Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Początek instrumental 2010/10/17 17:43 #9859

  • Lewanderski
  • Lewanderski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
To jedna z moich pierwszych produkcji. Chcialbym od was "uslyszec" co ewentualnie jest nie tak i jak to poprawic. Z gory wielkie dzieki :)

STA - Poczatek

Hip Hop

Fl 9 xxl

MiniMogue va

w119.wrzuta.pl/audio/5aePNUne5xK/sta_poczatek
Gdyby w samplach był szuwaks to bym umarł na ubaw :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Początek instrumental 2010/10/17 18:07 #9860

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
cześć Lewanderski :) należałoby się zastanowić co chciałeś osiągnąć przez zaprezentowanie swojego utworu- myślę ,że spodziewasz się słów ,,ach jak fajnie " idt.. -owszem jak na pierwsze kroki -fajnie -ale dużo masz do roboty , muzycznie ,technicznie,potem złożyć do kupy aby to wreszcie zagrało-dużym powodzeniem jest dobór instrumentów ,barwa ich brzmienia,potem łatwo wpadająca w ucho dla owego gatunku tzw. nuta ... następnie rozłożenie tego na drobne elementy i sprecyzowanie co jak i gdzie ma zagrać .. czyli podstawowe elementy twórcze. Tak zwany mix robimy przed zaprezentowaniem numeru ,czasem wychodzi to z dobrym skutkiem -to sprawa obczajenia tematu ja na ten przykład zawsze mam problem z bębnami. Więcej technicznych szczegółów znajdziesz i poznasz odwiedzając NAS tutaj bo to zawsze skarbnica wiedzy i doświadczeń wielu użytkowników gdzie nie ,,kupisz ,, nigdzie indziej -powodzenia w aranżacji :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez TRIOBAS 1.

O:Początek instrumental 2010/10/17 18:26 #9861

  • Lewanderski
  • Lewanderski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie spodziewam sie pochwal, wrecz przeciwnie. Oczekuje krytyki... madrej krytyki. TRIOBAS 1 Twoj komentarz bardzo mnie zmotywowal, szczerze mowiac oczekiwalem rzezi :p
Gdyby w samplach był szuwaks to bym umarł na ubaw :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Początek instrumental 2010/10/17 19:14 #9863

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Miło, że pierwszy utwór i da się tego słuchać :). Nawet więcej, taka porządna amatorka :). Nie wiem ile ćwiczyłeś wcześniej w zaciszu domowym, jakie masz doświadczenie i obycie z muzyką, ale jak na pierwszą kompozycję jest po prostu dobrze. Wiele razy słyszałem jak ludzie nawet po roku dalej kleili byle co i byle jak z 3 dźwięków nie ucząc się na błędach, a tutaj proszę. Melodia jest, coś się zmienia, perkusja ładnie gra, miks jakieś wyczucie ma. Może jestem za bardzo przeczulony po przesłuchaniu takiej ilości słabej muzyki od początkujących, a tu nagle pierwszy kawałek i wysłuchałem do końca, ale gratuluję, widzę starania i predyspozycję, rób to dalej jeżeli lubisz :).

Powiem więcej - już od samego początku jesteś w punkcie w którym możesz zacząć czytać, dyskutować i chłonąć wiedzę jak gąbka poprawiając wszystko z każdym kawałkiem. Bez odsyłania "poćwicz i dopiero wróć" jak to niektórym się mówi, bo nie ma nawet co poradzić :P.

Dobra, teraz przejdźmy do rzeczy. Słyszę pianino albo z midi, albo jakieś inne niskiej jakości. Nie używaj takich dźwięków, bo to bije po uszach. Pościągaj trochę wtyczek z downloadu na VSTi i zacznij coś kombinować z lepszymi brzmieniami. Jeżeli chodzi o perkusję szukaj też masy darmowych sampli, są legalnie za darmo i mają ogromny potencjał przekształcania je w nowe rzeczy, gdyż większość jest nieskompresowania :).

W sumie więcej nie mam co radzić, bo rozkminy z kategorii "brak masteru" nie mają teraz sensu. Rób dalej i pokaż efekty :P.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Początek instrumental 2010/10/18 12:13 #9868

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
Faktycznie,choc slychac ze to pierwsze proby,monotonia i pianinko plastikowe ;),ale gdyby polozyc na to vokal...Styl ktory zaprezentowales nie wyroznia sie skomplikowanymi ukladami akordow itd.Liczy sie bass i porzadny beat i jakis konkretny glos.

Pierwsze proby...fajnie ze nie wrzuciles jednej petli,30 sek. i na to jakas petla z pianinka,tylko deko sie wysililes.
Mam tu troszke materialu na poczatek for you:
hostuje.net/file.php?id=108c8c5ac958974a721f6159f3f4c7de


I czekamy na progress ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Początek instrumental 2010/10/18 21:57 #9877

  • Lewanderski
  • Lewanderski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziekuje za material, bedzie dla mnie bardzo przydatny
Gdyby w samplach był szuwaks to bym umarł na ubaw :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena