewód kabel 2xJack 6,3mm Mono 1x jack 3,5stereo (istnieją przelotki ze jacka 3.5 na jacka 6.3)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Problem z podłączeniem laptopa pod mikser [Mono/Stereo] 2011/10/02 13:07 #13940

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tak by było najprościej jednak jak widać takich wejść nie ma w tych mikserach za wiele. Zawsze wydawało mi się, że są to wejścia stereofoniczne, bo jest kontrolka panoramy i w opisach jest uwzględnione np. 8 kanałowy mikser kiedy wejść jest 1,2 oraz 3/4 i 5/6. "Poshizowało" mi się konkretnie widać ;).

Teraz już nie mam tam nic do załatwienia w domu kultury więc nie sprawdzę ale chciałem zrobić podobną konfigurację w domu z najtańszego behringera albo phonica żeby nie przepinać głośników i mieć łatwy dostęp do podłączenia instrumentu (do grania), sprzętu audio-video, laptopa także, komputera itd. Jednak widzę, że tanio tego nie załatwię, bo 4 takie kanały to już większy wydatek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Problem z podłączeniem laptopa pod mikser [Mono/Stereo] 2011/10/02 13:39 #13941

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

N.E.X. napisał: Tak by było najprościej jednak jak widać takich wejść nie ma w tych mikserach za wiele. Zawsze wydawało mi się, że są to wejścia stereofoniczne, bo jest kontrolka panoramy i w opisach jest uwzględnione np. 8 kanałowy mikser kiedy wejść jest 1,2 oraz 3/4 i 5/6.


Niestety, wejść stereofonicznych skąpią w tych mikserach - i tak przykładowo za mikser 16 kanałowy firmy Mackie z serii CFX posiadający w sumie tylko dwa stereofoniczne wejścia zapłacić trzeba 2000 zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Problem z podłączeniem laptopa pod mikser [Mono/Stereo] 2011/10/02 14:47 #13944

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No fakt.

Dziękuję za odpowiedź i pomoc bo coś mi się pokręciło przez tamto wydarzenie i dokonałbym niepotrzebnego zakupu (a mało wejść odpowiednich) :). Tu interfejs, tu mikser, tu coś tam i by poszłoooo ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena