Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Shkodnick - NicCiekawego(demo) :) 2010/10/24 10:07 #9926

  • szkodnik33
  • szkodnik33 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
w614.wrzuta.pl/audio/aYZnOYTiXba/nicciekawego



Utwór do wykonczenia. Prosze o opinie i wyrozumialosc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez szkodnik33.

O:Shkodnick - NicCiekawego(demo) :) 2010/10/24 16:29 #9929

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Faktycznie nic ciekawego, leci jedno i to samo w kółko.

Moją uwagę przykuła tylko jedna rzecz. Mamy dzisiaj tendencję do przeginania z głośnością utworów, wojna głośności i te sprawy, płaska dynamika, przeginanie z limiterem, przestery. Ty z kolei przegiąłeś w drugą stronę i nagrałeś ten kawałek ciszej niż robiono to z początkiem płyt CD Audio :). Nie myślałem, że jeszcze uświadczę tak cichy miks. Dlaczego zrobiłeś coś takiego i to jeszcze z electro housem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Shkodnick - NicCiekawego(demo) :) 2010/10/24 16:46 #9930

  • szkodnik33
  • szkodnik33 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jak pisalem utwor jest do wykonczenia i to nie jest ostateczna wersja i nie rozumiem co ma glosnosc do piosenki przeciesz wystko sam regulujesz jak chcesz sluchac... To jest narazie ogolny szklelet i co do tego ze leci to samo w kulko to nie wydaje mi sie ze tak jest. Ale to twoja opinia. Dzieki :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Shkodnick - NicCiekawego(demo) :) 2010/10/24 19:39 #9935

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Głośność ma to do tego, że jest zbyt cicho i tego kawałka praktycznie nie słychać. Jasne, że mogę sobie zwiększyć moc w głośnikach, ale wtedy bardziej słyszę szum ze wzmacniacza kiedy jest na 80% mocy niż Twój kawałek ;). I zapewniam Cię, że mało kto go w takim stanie przesłucha.

Zostawiłeś jakieś 30dB średniego Headroomu (przestrzeń od najgłośniejszego dźwięku do 0dB), a peak wynosi maksymalnie ponad -21dB. Masz tam ogromny zapas miejsca więc dlaczego tego nie wykorzystać? Na jakości tracisz dopiero kiedy poziom maksymalny wychodzi poza 0dB, wtedy powstaje przester, albo działa limiter, ale w tym przypadku bez NICZEGO możesz podnieść poziom o 20dB i nie stracisz nic a nic na jakości.

Mówi się, żeby kawałek był słyszalny w "przeciętnych warunkach i nie odstawał od innych" dynamika powinna wynosić 20dB (różnica między najcichszym a najgłośniejszym dźwiękiem). Twojego w "przeciętnych warunkach" w ogóle nie było by słychać ;).

Wystawiając kawałek oczekujesz porad, także to moja rada. Wykorzystaj to co masz dane a będzie dobrze, rusz tłumik z miksera do góry. Do masteringu najczęściej stosuje się 5dB/8dB headroomu. Głośność w decybelach nie rośnie liniowo, także nawet taki materiał bez masteringu jest kilkanaście razy głośniejszy niż to co zrobiłeś ;).

Miksując tak ekstremalnie cicho nie jesteś w stanie mieć władzy nad miksem, bo sam sobie zwiększasz szum i inne artefakty z karty dźwiękowej czy wzmacniacza. Zwiększyłem sobie głośność sam i słychać zbyt głosny bas, stopy praktycznie wcale nie słychać. Ogólnie dosyć płąsko, jak na ironię brzmi jakby było przekompresowane :D.

To by było na tyle odpowiadając na:

"nie rozumiem co ma glosnosc do piosenki przeciesz wystko sam regulujesz jak chcesz sluchac"

Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Shkodnick - NicCiekawego(demo) :) 2010/10/24 19:56 #9936

  • szkodnik33
  • szkodnik33 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wydaje mi sie ze mogles ubrac twoja wypowiedz w kilka zdan. Ale widze ze chciales pokazac ze duzo wiesz. Wezme twoja rade pod uwage :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Shkodnick - NicCiekawego(demo) :) 2010/10/24 20:15 #9938

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jasne, zawsze piszę długie posty ponieważ chcę poszpanować ogólną wiedzą i nie robię tego aby pomóc ludziom. Liczę tylko na aplauzy.

<ironia off>

Pisząc tamtego posta poszukałem parę informacji i słuchałem oraz przeanalizowałem Twój kawałek paroma programami aby pokazać Ci problem za pomocą argumentów i Ci po prostu pomóc, bo na to liczyłeś jak napisałeś w pierwszym poście. Przykro mi, że odebrałeś to w ten sposób, obiecuję, że już więcej nie pomogę pełnym zdaniem, wykorzystam swój czas dla kogoś komu to się bardziej przyda ;).

Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Shkodnick - NicCiekawego(demo) :) 2010/10/24 22:10 #9939

  • szkodnik33
  • szkodnik33 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Super widze ze moje postulaty osiegneły swój cel ;p
Ale dzięki ;D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Shkodnick - NicCiekawego(demo) :) 2010/10/25 17:03 #9947

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
Pokolenie YouTuba - wszystko w jednym zdaniu,podane na tacy,najlepiej wstepnie przygotowanego.
Jakbym slyszal swojego braderka : Ja nie lubie tego twojego efela bo tam za dlugo trzeba rzezbic(wracajac do swojego E jaya lub Music makera;).

Owszem trzeba dosc dlugo rzezbic,ale sto razy dluzej trzeba chlonac wiedze ,by pozniej moc to zamienic na cos wartosciowego.

Efekt koncowy...wprost proporcjonalny
Yo!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena