Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Do kręcenia gałkami wybrać mixer czy kontroler midi? 2011/02/18 15:21 #11319

  • ogurez
  • ogurez Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 1
Co lepiej kupić mixer czy kontroler midi do współpracy z FL głównie chodzi mi o kręcenia gałami bo już mi myszka siada :) wypatrzyłem coś takiego warto?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Do kręcenia gałkami wybrać mixer czy kontroler midi? 2011/02/18 18:34 #11323

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Mikser służy do miksowania sygnału audio nie kontrolowania MIDI.

Co do kontrolerów - wszystko poza padami i klawiaturą midi do domu/studia jest bez sensu.

Jeżeli chcesz tylko przypisać suwaki/pokrętła pod mikser czy syntezatory po to aby uwolnić się w jakimś stopniu od myszki to nie kupuj - szkoda kasy. Nie da się uwolnić od myszki takimi narzędziami ponieważ do kontroli miksera często jest wymagana precyzja i łatwiej myszką przesunąć od czasu do czasu te 3dB w tą czy w tamtą. Do kontroli syntezatorów tak samo mija się z celem, bo nigdy nie przypiszesz wszystkich potrzebnych funkcji, zawsze będziesz wracał do ustawień oscylatora czy obwiedni i tylko rozdwoisz pracę myszką na pracę myszką i kontrolerem.

Taki Novation bardziej nadaje się do kontrolowania czegoś live, kiedy potrzebujesz mieć jakieś filtry pod ręką żeby przemiatać itd.

Wydawanie 300zł tylko dla automatyki jakiegoś parametru to też strata kasy.

Studyjne do produkcji podstawa to klawiatura midi, jeżeli nie posiadasz to zainwestuj w taką z suwakami, pokrętłami czy nawet padami do perkusji czy innych sampli. Będziesz miał wszystko pod ręką w jednym urządzeniu.

Jeżeli już takową posiadasz ale np. bez suwaków i pokręteł to możesz zainwestować ewentualnie w urządzenia Behringera, te z suwakami ala mikser (dosyć duże także powinny do czegoś się nadawać) lub te z pokrętłami. Dokładnej nazwy nie pamiętam ale znajdziesz je w każdym sklepie pod kontrolerami segregując według ceny rosnąco na którejś pozycji z kolei.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Do kręcenia gałkami wybrać mixer czy kontroler midi? 2011/02/18 18:38 #11324

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Z suwakami motoryzowanymi (trzeba ustawić feedback by się zmieniały ustawienia) BCF-2000

Z pokrętłami BCR-2000

Tylko uwaga- ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że toto nie ma edytora w kompie. Wszystko się klupie z poziomu sterownika.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Do kręcenia gałkami wybrać mixer czy kontroler midi? 2011/02/18 18:41 #11325

  • ogurez
  • ogurez Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dzięki Panowie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena