Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Nowy mikser do domowego studia 2011/01/20 23:31 #10843

  • Piotr12
  • Piotr12 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich.Spalił mi się mikser,którego ostatnio używałem(nie pamiętam nazwy).Chciałbym teraz zakupić nowy mikser dzięki któremu mógłbym kontrolować kanały w mikserze w fruity loops 9.Myślę o mikserze Soundcraft EFX12.Do tego dochodzi syntezator Korg R3,kontroler midi AKAI MPK 49 oraz odsłuch M-Audio Studiophile AV 40.Interfejs audio jaki mam to E-MU 0404 USB.Da radę kontrolować za pomocą tego miksera mikser w fruity loops 9(żebym nie musiał tego robić myszką).Oczywiście do tego dochodzi podpięcie syntezatora,kontrolera midi oraz odsłuchu do miksera.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Nowy mikser do domowego studia 2011/01/20 23:47 #10844

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No raczej nie, żeby sterować czymkolwiek musisz mieć wyjście midi lub taką opcję poprzez USB (nie jako interfejs). Są takie miksery, ale ten raczej kontrolować nic nie może.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Nowy mikser do domowego studia 2011/01/21 07:28 #10846

  • Piotr12
  • Piotr12 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
N.E.X. dziękuję za odpowiedź.A czy mógłbym tym mikserem miksować utwór jakbym już jakiś miał.I czy za pomocą syntezatora oraz kontrolera midi mogą jakoś kontrolować FL9.Zamierzam jeszcze do tego dokupić sampler ale nie wiem czy warto.Sampler bym chciał Akai MPC 2500 SE + 128 EXM.I czy za pomocą samplera też mogę coś kontrolować w Fruity Loops czy nie.Jakbys mógł odpowiedzieć na te pytania to bardzo dziękuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Nowy mikser do domowego studia 2011/01/21 14:32 #10850

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
W jakim sensie miksować utwór za pomocą miksera? Mikser miksuje to co do niego wepniesz. Jeżeli nagrywasz 12 śladów naraz to taki duży mikser Ci się przyda, jeżeli nie to zakup lekko bez sensu.

Zacznijmy od początku bo tego typu pytania są bez sensu od złej strony kija ;).

Kupowanie takiego sprzętu - nie warto.

Jeżeli masz dużo kasy do wydania i chcesz zbudować/uzupełnić domowe studio to pakuj priorytetowo w odsłuchy referencyjne, akustykę pomieszczenia, interfejs audio jeżeli dużo nagrywasz i do tego odpowiedni mikser na swoje potrzeby, żeby np. coś nagrać i odsłuchy wyprowadzić. Pakuj także w oprogramowanie, aplikacje muzyczne, wtyczki i wirtualne syntezatory, banki brzmień. Tak właśnie wygląda typowe domowe studio na którym zrobisz wszystko od nagrywania instrumentów liniowo, aż po komponowanie przy pomocy komputera.

Do tego opcjonalnie możesz kupić sterowniki midi tak jak klawiaturę sterującą (np. Oxygen, Axiom 49/61 itd), pady (AKAI MPD18/24/32) czy same kontrolki (Behringer BCR/BCF 2000). Te narzędzia nie mają żadnych brzmień i funkcji w sobie, ale mogą za to sterować innymi instrumentami czy właśnie wirtualnymi narzędziami na komputerze poprzez porty midi (dzisiaj większość przez usb).

Cała reszta urządzeń, w tym te które wymieniłeś jest raczej opcjonalna i zależna od potrzeb. Nie ma sensu np. kupować całej stacji roboczej AKAI kiedy tylko potrzebujesz wystukiwać rytmy na padach czy całego syntezatora sprzętowego kiedy ma się słaby interfejs audio. W większości przypadków tylko do "studia" to się nie przydaje. Jeżeli występujesz live, potrzebujesz jakiś keyboard, pady, efektory sprzętowe itd to inna bajka. Wiadomo.

Taka mała ogólna rada, myślę, że to pomoże ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena